SEO

React JS: Web Geliştirmede Yeni Trend

Ön uçun ekosistemi sürekli olarak ortaya çıkıyor ve gelişiyor ve web geliştirme iş akışında devrim yaratan bazı araçlar pazarda son derece popüler hale geliyor. Şüphesiz, bu ReactJS JavaScript kütüphanesi bunlardan biri.

Facebook gibi büyük isim, süper-verimli geliştirici topluluğu ile birlikte bu kütüphaneyi yönetir. Ayrıca, PayPal, Apple, Netflix gibi diğer popüler ve lider firmalar (son duyum) bu çerçeveyi kullanıyor. İkna edici nedenler listesine girelim ve bu çerçevenin web geliştirmenin yüzünü nasıl değiştirdiğini öğrenelim.

> Bakım Hizmetlerini Kolaylaştırır ve Verimliliği Artırır

Bazen, herhangi bir sistem güncellemesi büyük bir baş ağrısına dönüşebilir, çünkü ani bir değişiklik sistemin karmaşık mantığını ve çalışma aktivitelerini etkileyebilir. Bu problemden kurtulmak için Facebook, bu JavaScript kütüphanesini sistem bileşenlerini yeniden kullanabilecek bir yetenekle destekledi! Geliştiriciler bunu inanılmaz bir özellik olarak görüyorlar.

Tüm bileşenlerin tanımlanması, kullanılması ve manipüle edilmesini kolaylaştıran kendi mantığı var. Bu yaklaşım, uygulamanın kod tabanı bakımını kolaylaştırmakla birlikte tutarlı bir görünüme sahip olmasını sağlar.

> Bileşenleri Yazmak için Kolay İşlem

JavaScript'in isteğe bağlı bir sözdizimi uzantısı JSX var. Bu uzantıyla geliştiriciler kendi bileşenlerini kolaylıkla yazabilirler. Bu nedenle, bu JSX'i kullanarak özel bileşenler ve yüksek hacimli uygulamalar tasarlamak daha pürüzsüz hale gelir. Alt bileşen oluşturma da daha kolay hale gelir. Dahası, HTML alıntılarını kabul eder. React.createElement ile kaynağı daha basit ve daha temiz hale getirebilirsiniz. HTML modellerinin ReactElement ağaçlarına dönüştürülmesi ReactJS kullanılarak oldukça verimli hale gelir.

> Kararlı Kod

Bazen, çocuk yapısındaki herhangi bir değişiklik ebeveynlerini etkileyebilir. Bu sorunu önlemek için, ReactJS yalnızca aşağı veri akışını izler. Belirli bir nesneyi değiştirirken, geliştiriciler sadece durumu değiştirebilir ve gerekli değişiklikleri yapabilir. Bu şekilde, yalnızca bu belirli bileşenler güncellenir ve veri bağlama yapısı tutarlı uygulama performansı ve kod kararlılığını garanti eder.

> Sanal DOM

En son motorların ve platformların çoğu can sıkıcı bir darboğaz sorunu yaşıyor. Bununla başa çıkmak için, Facebook Sanal DOM kavramını tanıttı. DOM'ın bu sanal temsili (belge nesne modeli), herhangi bir değişikliğin önce bir etki bıraktığından ve gerçek DOM ağacına yansıtıldığından emin olur. Tüm sürecin en az zamanı harcadığından emin olur. Dahası, bu süreç daha iyi uygulama performansı ve gelişmiş kullanıcı deneyimini garanti eder.

> Güçlü Toplum Desteği

Facebook gibi büyük servetlerin mühendislik ekibi. Instagram ReactJS arkasında çalışıyor. Ayrıca, bu JavaScript kütüphanesi harici desteğe sahiptir. Örneğin, React'ın GitHub deposu neredeyse 1100'den fazla katkıda bulunanlara sahiptir. Kullanıcılar, Reactiflux Grafiği, Yığın Taşması, Freenode IRC vb. Sorularını sorabiliyor ve bu büyük topluluk desteğinin yardımıyla kolayca çözüm üretebiliyorlar.

Yukarıda belirtilen noktalardan başka, ReactJS bazı mükemmel özellikler sunuyor. geliştiricilere çok yardımcı olan tasarım ve hata ayıklama araçları. Ayrıca, bir sürü dahili SEO tesisleri ile birlikte geliyor. Bu çerçeve sadece çalışmakla kalmaz, aynı zamanda öğrenmesi kolay değildir.

Bu nedenle, tek sayfalık bir uygulama üzerinde çalışırken ve hızlı gelişim arayışında olduğunuzda, ReactJS kesinlikle zamanınıza ve dikkatinize değer.