цифровой маркетинг

Anahtar Teslim Pazarlama Sistemi Kavramını Anlama ve Tuzaklarını Önleme

"TURN-ANAHTAR SİSTEMİ" terimi, daha fazla sayıda pazarlamacının bir ev işini başlatmak için gittikçe yaygınlaşan bu popüler yolun kar bandına atlamaya çalışmasıyla İnternet'te giderek daha görünür hale geliyor. Bu tür bir sistem, potansiyel işletme sahibinin sisteme "adım atması" ve aynı zamanda "anahtar teslim" bir ev satın alan yeni bir ev sahibinin bekleyeceği şekilde hemen para kazanmaya başlaması iddiasıyla popülaritede büyüyor. Değişmeden, düzeltmeden veya herhangi bir şey eklemeden doğruca hareket edebileceksiniz.

Eğer internette bir işe başlamak için gitmek istediğiniz yol buysa, bu sizin için geçerli bir gelir kaynağı olabilir, ancak daha iyi "anahtar teslim" ile ne anlama geldiğini ve başarılı bir "anahtar teslimi" iş yürütmek için gerçekte ne yaptığını anlıyorsunuz. Bazıları diğerlerinden daha anahtarlıdır. Hiçbiri sisteme girmediğiniz ve sizin için para kazanmaya başlayacağınız "anahtar teslim" değildir. Bunların hepsi реклама alanında sizin tarafınızdan biraz çaba gerektiriyor ve bunların bazıları bundan daha fazlasını gerektiriyor.

Tüm "anahtar teslimi" sistemler bir miktar otomasyona sahip. Ne kadar otomasyon, gerçekte "anahtar teslim" olduklarını belirler. Daha fazla "anahtar teslim" olmak daha iyi bir sistem olmakla eşit değildir, ancak daha az "anahtar teslimi" olmuyor. Optimal bir sistem, birkaç faktörün doğru dengesine sahip olacaktır. Sistemin çok az çaba sarf etmesini istersiniz, fakat insan bileşenini o kadar özgürleştirmeyin ki, duyarsızlaşma seviyesinin güveni azalttığı için, istediğiniz satışlara ulaşmak için çok daha yüksek bir trafik payı gerekir. Sistemin asgari düzeyde beceri gerektirmesini istiyorsunuz, ancak kendi başınıza hiçbir kişiselleştirmenin mümkün olmadığı noktaya değil. Aynı sistemi ve aynı tipteki destek bileşenlerini kullanan kişilerden kendinizi bir şekilde ayrı ayrı ayarlamak isteyebilirsiniz.

Tüm "Anahtar Teslimi" Pazarlama Sistemlerinde aşağıdaki ortak bileşenler bulunur:

A Replicated Web sitesi. Şirket, sitenin reklamında gördüğünüz gibi bir web sitesi / s sağlar.

Upside: Pazarlama yapmaya başlamak için bir web sitesi oluşturmanız gerekmez.

Downside: Herkes başka Sistemin kullanılması aynı web sitesine sahip olduğundan sistemdeki diğer üyelerle rekabet ediyorsunuz.

Hepsinin sattığı bir ürün veya ürün var. Sistemini kullanan bir pazarlamacı olarak, artık bu ürünü veya ürünleri satıyorsunuz.

Upside: Ürün, gerçek madde ve kalitede olabilir ve aynı zamanda pazarlama sistemi için destek sağladığı bir doğaya da sahip olabilir.

Downside : Ürün, internetin her yerinde ücretsiz olarak bulunabilen yaygın "e" malzeme gibi kalitesiz olabilir. Düşük kaliteli ürünler, bu sistemlerde bulunduğunda, sistemi yasal tutmak için basittir ve bir para planını "yasallaştırmak" için gerçekten bir yoldur. Bu sistemlerden birini sunan kaliteli bir şirketin markası, tek başına ürünlere sahip olanıdır. Gelir fırsatı olmadan bile cazip ve satılabilir ürünler anlamına gelir.

