SEO

Bağlantı oluşturma aracı toplaması: Site tarayıcıları

Bir arama motorunun tarayıcısı içeriğinizi dizine ekleyemezse, sıralamaya girmez. Ayrıca, iyi bir sinyal değildir, ancak en önemlisi, bir arama motoru bir şey bulamıyorsa, kullanıcı da yapamaz. Bu nedenle, bir arama motorunun tarayıcısının hareketlerini taklit eden araçlar çok yararlı olabilir.

Bu tarayıcıları kullanarak, sitenizin arama motorlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini önemli ölçüde etkileyebilecek sorunları bulabileceğiniz her türlü sorunu bulabilirsiniz. Ayrıca, bağlantı oluşturucu olarak, hangi sitelerin dikkatinizi vereceğini belirlemek için size yardımcı olabilirler.

Link oluşturma hiçbir zaman sihirli bir mermi değildir. Linkler çok fazla uğraşmak zorunda kalıyor ve korkunç bir SEO'dan muzdarip bir siteye bağlantılar kurmak işe yaramıyor.

Bu makale için dört tarayıcıya baktım: ikisi web tabanlı ve ikisi de masaüstü sürümleri . Bağlantı kurduğunuzda size nasıl yardımcı olabileceklerini göstermek için her birinin çok hafif bir analizini yaptım, ama çok daha fazla kullanımları var.

Bağlantı yardımları için kullanacağım. ve aynı zamanda kendi sitenizin bağlantı kurmak veya bağlantı kurmak için iyi durumda olduğundan emin olmak için.

Kayıt için, bahsettiğim her bir araçla ilgili temel bilgiler:

  • Sitebulb: 14 gün sunuyor ücretsiz deneme. Masaüstü web tarayıcısı
  • DeepCrawl: 7 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Web tabanlı tarayıcı
  • Screaming Scrog: hafif kullanım için ücretsiz indirebilir veya ek özellikler için lisans satın alabilirsiniz. Masaüstü web tarayıcısı
  • OnCrawl: 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor. Web tabanlı tarayıcı

Not: Bu tarayıcılar sürekli olarak güncellenmektedir, dolayısıyla yayın sırasında alınan ekran görüntüleri mevcut görünümle eşleşmeyebilir.

Link-target sitesini değerlendirin

Bir paletli araç kullanma bağlantı kurma verimliliğinizi ve verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir

Örnek site denetimi yapın ,
Bağlantının istediğiniz siteye ulaşmadan önce sitenin denetimini gerçekleştirin. Bulunduğunuz hataları işaret ederek bir “içeri” bulun.

Sitebulb'un aracından ekran görüntüsü

Sitebulb'un aracından ekran görüntüsü

Örnek bir denetimin güzelliği, kullanılan zamanın az bir miktarı. Bazı tarayıcıların tam bir gezinme yapmak için yaş aldığını gördüm. Bu nedenle, benim görüşüme göre bir örnek denetim, dahidir!

Aşağıdaki örnek raporda, ipuçlarından sadece birkaçına bakabilir ve bazı yineleme sorunları olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Sitebulb'un aracından ekran görüntüsü

Bir bağlantının peşinde koşmaya değip değmediğini görmek için özel ayarları kullanarak bir rapor çalıştırın. Sitenin içeriğine tonlarca erişilemezse ve site genelinde hatalar varsa, orada bir bağlantı kurmaya çalışırken çok fazla zaman ve çaba harcamak iyi bir fikir olmayabilir.

En iyi sayfaları bul bağlantılar için.
Sitebulb'un iç PageRank'a benzer bir Link Eşitlik puanı vardır. Bağlantı özkaynak puanı ne kadar yüksek olursa, sayfanın sıralaması daha olasıdır. Link Equity puanının yüksek olduğu bir sayfanın bir bağlantısı, teorik olarak, diğer her şeyle eşit olmak durumunda, daha düşük bir Link Equity puanı olan bir sayfadan birinden daha yüksek bir sıralama yapmanıza yardımcı olacaktır.

Sitebulb'un aracından ekran görüntüsü

19659017] Bozuk sayfaları arkadan bulmak için bir rapor çalıştırın.
DeepCrawl'in bu sayfaları görüntülemenin kolay bir yolu var. Kırık link oluşturma için harika bir şey… ama kırık bir bağlantı oluşturmamanız bile, bir webmaster ile iyi bir “içeride”.

Kimse sayfalara işaret eden linkleri olduğunu bilmek istemiyor. bulundu mu?

DeepCrawl'ın aracından ekran görüntüsü

Kendi (veya müşterinizin) sitesini daha fazla linke layık hale getirin

Aynı raporu hangi siteye erişilemediğini görmek için kendi sitenizde çalıştırabilirsiniz. Her zaman içeriğinizin içeriğinizin erişilemez olmasını isteyebileceğiniz durumlar olabileceğini unutmayın, ancak eğer sıralamasını istiyorsanız, erişilebilir olması gerekir. Herhangi bir değer elde etmek istiyorsanız, erişilemeyen içeriğe bir bağlantı aramak istemezsiniz.

Yinelenen içeriğim var mı?
Sitebulb'un tıklayabileceğiniz kullanışlı bir Duplicate Content sekmesi var. . Yinelenen içerik, bazı durumlarda sıralamanızı etkileyebilir, bu nedenle düzgün bir şekilde önlemek veya ele almak en iyisidir. (Yinelenen içerik hakkında daha fazla bilgi için bkz. Çoğaltılmış İçerikle Başa Çıkma.)

