SEO

Arama Motoru Optimizasyonu 7 Etkili Olmayan Alışkanlıkları (SEO)

Web sitenizi en iyi bilinen arama motorlarının üstünde sıralamak için almak, internet pazarlamacılığınız için en büyük şeydir. Bu tek başına web sitelerinin görünürlüğünü artıracak, ama en zor soru, NASIL?

Arama Motoru Optimizasyonu süreci karmaşıktır ve kendi web sitenizi doğru şekilde optimize etmek veya uzman bir SEO ajansını işe almak için birçok soruyu ortaya çıkarır. Konunun Gerçeği, SEO zor iş ve zaman ve analiz çok zaman alır çok zor bir süreçtir.

Burada, SEO kampanyanızı oluştururken yapmamanız gereken 7 şey var

1) Arama motorlarını kullanıcılardan önce koymak

İlk olarak, Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin mümkün olan en iyi listeleri elde etmesine yardımcı olmak için geçtiği süreçtir. Hedef kitlenizin trafiğini çekmek için mümkün olan en yüksek sıralarda olmak istersiniz. Ama hatırlamak için önemli bir konu SEO için web sitenizi değiştirirken son kullanıcının ihtiyaçlarını unutmamak. Web siteniz hâlâ izleyicilerinizin ihtiyaçları için görsel olarak çekici, kullanımı uygun ve işlevsel mi? Dolayısıyla bir SEO kampanyası yaparken, web sitenizi satmak için iyi yazılmış ve tasarlanmış içerikler üretmeyi unutmayın. Çünkü günün sonunda, web siteniz yaptığınız şeyin imajını taşır ve 24 saat satış elemanınızdır.

2) Link spamming

Kötü SEO’nun bir diğer ana konusu da link spam’idir. Web sitenizin, ilgili kullanımı ya da değeri olmayan, olabildiğince çok bağlantıyı takip etmesini istemezsiniz. Ve daha özel olarak, arama motorları artık geldikleri sitelerin otoritesine dayanan bağlantıları sıralar. Bu nedenle, tüm spam'ler gibi bağlantılarınızı spam etmek, web sitenizin varlığınızın değerini azaltır. Bu yüzden Nicelik üzerinden Kalite burada bir fikirdir. İlgili web sitelerinde link oluşturma çabalarına odaklanın, böylece Arama Motoru Optimizasyonu oyunundaki sıralamanızı artırabilirsiniz.

3) Link metnini göz ardı etme

Bir linkin çapa metni çok hassas bir şekilde yazılmalıdır. Arama motorları artık iç linklerin bir göstergesi olarak çapa metni kullanmaktadır (1 sayfadan diğerine bağlantılar). Google gibi Arama Motorları, en iyi web sitelerini listelemek ister. Böylece kullanıcı deneyiminizin şaşırtıcı olması gerekiyor. Yapmamanın bir örneği, "burayı tıklayın" gibi bir çapa metni kullanıyor olabilir. Nereye gittiğine dair çok az bilgi ve değer katar.

4) Takibi izlemiyor

Arama Motoru Optimizasyonu'nuzun web siteniz için çalışıp çalışmadığını ölçmenin en iyi yolu, ilerlemeyi en baştan takip etmektir. Bu muhtemelen neyin işe yaradığını ve neyin işe yaradığını görmenin en önemli unsurudur. Uygun istatistikleri toplayarak eklemek, doğru yönde sizi işaret eden yeni değişikliklere karar vermenize yardımcı olabilir.

5) Yanlış anahtar kelimeleri seçmek

Web siteniz için doğru anahtar kelimeleri seçmek önemlidir. Anahtar kelimeleri bulmak, kullanıcıların arama motorlarında kullandığı en iyi anahtar kelimeleri almak için çok zaman ve analiz gerektirir. Web sitenizin içeriğinin, web sitenizi düşünebildiğiniz her bir anahtar kelimeyle daha fazla yüklemesini sağlamak için birkaç kesin anahtar kelimeyi seçmek en iyisidir.

6) Erişilebilirliğe

Erişilebilirlik, Arama Motoru Optimizasyonu’nun önemli bir unsurudur. Tarayıcılar, web sitenizin engelli ve bozulmalarına bakılmaksızın tüm kullanıcılara ne kadar erişilebilir olduğunu görmek ister. ADA, engelli insanlar için faydalı web siteleri oluşturma konusundaki stresi. Görme engelli bir kişiye web sitenize erişme olanağı sunarak, kullanabilmeniz için artık SEO sonuçlarınıza yardımcı olabilirsiniz. Ancak sadece bu değil, siteleri görüntülemek için kullandıkları ekran okuyucular sadece kelimeleri okuyabilirler, bu yüzden mümkün olduğunca açıklayıcı bir bağlantı metni oluşturarak önemli ölçüde yardımcı olur. Bu günlerde birine yardım etmenin uzun bir yolu var.

7) SEO stratejinizi planlamıyor

Son, ama en önemlisi … plan veya yön olmadan etkili bir Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kampanyanız olamaz. Yararlı bir strateji planlayın ve ilgi noktalarını işaretleyin. 1 numaralı sıralamaya doğru hareket eden kısa vadeli hedefler belirleyin.