Hepsi bir “gelir fırsatı” sağlar. Tüm bunlar, web siteniz üzerinden yaptığınız satışlar için bir çeşit tazminat sağlıyor. Tazminat planları, yapılarına ve temsil edilen gelir düzeyine göre değişir. Hepsi, ürünün / ürünlerin maliyetine karşılık gelir. Bazıları bunu yapamayabilirken diğerleri satmayı gerektirir.

Upside: Büyük gelir tazminat planları mükemmel bir gelir sağlayabilir. Düşük gelir tazminat planları, daha ucuz bir ürünle el ele gitmeyi kolaylaştırabilir. Satışları artırmanızı gerektiren planlar, ard arda gelen satışları almanıza olanak tanır. Bu sayede, arkanızda sisteme giren pazarlamacıların bir alt sırasını geliştirirsiniz. Satış yapmanıza gerek olmayan sistemler, satış yaptığınızda anında gelir elde etmenizi sağlar.

Dezavantaj: Büyük gelir tazminat planları, satılması daha zor olan daha yüksek fiyatlı ürünlerden kaynaklanır. Düşük gelir tazminat planları, arkanızdaki pazarlamacılardan gelen kazançlı bir gelirin gelmesi için uzun zaman alabilir. Satışları artırmanızı gerektiren sistemler, tazminat almak için "kalifiye" olmadan önce bir veya daha fazla satış yapana kadar beklemek zorunda olduğunuz anlamına gelir. İlk satışlar elde edilmesi en zor olanıdır, bu yüzden başlamak için çabalarken cesaret kırıcı olabilir. Satışı devretmenizi gerektirmeyen sistemler, arkanızdan gelen pazarlamacılarınızın herhangi birinden% 100 komisyon almayacağınız gerçeğini tazmin etmek için yeterli komisyona sahip olmayabilir.

Tüm bu sistemler otomatik yanıtlayıcılar. Otomatik yanıtlayıcılar, reklamını yaptığınız bir web sitesinde bir web formuna giren herhangi bir kişiye e-posta göndermenizi sağlayan sistemlerdir. Tipik olarak otomatik cevaplama sistemi, e-postaların belirli aralıklarla alıcıya ürününüzün satın alımını yeniden değerlendirmek ve sisteminize katılması için bir şekilde onları soracak şekilde gönderilmesi için ayarlanacaktır.

Upside: Bazı Anahtar Teslim sistemleri, sistem Bu durumda, kendi sisteminizi almanız gerekmeyecektir. Kendi otomatik yanıtlayıcı e-postalarınızı yazmayı da denemeye gerek yoktur.

Dezavantaj: Çoğu sistem bir otomatik yanıt vermez. Eğer bir tane sağlamazlarsa, kendiniz almalısınız ve onlar için e-postaları yazmalısınız. Reklam kopyasına veya reklam kopyasına övgü yazmak bir beceri değilse, o zaman sizin için bir tane yazmanız gerekir.

Tüm bu sistemler "Sıçrama Sayfaları" kullanır. Splash sayfaları, akılda kalan manyetik reklam kopyasına (yazılı reklam malzemesi) sahip kişileri çekmek için kullandığınız birincil kopyalanmış sitenizden ayrı web siteleridir. Bu sitelerde, kullanıcıların kişisel iletişim bilgileriyle doldurdukları bir web formu olacaktır. Bilgileri gönderdiklerinde genellikle ana sitenize yönlendirileceklerdir. Bazen daha karmaşık sistemlerde, ana sitenize yönlendiren diğer sayfalara yönlendirilirler. Web formunda bıraktıkları bilgiler daha sonra sisteminizle ne kadar otomatik çalıştığına bağlı olarak doğrudan telefonla ve / veya cevaplayıcınızla e-postayla iletişim kurmak için kullanılacaktır.

Upside: Splash sayfaları, yakalama için çok etkili bir yol olabilir. yol açar (bir satış yapma girişiminde takip edeceğiniz beklentiler). Ayrıca, ürünlerinizi ve gelir fırsatlarınızı istemek için adım adım manyetik bir yolla onları yönlendirerek "ısınma" etkisi yaratabilirler.