Sitebulb aracından ekran görüntüsü

Yönlendiricilerim doğru bir şekilde ayarlandı mı?
Bir bağlantı oluşturucu olarak, yönlendirmelerle ilgili temel endişelerim; Çok sayıda iyi bağlantı içeren bir sayfayı hareket ettirir veya kaldırırsam, değişiklik bir yönlendirme ile doğru şekilde ele alınır. Artık taşımadığınız ürünler veya artık sitenizle alakalı olmayan şeyler gibi sayfalar için yeniden yönlendirmeye karşı ve bunlara karşı birçok argüman var. Bunların çoğu, kullanılabilirlikle ilgili olmaktan çok hoşlanıyor.

Bağlantıların kaybı, zaman kaybı gibi hissettiği için, doğru yönlendirilmemiş bir sayfa için.

Doğru hata kodlarını görüyor muyum?
DeepCrawl, 200 sayfadan olmayan bir bölüm içeriyor. Bu çok yararlıdır. Bu sayfaların grafiksel bir temsilini tıklayıp görüntüleyebilirsiniz.

Genel olarak, 200 kodu döndüren sayfaların çoğunu görmeyi beklersiniz. 301 ve 302 yönlendirmelerini görmeyi beklersiniz. Yine de sitenizin% 50'sinden fazlası 404 kodunu döndürmek istemezsiniz. Screaming Frog'un, taranan tüm sayfalar için yanıt kodlarını kolayca görüntüleyebileceğiniz bir sekmesi vardır.

Screaming Frog'un aracından ekran görüntüsü

Farklı sayfalardan hangi kodların döndüğünü anladığınızdan emin olmalısınız. Belli bir kodu döndürmesi için iyi sebepler olabilir.

DeepCrawl'ın aracından ekran görüntüsü

Yükümdeki zaman doldu mu?
Bazı insanlar benimkinden çok daha sabırlı. Bir sayfa hemen hemen yüklenmezse, hemen çıkıyorum. Bir sayfaya bağlantı oluşturmaya çalışıyorsanız ve yüklemeniz 10 saniye sürüyorsa, hayal kırıklığı yaratan bir dönüşüm oranına sahip olursunuz. Kritik sayfalarınızın olabildiğince hızlı yüklendiğinden emin olmak istersiniz.

Burada, OnCrawl'den gelen ve çok yavaş bir şekilde yüklenen sayfalarda sıfırlanmanıza yardımcı olabilecek bir rapor var:

OnCrawl'ın aracından ekran görüntüsü

İç bağlantı yapım nasıl?
Artık yetim sayfaları veya çok sayıda iç kırık bağlantı görmek istemiyorsunuz. Sayfalar bulunamadı ve taranamadıysa dizine eklenmezler. İyi bir site mimarisi, bir kullanıcının bakış açısından da çok önemlidir. Eğer aranmazsa bulunamayacak kadar kritik içeriğiniz varsa veya ona ulaşmak için on farklı bağlantıyı tıklatmanız gerekiyorsa, bu iyi değildir.

Screaming Frog'un bir Inlinks sütunu vardır (Dahili seçeneğine tıklayarak erişebilirsiniz). sekmesi) her sayfaya kaç tane iç bağlantının işaret ettiğini gösterir. En kritik sayfalarınıza işaret eden en fazla dahili bağlantıyı görmek istiyorsunuz.

Aşağıdaki resimde, en önemli sayfaların en fazla Inlinks olduğundan emin olarak, kendi web sitemi en düşük Inlinks'e kadar sıraladım.

Screaming Frog'un aracından ekran görüntüsü

Çok "ince" olan sayfalar var mı?
İnce içerik için manuel işlem yapılabileceğini düşündüğünüzde, sahip olmamanız en iyisidir. İnce içerik, arama motorları veya kullanıcılar için iyi değildir. İnce içerik genellikle pek çok harika bağlantıyı çekmez. Aslında, ince içeriğe bağlantılarınız varsa, bu bağlantıların daha iyi kaynaklara sahip sitelerle çalışan bağlantı oluşturucuları tarafından değiştirilme riskini üstlenirsiniz.

OnCrawl, çok yararlı olan ince içerik hakkında iyi bir görüşe sahiptir.

OnCrawl'ın aracından ekran görüntüsü

Daha önce söylediğim gibi, bu tarayıcıları kullanabileceğiniz pek çok yol var. Yine de büyük bir uyarı! Bazı tarayıcılar tonlarca kaynak kullanabilir. Bir keresinde bir siteyi tarardım ve müşterinin barındırma şirketi onu engellemiş olduğunu söylemesini isterdi çünkü bir kerede çok fazla istekte bulundu. Eğer ağır bir görev yürütecekseniz, doğru insanların bunu bildiğinden emin olun ve ilgili IP adreslerini beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

Mutlu emekleme!


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi. Yazarlar burada listelenmiştir.


Об авторе

Julie Joyce, bağlantı geliştirme firması Link Fish Media'ya sahiptir ve SEO Chicks blogunun kurucu üyelerinden biridir. Julie, 2002 yılında arama pazarlamasında çalışmaya başladı ve kısa bir süre sonra küçük bir BT firması arayışına girdi. Sonunda, dünyanın her yerindeki ultra rekabetçi nişlerde müşterilerle çalışmaya odaklanan, şimdi Operasyon Direktörü olarak görev yaptığı Link Fish Media'yı kurdu.