SEO

Araştırma: Google yerel algoritması 2: 1 küme formülü kullanıyor

RankRanger'in Mordy Oberstein adlı bir araştırması, Google’ın yerel algoritmasında, kullanıcı konumlarından bağımsız olarak yazarın tutarlı olduğunu belirten bir mesafe ve küme oluşturma modeli tanımlar. Başka bir deyişle, kullanıcının yakındaki bir yerden mi yoksa uzaktan mı (örn., Mukim turistlere göre) arandığı anlaşılmaktadır.

Desen, birbirine yakın iki yerel sonuç ve daha sonra üçüncü bir sonucun daha büyük bir mesafede olduğunu göstermektedir. ilk yerel paket tanıtımı. Harita büyüdüğünde veya daha fazla sonuç tıklandığında, masaüstünde ve mobil cihazlarda tutarlılık gösterse de, daha birçok konum gösteriliyor.

Oberstein'ın araştırmasında birçok coğrafyada birçok sorgudan sonra yapılan kalıp. Seçici olarak yeniden yaratmaya çalıştım ve sayısız örnekte (yukarıya bakın) çalıştım. Bu yaklaşımın gerçek yerel araştırmacının ihtiyaçlarını karşılayabileceğini iddia ediyor, ancak uzak arayıcı değil:

Google'ın 2: 1 Yerel Paket kümeleme modeli caddede ısırmaya çalışan kişi için harika olsa da, gerçekten Big Apple'ın sunabileceği tüm şeyleri görmek isteyen Çin'den gelen bir turist için bir anlam ifade ediyor mu? Ebeveynler için çocuklarının en iyi tedaviyi bulmaya çalışması, tüm şehrin sunabileceği mantıklı mı?

Oberstein, Google'ın Yerel Paket için potansiyeli daha iyi yansıtan veya yakalayan daha az formüle ve daha dinamik bir algoritma geliştirmesi gerektiğini savunuyor. Araştırmacının amacı (yani, yakındaki vs uzak). Bu makul bir öneridir, ancak burada neyin söz konusu olduğundan emin değilim.

Kullanıcılar haritayı her zaman genişletebilir veya takip sorgularını istedikleri gibi yapabilirler.


Об авторе

Greg Sterling, Katkıda Bulunan Editör Arama Motoru Aralığında. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459023) veya Google + 'da bulun.