Dezavantajı: Sprey sayfaları içermedikleri takdirde başka web sayfaları edinmeniz gerekebilir. sistemde ve onları çekici bir reklam kopyasıyla doldurmanız gerekiyor. Basit web sayfalarının nasıl oluşturulduğunu bilmiyorsanız veya reklam metni yazmanız bir beceriye sahip değilse, bunu sizin için başka birisine yaptırmanız gerekecektir.

Bu sistemlerin hepsi, reklam türü. Eğer reklam yapmazsanız, sistemin diğer tüm yönleri işe yaramaz olacaktır. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak reklam vermenin birçok yolu vardır. Bazıları çok az beceri gerektirirken, diğerleri çok fazla beceri gerektirir. Bu açıdan kaçmak yok. Sizin için reklam veren neredeyse hiç sistem yok. Bunu öneren çok azı, belirli bir ortamda iyi bir reklamcılık pozisyonu sağladıkları ve üye web sitelerinin URL'lerini bu konumdan döndürdükleri bir tür rotasyon reklamını kullanmaktadır. Bu çok maliyetlidir ve sağlanan reklam süresinin miktarı harcanan dolar başına küçüktür.

Reklamların ins ve çıkışlarını ve becerilerini öğrenmek, bu işlerden birini yürütmenin en zor ve maliyetli yönünü oluşturmaktadır. Bu, çoğu yerde başarı ya da başarısızlığın ortaya çıktığı yerdir.

Upside: Eğer reklam alanında zaten bilgili ve yetenekli iseniz, bu sistemlerden biri sizin için tatmin edici bir gelir elde etmenin hızlı bir yolu olabilir. İnternet reklamcılığına yeni katılıyorsanız, bu sistemlerin bir kısmı bu alanda bazı eğitimler veriyor ve çok değerli birkaç kişi kapsamlı eğitim sağlıyor. Çok nadiren, kapsamlı eğitim, sürekli destek ve üyeler arasında geniş paylaşımlar yapılmaktadır. Ayrıca, nadiren bazı sistemler, bir reklam kampanyasına kabul edilmek üzere hazır olan belirli reklam türlerinin sağlandığı "anahtar teslimi" reklam sistemleri de sağlayabilir. Sistem, satışları kapatmak için potansiyel müşteriyle iletişim kurmayı gerektiriyorsa, bu, gelirin oluşturulmasında güven geliştirmek ve etkileşimli beceriler geliştirmek için bir fırsat sağlayabilir.

Dezavantajı: İnternet reklamcılığında usta olmak için büyük bir öğrenme eğrisine ihtiyacınız varsa ve Sistem, kapsamlı eğitim ve destek sağlamaz ya da reklam ve reklam geliştirmek için başkasına ödeme yapamazsınız, bu sistemlerden biriyle kar etme girişimlerinizde başarısız olabilirsiniz. Bazı sistemler eğitim sağladığını iddia ediyor, ancak sağladıkları şey gerçekten yeterli değil ve sürekli destek içermiyor. Sistem satışları kapatmak için potansiyel müşterilerle iletişim kurmayı gerektiriyorsa ve etkileşimli becerileriniz veya satış becerileriniz yoksa, bu sistemlerden biriyle asla kazanç sağlayamazsınız.

Sonuç olarak, yalnızca uygun araştırmaları ve durum tespiti için gerekli araştırmaları yapabilirsiniz. Bu sistemlerden biri sizin için uygun bir iş fırsatıdır, ancak genel olarak sistemin şu niteliklere sahip olmasını tavsiye ederim:

Sizin için çekici ve çekici bir web sitesi. Eğer internet sitemizden etkilenmiyorsanız, eğer satılmıyorsanız, başkalarının böyle olması muhtemeldir?

Bir noktada web sitesi / siteleri aracılığıyla sitenin kendisi ya da insan iletişimiyle karşılaşmanız gerekir. Kaliteli bir ürüne giriş. Bazen gelir fırsatı, bazen ürün tanıtılır. Her iki yaklaşım da daha iyi ya da daha kötüdür, ancak bir noktada kesinlikle bir ürün sunumuna sunulmalı ve gelir fırsatıyla ya da onsuz satın alma işlemini görebildiğiniz kaliteli bir ürün sunmalıdır.

