SEO

Quora, reklamverenler için 3 yeni hedefleme seçeneği ekliyor

Quora, yakın zamanda soru-cevap platformundaki reklamverenler için ek hedefleme seçenekleri ekledi.

Anahtar kelime geçmişi hedefleme . Bu, Quora'daki mevcut anahtar kelime hedefleme ve soru yeniden hedefleme seçeneklerinin bir karışımıdır. Kullanmakta olduğunuz anahtar kelimelere dayanarak, işinizle ilgili konulara ilgi gösteren kişilere ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız, örneğin son 20 gün gibi belirli bir zaman dilimi içinde soru sayfası gruplarını ziyaret etmiş olanları hedefleyecektir. Reklamlar, kullanıcıların yayınlarında, konu yayınlarında ve soru sayfalarında görüntülenir.

Cinsiyet hedeflemesi. Şirketiniz kadınlar veya erkekler için özel olarak tasarlanmış ürünler üretiyorsa, bu seçenek hedef müşterilerinize harcama yapmanıza yardımcı olabilir. Quora, bazı işletmelerin erkek ve kadın izleyicilere göre uyarlanmış mesajlaşmalardan daha iyi sonuçlar alabileceğini de belirtti.

Quora, beta sırasında bazı reklamverenlerin cinsiyet hedeflemesi olmayan kampanyalara göre dönüşüm oranlarında% 40'a varan artışlar gördüğünü belirtti. Bu seçeneği, Demografik Hedefleme'nin altındaki reklam kümesi düzeyinde bulabilirsiniz.

Cinsiyet hedeflemesi artık Quora'da kullanılabilir. Image: Quora.

Tarayıcı hedeflemesi. Quora, cihaz ve mobil platformlar tarafından hedef alma özelliğini zaten sunuyor, ancak artık reklam kümelerini Chrome, Safari ve Firefox dahil olmak üzere belirli masaüstü tarayıcılarına hedefleyebilirsiniz. Bu özellik, örneğin tarayıcıya özgü olması için tasarlanmış yazılımlar için idealdir.

Neden umursayalım. Quora, self servis reklam platformunu başlatmasından bu yana iki yıl boyunca, sürekli olarak yeni özellikler, formatlar ve yetenekleri ekliyor. Platform, aylık olarak 300 milyondan fazla kullanıcı olduğunu iddia ederek, Twitter, Reddit ve ve Pinterest bölgesine girdi.

Tasarım cephesinde, şirket geçen ay resim reklamlar dahil olmak üzere tam genişlikte görüntüler üretti. . Quora ayrıca son zamanlarda san serif yazı tiplerini kullanmaya başladı ve tek başına yapılan değişiklikten elde edilen tıklama oranlarındaki gelişmeler göze çarpıyordu.


Yazar Hakkında

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmeni tüm yayınlarımızdaki günlük editoryal işlemlerin yönetilmesi. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.