База данных

Bir e-Ticaret Restoranına Sahip Olmanın Yararları

Dominos, KFC ve McDonalds gibi birçok zincir restoran bu yeni yemek siparişi eğilimine adapte olmuş ve agresif bir şekilde zorlamaktadır. Yerel restoranlar bile, çevrimiçi hizmet verme eğilimine uyum sağlamak için silahı atlıyor ve neden olmasın? Bir e-Ticaret restoranına sahip olmanın birçok yararı vardır. Bu avantajlardan bazılarını tartışabiliriz, böylece çevrimiçi siparişler vermenin bu modern yoluna geçmek için hızlı bir karar verebilirsiniz.

Kolaylık Faktörü

İnsanlar, çevrimiçi alışverişin kolaylığına meyilli olduklarını çoktan göstermiştir. , bu şimdi yemek siparişine bile uzandı. Herkes mümkün olan en az güçlükle yemek siparişi vermek ister ve çevrimiçi yemek siparişi o kadar uygundur ki, ziyaretçinin tek yapması gereken web sitenizi ziyaret etmek ve bir düğmeye tıklanarak bir sipariş vermektir.

Ayrıca çevrimiçi sipariş verme, itici emirlere dokunarak satışların artmasına da yardımcı olabilir. Kıdemli VP Marketing Jubilant FoodWorks, " Tamamen kolaylık çevrimiçi sipariş numaralarını kullanıyor" dedi.

En Az Yatırımla Müşteri Tabanını Genişletmek.

Sipariş Alma / Teslimat siparişinden daha iyi bir şey yok. Yemek endüstrisi. Yemek aynı fiyata satılır, ayrıca bir teslimat ücreti bile ekleyebilirsiniz ve zamanınızı, kaynaklarınızı ve personelinizi beklerken, onlara hizmet ederken veya onlardan sonra temizlik için harcamanıza gerek kalmaz. Ayrıca, restoranın meşgul olması durumunda müşterileri geri çevirmenize ya da beklemelerini istemenize gerek yok. Minimalist yatırımlarla, müşteri tabanınızı herhangi bir ağır yatırım yapmadan genişletebilirsiniz. Büyük zincirlere rağmen, çevrimiçi siparişler, doğrudan web sitesindeki ilgili prize yönlendirildiği için çağrı merkezlerine bağımlılıklarını ve yatırımlarını azaltır. Önde gelen bir danışmanlık firmasına göre, "Çevrimiçi sipariş miktarı% 40-50'ye kadar maliyeti düşürebilir"

Çevrimiçi Sipariş Miktarında Artış

Genellikle çevrimiçi yemek siparişi verirken, müşteriler genellikle daha fazla sipariş verme eğilimindedir. Evlerinin rahatlığında, bazı gıda maddelerine direnemezler. Ayrıca, müşteri sipariş verme sürecinde birçok eşlik önerilmektedir, böylece müşteriyi daha da özendirmektedir.

Bir Müşteri Tabanı Oluşturun

Müşteri bir sipariş verdikten sonra, bilgileri veritabanına kaydedilir. Bu bilgiler daha sonra herhangi bir festival teklifini ve planını tanıtmak için kullanılabilir.

Anında Müşteri Geri Bildirimi

Müşteri tabanı kurulduktan sonra, sipariş sırasında müşteri geri bildirim formunu memnuniyetle doldurur. çok. Bu, restoranların herhangi bir alandaki eksikliklerini gidermesini sağlar.