Hazır bir sıçrama içermelidir. Kullanmak istediğiniz sayfa veya sayfalar, eğer arzu ederseniz, kendi beceri ve kabiliyet seviyenizi, şimdiki zamanınızı ve geleceğinizizi koruyacaksınız.

Önceden yüklenmiş e-postalarla kullanımınız için bir otomatik cevaplayıcı içermelidir. Kendi otomatik cevaplayıcınızı kullanma isteğinizle, beceri ve yetenek seviyenizin, şimdiki zamanın ve geleceğin sağlanması için.

Reklamcılıkta kapsamlı eğitim sağlamalıdır. Reklamcılıkta ve işin diğer tüm yönlerinde sürekli eğitim sağlamalıdır. En iyisi, üyeler arasında, reklamcılıkta ve işin diğer yönlerinde neyin işe yaradığı konusunda paylaşım olmalıdır.

Bir insan bileşeni olmalı, böylece sistem çok duyarsızlaştırılmamalıdır. Bu, olası müşteri veya gelecekteki üye güven oluşturur. İdeal olarak, bu insan bileşeni, satışların kapatılmasında sistemin bir parçası olarak işlev gören tecrübeli yetenekli pazarlamacılardan oluşmalı, eğer arzu ederseniz kendi satışlarınızı kapatacaksınız, böylece beceri ve yetenek düzeyiniz, şimdiki zaman ve gelecek için.

İyi kalitede bir sistem, sizi asla "soğuk çağırmaya", ya da "sıcak bir pazar" ın (aile ve arkadaşlar) peşinden gitmenize gerek kalmamalı.

Bu, sisteme entegre edilmiş bazı bileşenlerin dengelenmesine izin vermelidir. reklam maliyeti. Ve, reklam eğitiminde, serbest reklamcılığın nasıl kullanılacağını da içermelidir.

İdeal olarak, bir kalite sisteminin çok yüksek kaliteli bir ürüne sahip olması gerekir. Ürünün değeri ile orantılı olan maliyet, satış başına yüksek bir komisyonun kazanılabileceği kadar yüksek olmalıdır. Toplam satışın tahakkuk etmediği ve kalan gelirin önemli olduğu ve zaman içinde gereken çabayı en aza indirecek şekilde, yeterince yüksek ve ustaca tasarlanmış bir komisyon yapısı ile satışları artırmaya gerek yoktur. Bununla birlikte, ürün değerinin ve maliyetinin o kadar yüksek olmaması gerekir ki, sadece varlıklılar sisteme girmeyi başarabiliyorlardı, çünkü pazar alanınızı büyük ölçüde daraltmıştı.

Bence en kötü "anahtar teslimi" sistemleri Düşük-çok düşük kaliteli ürün ve satın almak için düşük bir maliyet var. Uzun ömürlü olacak bir şeyleri yok. Benim düşünceme göre daha kötü olan tek şey, çok yüksek maliyetli bir ürüne sahip bir sistemdir, bu da satışları arttırmanızı gerektirir. Ürünü satın almak ve sisteme girmek için çok fazla para harcayarak (10.000 $ 'ın üzerinde olduğu gibi), paranızın karşılığını almadan önce şu anda bir veya iki kişiye satmanız gereken bir konumda kendinizi bulmak için Ben sadece ahlaksız olarak. Ürünün fiyatı değerse ve satışları geçmek zorunda kalmazsanız, yüksek maliyetler kötü değildir.

Kısacası, doğru kombine otomasyona sahip bileşenlerin "mükemmel fırtınasını" yaratan bir sistem olmalıdır. Sadece insani kişiselleştirmenin doğru miktarı ile, işletme maliyetini dengelemek için istisnai eğitim ve yöntemlerle birleştirilmiştir, böylece neredeyse herkes sisteme girebilir ve başarılı olabilir.