SEO

Amazon reklam harcaması Cyber ​​5’e göre artıyor, ancak en verimli satış günleri önümüzde

Yalnızca Siber Pazartesi günü, tüketiciler Adobe'ye ve e-ticaret satışları açısından rekor bir rakam olan, geçen yıla göre 1,5 milyar dolar olan çevrimiçi kanallar üzerinden 9,4 milyar dolar harcadılar. Pazarlamacılar için, Amazon tarafından “Türkiye 5” olarak adlandırılan, ancak Cyber ​​5 olarak bilinen ve beş yıl boyunca süren tüm reklamların büyük olasılıkla bir afiş satış haftasonuydu, ancak yıl boyunca Amazon verilerine bakıldığında, tatil servetlerinin olmadığı açıktır.

Firmamın yürüttüğü araştırmanın bir parçası olarak, bir dönüşüm oranı ve dönüşüm başına maliyet temelinde, Amazon'daki en iyi satış günlerinden bazılarının Siber Pazartesi günü geldiği açık. Toplam satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve potansiyel olarak rakiplerden pazar payını yakalamak için, sitedeki реклама bütçelerinizin ve stratejinizin bu gerçeğe uyması gerekir.

Aşağıdaki grafiklerde görüldüğü gibi 700 Amazon satıcısı, reklam dönüşüm oranları, 22 Aralık'taki sevkiyat teslimatı boyunca Siber Pazartesi gününden itibaren artmaya devam ediyor. Yine de, ortalama dönüşüm başına maliyet aynı dönemde azalır.

Bu, iki katkıda bulunan faktörden kaynaklanıyor olabilir.

Belki de en etkileyici şekilde, birçok marka bu beş günlük dönemde agresif bir şekilde harcamayı ve bunun sonucunda Şantiyedeki son derece yüksek tüketici hacmi, sezon için sabit bir bütçe harcıyor. Bu tatil dönemi kampanyaları yüksek satış hacimlerini karlı maliyetlerle arttırmış olsa da, aynı markalar artık ara günlerde agresif kalma, büyük ölçüde yılın geri kalanı boyunca harcamaları ve teklifleri azaltma ve bunlar üzerinde eksik kalma yeteneğine sahip değiller. ek kârlı satışlar

İkincisi, tüketiciler Noel'den birkaç hafta veya gün önce Amazon'da alışveriş yaparken, hediyeler alırken daha fazla araştırma yapmaya meyillidirler. Zaman esastır ve veriler, kullanıcıların bu süre boyunca sponsorlu bir ürün reklamına tıklayıp dönüştürme olasılıklarının daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

2019’da, bu son nokta, Cyber ​​Monday arasındaki zamandan daha önemli olabilir. ve Noel neredeyse tam hafta kısaldı, kendisini daha “son dakika” tatil hediye alımına borç verdi.

Sonuç olarak, Amazon’da, Amazon’daki tatil dönemleri ve diğer yoğun trafik olaylarında kapanan bütçeleri düşünmeniz şart. özellikle, indirimler, ücretler, vb. sonrasında belirli bir satışın değerine göre teklifleri belirleme ve ayarlama kabiliyetine sahip olmanız koşuluyla

Bu, beş günlük dönemin kendisi için genel eğilim tarafından eve yönlendiriliyor. Bu süre zarfında agresif bir şekilde reklam yapan çok sayıda satıcı karşısında bile, büyük miktarda tüketici Amazon'a geliyor ve ardından reklamları tıklamak bu oranın üstünde kaldı. Hediye veren kategoriler ve 219.000'den fazla ürün arasında, Amazon reklam harcaması önemli ölçüde artmıştır, ancak TBM’ler önceki dört haftalık ortalamayla karşılaştırıldığında, karşılık gelen harcama artışının çok altında bir seviyede ya düz kalmıştır, düşmüştür veya yükselmiştir.

Bir anlamda, bir markanın “Türkiye 5” üzerinden Amazon reklamcılığına büyük oranda daha fazla harcama yapması kolaydı – tatil öncesi seviyelerden ortalama% 92 artış gördük – ancak satışları bundan daha karlı bir oranda artırıyorlardı. reklam harcaması. Siber Pazartesi gününden sonra dönüşüm oranlarının yüksek kalması nedeniyle, daha az trafik olmasına rağmen bu verimliliğin artması muhtemeldir.

22 Aralık sevkıyat sınırına kadar bir süre daha kalır bazı taktik kaldıraçlar markaları bu karlı satışların daha fazlasını elde etmek için çekilebilir. Kapanmayan bütçelerdeki değeri 22 Aralık'ta konuştuk, ancak bunun belirli bir ürün için geçerli olabilecek herhangi bir promosyon veya promosyon dışı fiyatlandırma ile belirlenen tekliflerle eşleştirilmesi gerekiyor.

Bireysel ürün seviyesine değer vermek için, markalar bu yoğun trafik dönemlerinde Amazon'da daha karlı satışlar sağlayabilir. Ek olarak, bu, yıl boyunca iyi bir uygulamadır; kullanıcı alım faaliyetinde bir şişkinlik ek yatırım gerektirdiğinde, ölçeklendirmeye izin verirken, reklam harcamalarını boşa harcama riskini en aza indirir.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarın görüşleridir. mutlaka Arama Motoru Arazi. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Об авторе

Andrew Waber, perakende optimizasyon platformu (ROP) sağlayıcısı Teikametrics'in iç görüsü dir. Andrew şu anki rolünde Teikametrics’in online perakende reklamcılık ve daha büyük online perakende pazarı hakkındaki raporları için analiz, editoryal yön ve strateji yönetmektedir. Andrew, Teikametrics’de geçirdiği zamandan önce Salsify’da veri içgörüsü ve medya ilişkileri müdürü, reklam otomasyonu yazılımı sağlayıcısı Nanigans’ın pazar görüşleri ve medya ilişkileri müdürü ve Chitika Insights’ın rapor yazarı ve pazar analisti olarak görev yaptı. Chitika çevrimiçi reklam ağının araştırma kolu. Andrew'un çevrimiçi trendlerle ilgili yorumları, New York Times, Re / Code ve The Guardian tarafından, diğer mağazaların arasında alıntılandı. !