SEO

Algoritmadan yararlanarak Facebook performansını en üst düzeye çıkarın

Bu SMX oturumu özetinde, Clix Marketing'ten Michelle Morgan, Facebook реклама taktiklerini ve diğer Facebook reklam biçimleriyle sonuç elde etmenin ipuçlarını kapsar.

Bu oturum kesinlikle doğru bir sonuç verdi.

Facebook algoritmasında uzay mekiği inişine benzer. Onu aşmak istemezsiniz, ancak düşürerek de çarpmak ve yakmak istemezsiniz. İniş başarısı için tam olarak girmek istiyorsunuz.

Başlamadan önce, geleneksel arama yapılarının Facebook içinde çalışmadığını unutmayın. Ya çok geniş ya da çok kısıtlılar. Başarı için, bu üç bileşene dayanan yapıyı takip etmelisiniz.

Facebook kampanya yapısının üç ana bileşeni:

 • Kampanya Hedefi
 • Bütçe
 • Hedef Kitle

Kampanya hedefi

İlk önce ve her şeyden önce, performansı optimize etmek için kampanya hedefini belirlemek isteyeceksiniz.

Algoritmanın odağı: Dönüşüm eylemi
Algoritma, kampanya sırasında seçilen dönüşüm eylemi için optimize edecek. Daha sonra standart ve özel olmak üzere oluşturduğunuz herhangi bir hedefi kaldırabileceksiniz.

İhtiyaçlarınıza en iyi uyan dönüşüm eylemini seçme
Hesabınız ve kampanyalarınız için neyin önemli olduğunu belirleyin, böylece Facebook bunun için optimize etmenize yardımcı olabilir. Şunlar gibi özel işlemlerden birini seçebilirsiniz:

 • Abonelik Seviyeleri
 • Bağışlar
 • Sipariş Değeri
 • Satın Alınan Ürün Sayısı
 • Çalışan Hesapları
 • Satın Alınan Ürün Sayısı
 • Endüstri
 • Yıllık Gelir
 • kapsül (Michelle'in dünyasında bir kutu olmadığı için bir uzay kapsülüdür): Google Etiket Yöneticisi'nin ateşleyebileceği her şeyi izleyebilir ve optimize edebilirsiniz!

  B2B şirket örneği: Daha büyük hesaplarda sürüş
  Şirketin Web sitesinde, kullanıcıların, araçla yönetmeyi umdukları çalışan sayısını girmeleri için bir açılır pencere sağlanmıştır (örneğin, çalışan sayısı ne kadar fazla olursa, şirketin kazandığı para da o kadar fazla olur). Bu, aşağıda ayrıntıları verilen özel etkinlik kitlelerini kullanmak için kullanıldı.

  Belirli olmak için Google Etiket Yöneticisi'ni kullan

  Facebook komut dosyasını özelleştirme

  Özel dönüşümler oluşturma
  Özel bir dönüşüm oluşturmak için, örnek Web Sitesi Etkinliğini dönüşüm işlemine dönüştürdü ve ardından Kural, Etkinlik Parametreleri> değerine değiştirdi. Kurallar daha sonra farklı çalışan sayıları için ayarlandı.

  Dönüşümler sonunda çalışan sayıları tarafından ayarlandı.

  Bakiye hacmi ve özgüllüğü: İdeal dönüşüm hacmi
  Dönüşümleri optimize etmek için hacme ihtiyacınız olacak. Haftada bir dönüşüm kesilmeyecek. Facebook yaklaşık 50 dönüşüm önerir. Bu çok görünebilir, ancak alabileceğiniz en yüksek ve en spesifik olanı seçin.

  Bütçeler: Mutlu ortamı bulun

  Bütçeler söz konusu olduğunda, bütçenizi çok fazla bölümlere ayırmamayı düşünün . İşte, günlük olarak 82.25 dolarlık bir günlük bütçeyle yüksek düzeyde harika görünen, ne yazık ki, her bir reklam kümesinin yalnızca günde 6.25 ABD doları alacağı şekilde çok fazla bölümlendirildiği kitleye bölünmüş bir kampanya örneği.

  hedef 150 $ iken korkunç bir EBM… 527 dolardı.

  The Fix:

  • Yoğun kitle grupları
  • Aynı kitle dönüşüm eylemini sürdürdüler
  • Toplam günlük bütçe gerçekten günlük 82.25 $ 'dan günlük 50 $' a düştü
  • 19659022] Sonuçlar:

   • EBM, 527.64 $ 'dan 114.75 $' a düştü

   Ömür boyu bütçelere kıyasla günlük bütçeler
   Bir ömür boyu bütçe kullanıyorsanız, bütçe kampanya süresi boyunca dengelenir. Facebook, dönüşüm işlemi performansına bağlı olarak harcamayı (artırma / azaltma) optimize eder. Günlük bütçeler kullanıyorsanız, harcama her gün tutarlı olacaktır. Ancak, Facebook dönüşüm performansına bakılmaksızın tüm bütçeyi harcamak için çalışacaktır.

