Matbaa - Tasarım

Düşük Maliyetli Baskı Malzemeleri ile İşinizi Büyütün

Birçok işletme, basım reklamcılığını başarının anahtarlarından biri olarak görüyor. Televizyon reklamlarını atlamak çoğu insan için çok kolaydır, ancak göz alıcı bir реклама baskısını nadiren göz ardı edebilir. İyi planlanmış издание, reklamların çekiciliğinin anahtarıdır. Gazeteler, broşürler, broşürler ve pankartlar basım medyası kategorisine girer. Yazdırma, hedef kitleye hitap eden reklamlar oluşturmak için mürekkep, baskı makineleri, kaliteli kağıt ve diğer öğeler gibi kaynakları kullanır.

Baskı tarihi

Baskı bin yıldan fazladır. İlk baskı tekniği Çin'de uzun zaman önce geliştirilmiştir. Altıncı yüzyılda ilkel ahşap blok baskının geliştiğini kanıtlayan kanıtlar vardır. Şimdiye kadar bulunan en eski kitap MS 868'de blok baskısı yöntemi ile yayınlanmıştır. Kitap, Elmas Sutra adında bir Budist kitaptı. Çinli bir esnaf olan Pi Sheng, ilk hareketli yazıcıyı 1040'da icat etti. Daha sonra, MS 1234 yılında Kore'de hareketli bir metal matbaa makinesi icat edildi. 13. yüzyılda pek çok Çinli ve Arap kütüphanesi, binlerce basılı kitap ve belgeye sahipti. Yakında yazıcılar gelişmiş uygarlıkların önemli bir parçası haline geldi ve onlar için talep arttı.

Matbaacılık, reklamları kolaylaştırıyor:

Afişler :

Reklam afişlerini yerleştirmek için en iyi yer, çok sayıda kişinin görebileceği yer. Genellikle otobüs durakları, alışveriş merkezleri ve sergiler gibi yoğun bir trafiğin olduğu yere yerleştirilirler. Afişler genellikle büyük ölçekli işletmeler için basılmakta ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ya da tanıtılması için kullanılmaktadır.

Broşürler :

Bunlar, tatil ve tatil yerleri gibi bir hizmet veya ürün için reklam vermenin en iyi yöntemleri. Broşürler tüketicinin ilgisini çekmek için bilgilendirici ve çekici olmalıdır. Bunlar, herhangi bir ürün veya hizmeti tanıtmak için bireylere dağıtılabilir.

Kartvizitler :

Kartlar kendinizi veya işletmenizi tanıtmanın kullanışlı ve kabul edilebilir bir yoludur. Bu, tanıştığınız insanlara uzun süreli bir hatırlatma verir. Kartvizitiniz olduğunda kim olduğunuzu ve iş bilgilerinizi hatırlamanızı kolaylaştıracaklardır. İlk izlenim son izlenim, diyorlar, böylece kartvizitinizi kişiliğinizi yansıtmak için mükemmel bir şekilde basılmalıdır.

Gazete :

Gazeteler kitlelere bilgi dağıtımı için en iyi kaynaklardan biri. Gazeteler, kısa veya bilgilendirici bir yazıyla veya bilgilendirici ve eğlenceli bir makaleyle birlikte, hizmet veya ürününüz için reklam vermenin başka bir yoludur. Gazeteler, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış basılı reklamlar için birçok seçenek sunmaktadır.

Birinin reklamını yapabileceği birçok başka yöntem var. Ne tür bir hizmet verdiğiniz veya ürettiğiniz ürünler ne olursa olsun, test edilmiş ve test edilmiş basılı reklam yöntemlerini gözden kaçırmayın. Bunun için, baskı kalitesini artıracak ve daha sonra hedef kitlenizi daha fazla çekecek olan en iyi baskı malzemelerini elde etmelisiniz.


Source by Anuj-a Agarwal