цифровой маркетинг

1920'lerin Reklamlarından Reklam Dünyası Nasıl Değişti?

Reklam dünyasının 1920’nin reklamlarından nasıl değiştiğini incelemek için birkaç satır atmak istiyoruz. Pek çok benzerlik var, ama oldukça az sayıda tezat da var. Burada dikkat çeken birkaç konudan bahsedeceğiz.

1920'lerden önce, реклама pazarı öncelikle yazılı olarak yazılmıştı. Yerel işletmelerin mağazalarını, gazetelerini ve birkaç dergi kendi hikayelerini anlatmak isteyenler için bir alan satıyordu. Sears ve roebucks, küçük ve büyük her şeyi bir mail order sistemi ile satan büyük bir kataloğa sahipti.

1923'te Zaman ilk kez Henry Luce tarafından yayınlandı. Yeni yaratımını gün, spor, skandallar, siyaset haberleriyle doldurdu ve ortak adama daha önce hiç olmadığı kadar satabildi. Her türlü ürünü satmak için ünlüleri işe alma pratiği altın madeni oldu. Bu bizim bildiğimiz kadarıyla reklamcılığın başlangıcıydı.

Yirmili yılların başında radyo gibi yeni teknolojiler doğdu. Cihazların ilk üreticileri daha fazla radyo satmak için programlama oluşturdu. İlk şovlar sponsor unvanı karşılığında kısa sürede bir şirket tarafından desteklendi. Radyo istasyonları yakın zamanda birçok şirkete aynı tanınırlığı satma fırsatı buldular ve bu nedenle radyo spotu doğdu.

20'lerin kükreyenleri, bir refah zamanı ve kadınların dışarı çıkmasıydı. Yeni ortamlar, yeni müşterilere, kadınlar ve ev için sayısız ürün tedarik etmek üzere hızla ayarlandı. Bayanlar dergileri, bu kullanılmayan pazara yönelik bilgilerle yayıldı ve reklama yönelik reklamlar vardı.

Tomurcuklanan film endüstrisi geride bırakılmamıştı ve medyanın da reklamcılık için bir katalizör olarak kullanılıyordu. diğerleri. Onlar, özelliklerinden önce oynamak için kısa reklamlar üretebildiler ve katılacakları hedef kitleye hitap edebileceklerdi.

Pazarlama dünyası, televizyonun ve şimdi de internetin gelişi ile muazzam bir şekilde değişti. Eğlence için tükettiğimiz neredeyse her şeyde reklamlar var. Ürünler giyimde bile satılıyor.

Günümüzde reklamcılık dünyasında hâlâ hayaller yaşatmaya ve eserleri için satış ve tanıma almaya çalışan reklamcılık uzmanları doluyordu, ancak bu bir reklamcılık meraklısıydı. Yaşadığımız farklı dünya. İnternet artık tüm reklamların ve satışların ana çekicisidir. İnternetteki her şeyden evinizin konforunda satın alabilirsiniz ve doğrudan size gönderilmesini sağlıyor. Birçok perakende işletmesi, net satışları bir tür kendini koruma olarak sunuyor. Piyasaya, çevrimiçi satışlar ya da yok olmaları için zorlandılar. Bugün internet, reklam dünyasını evlerden, ofislerden hatta telefonlardan doğrudan bağlantılarla yönetiyor. Günümüz iş dünyasında ayakta kalabilmek için, reklam dünyasının 1920 reklamlarından nasıl değiştiğini kucaklamalı ve World Wide Web'de pazarlamayı öğrenmelisiniz.