   Ömür boyu bütçe: Toplam kampanya bütçenizi biliyorsanız bu mükemmel olabilir. Ayrıca, dönüşüm performansını dalgalandırmak için en iyisidir. Reklam planlamasını kullandığınızdan ve dönüşüm izlemenizin yürürlükte olduğundan ve çalıştığından emin olmak isteyeceksiniz. * Değişen tarih aralıkları veya bütçe dalgalanmaları olan kampanyalar için ideal değildir. Her değişiklik yaptığınızda, algoritmanın yeniden değerlendirilmesi gerekir.

   Günlük bütçe: Ömür boyu bütçeden daha iyi yanıt verir ve reklam planlaması kullanmanıza gerek kalmaz. Bunlar, reklam harcaması açısından en tutarlı olmakla birlikte, bütçe çalıştırma sırasında dalgalanabilir. Bu, ömür boyu bütçesini kullanmadan harcamaları kümeler arasında paylaşmak için de kullanılabilir. * Her zaman yeşil kalan kampanyalar veya belirlenemeyen kampanyanın bitiş tarihleri ​​için idealdir.

   Günlük bütçe için bütçe optimizasyonu

   Bütçeyi kampanya düzeyine ayarlanmış reklamdan alın. Facebook, en iyi performansı gösteren reklam kümesi için optimize eder.

   Bütçe optimizasyonu: bütçesindeki değişiklik algoritmasıyla

   Bütçe eğilim çizgisi ile karıştırabilir: dönüşümler, sonuçta günlük harcama. Bütçe arttıkça, Facebook dönüşümleri de arttırdı. Kampanyalar daha sonra küçük bir düşüşle sonuçlanan bütçe kısıtlamalarına dayanarak geri çekildi. Kampanya, düşüşün ardından tek başına kaldı ve sonuçta yine de dönüşümleri artırdı. Ardından, bütçelerdeki kısıtlamalar ve sonuçlanan sonuçlar nedeniyle kampanyalar büyük ölçüde geri çekildi.

   Facebook bütçesi en iyi uygulamaları

   • Reklam bütçenizi günlük olarak 5-10x hedef EBM olarak ayarlayın
   • İdeal olarak, Haftada bir ilan başına 50 dönüşüm
   • Mutlaka gerekmedikçe günlük bütçeyi yüzde 20'den fazla değiştirmeyin
   • Kampanyaları veya reklam kümelerini duraklatmak performansın ilerlemesine zarar verebilir

   Hedef kitle: Düşük asılı meyvelerle başla

   Düşün Hedef Kitlenin Misyon Arzı Olarak: Misyonunuz Ne Kadar Uzun Süredir İhtiyacınız Olacak

   Daha uzun süreli kampanyalar için, pazarınızı fazla gölgelemeden erişimi uzatmak için test etmek isteyeceksiniz.

   İzleyicilerin ölçeğini anlama bina
   İzleyicileri daralttığımızda Facebook için daha da zorluyoruz. Hedef kitlenizi oluştururken "görev kontrolü" kenar çubuğunu kullanarak izlemeye devam edebilirsiniz.

   Peki ya ulaşılamıyorsa?
   Gizlilik nedenleriyle gizlenmiş olabilir. Hedef kitlenin belirli bölümlerini, büyük olasılıkla müşteri listelerini yeniden ölçeklendirilene kadar kaldırarak test etmek isteyeceksiniz. Başlatmaya hazır olduğunuzda tekrar içeriye başka hedefleme ekleyebilirsiniz.

   Kitle hedeflemede uzun vadeli başarı
   En düşük asılı meyvelerle başlayın ve ardından ek erişim bulmak için genişletin. Kitle sınırlıysa, bu kullanıcılar aynı reklamları tekrar görürler. Buna karşı korunmaya yardımcı olmak için İlgi Alanını Genişletme özelliğini etkinleştirin.

   Görünüşe göre seyirci kitlesi: Kök listemize dayanarak eğilimli

   • Katılımlı Kitleler
   • Web Sitesi İzleyicileri
   • Sayfa İzleyicileri
   • Özel Kitle Yüklemeleri

   İzleyiciler iyi bir kök listesi verisi ile başlamanız önemlidir.

   İyi bir veri koyarsanız, temelde iyi bir veri elde edersiniz

   Если вы поставите хорошо организованный список людей, которые ведут себя подобным образом, я буду хорошо выглядеть для аудитории. Если поместить список новых, он понятия не имеет, что вытечет с другой стороны.


   Обнаружение значимой сегментации
   Относительно меньше трафика, за исключением, из которых никто не ориентируется на свой веб-сайт. Использование некоторых из этих корней, например:

   • Благодарности Просмотров страниц
   • Просмотры страниц
   • Видео Зрителям
   • Размер компании
   • одноразовый
   • Используя предыдущий
   • Категория сервиса
   • Профессия
   • Endüstri
   • география
   • Нормально Продажная цена

   Bu tür kökler geri iyi bir izleyici modeli sağlayacaktır. Ancak, oluştururken mutlu ortamı bulmak isteyeceksiniz. Bunların ne olması gerektiğine karar verirken çok dar veya geniş olmamasını sağlamak isteyeceksiniz.

   Peki, bir kök listede kaç kullanıcı var? Facebook’un resmi cevabı, kök kitle listesinde 10.000 ila 50.000 kullanıcı. Ancak, 500 düşük ucunda olmalıdır. Bu numaranın altındaysanız, neler olduğunu görmek için listeyi yine de yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer 50.000’in yüksek seviyesindeyseniz, listeyi daha iyi nasıl bölümlere ayırabileceğinizi görmelisiniz.

   Хьюстон, у нас проблема: Если ваша кампания сталкиваются с 3-х наиболее распространенными проблемами, связанных с низкими кампаниями преобразования, вы выбираете, чтобы оптимизировать процесс преобразования следует пересмотреть. Вы, возможно, придется определить, есть ли что-то вы можете использовать больший объем.

   Малые бюджеты: См интенсифицировать свои небольшие бюджетные наборы рекламы, где это возможно. Вы должны также пересмотреть моделирование бюджета вы используете. Это более логично использовать другую модель?

   Малая аудитория: ниже бюджета для этой группы, так что вы doymazs чрезмерными. конвертер широкой аудитории, вы можете создать аналогичную аудиторию, чтобы иметь массу постоянно обновляется.
   Когда дела идут хорошо: Рекламные тесты
   Facebook’ta reklamları test ederken bazı zorluklar var. Her zaman ton gösterimli bir reklamla bitirdiniz ve geri kalanı da neredeyse hiç olmuyor ve o zaman sonuç başına maliyetle gerçekten ilişkili değil. Bu, yalnızca Facebook'un alaka düzeyi puanını önemsemesi nedeniyledir.

   Сложность: цена за результаты


   Основное внимание: Релевантность оценка
   Для того, чтобы произвести впечатление на тестирование объявлений, вам нужно понять, как Facebook Оценить релевантность балла.

   Актуальность оценки, что ваше объявление хорошо работает и сколько на основе положительной обратной связи и отрицательной обратной связи. Однако, по оценкам только полностью основан на 500 показов. Вот пример того, что она может выглядеть следующим образом: (это просто чтобы дать вам идею: НАУЧНЫЕ нет):

   Как избежать отрицательной обратной связи : Чем больше людей преувеличивают, поэтому они скрывают свое объявление.

   Как извлечь пользу из положительной обратной связи : Обратите внимание на ваши самые эффективные объявления, используя вашу личность, вы можете использовать существующие или создать вклад вещания кампании, может позволить издание опубликовано несколько дней, и вы можете использовать самые эффективные личности.

   Возьмите лучшие объявления номера:

   'Sadece Instagram'da bir grup kaybeden bulmayacaklar' – Yerleşimlerde

   Целевая аудитория и настройки качества одинаковы между населенными пунктами. Прежде чем понять, производительность может ограничить результаты, чтобы выбрать макет.

   Karar vermeden önce, yerleştirme seçeneklerini anladığınızdan ve bunların cihaza göre farklılık gösterdiğinden emin olun. Yerleşimleri çalıştırmanız gerekip gerekmediğini bilmek için en iyi test, kendinize "reklamlarım burada iyi görünecek mi?" Diye sormaktır. Cevap hayırsa (önizlemeye bakarken), yerleşimi listeden kaldırın veya yeni bir liste oluşturmaya karar verebilirsiniz. bu yerleşimler için medya

   Результаты SMX идеи:

   • Используйте каждый аспект алгоритма
   • Сосредоточьтесь на цели, которые вы действительно хотите
   • В ходе кампании будут сосредоточены на масштабируемых бюджетов и целевых аудиторий
   • 19659007] Рекламный тест требует много работы
   • Изменение точки зрения относительно размещения

   Мнения, выраженные в статьях мнений учитываются гостевой автора, не обязательно Поиск земли двигателя. Персонал писатель перечислены здесь.


   Об авторе

   Amanda Farley Metro Detroit’te (SS Dijital Medya) ortağıdır ve burada operasyon ve stratejik planlama yürütmektedir. Arama endüstrisinde yaklaşık 10 yıl geçirdiği deneyimlerini, işletme düzeyinde markalar ve şirketler için dijital stratejiye liderlik etmek üzere kullanıyor. Entegre kampanya stratejileri, kendisini ve ajansını ulusal ve yerel tanınma ve ödüller kazandı. Takımlarını, müşterilerini ve yerel topluluklarını büyütme konusunda tutkulu. Ofis dışında, Amanda, SMX, FoundConf, HeroConf, ayrıca PRSA ve Dijital etkinliklerdeki Detroit Kadınlar da dahil olmak üzere yerel ve ulusal konferanslarda düzenli olarak konuşmaktan hoşlanıyor.