SEO

Открыто для всех рекламодателей поиска объявлений на Facebook

Yaklaşık bir yıl boyunca News Feed ve Marketplace arama sonuçlarında reklamları test ettikten sonra, Facebook arama reklamlarını tüm reklamverenlere daha geniş bir şekilde yayıyor. Reklamlar, e-ticarete, perakende satışa veya otomatik dikey bölgeye bağlı ticari ürün aramaları gibi ticari amaçlı arama terimlerinin sonuçlarında görünecektir. Şu anda, arama ağı реклама yerleşimi yalnızca mobilde kullanılabilmektedir.

“Test, reklamverenlerin ve insanların arama sonuçlarında reklamlarda değer bulduğunu gösteriyor, bu yüzden bu reklamları daha geniş bir şekilde yayınlıyoruz” dedi Facebook Ürün Yönetimi Direktörü Nipoon Malhatra.

Reklamların arama sonuçlarında görünmesini sağlamak için reklamverenler, Haber Akışı reklamları için “Otomatik Yerleşim” i seçebilir veya Haber Akışı reklam kampanyası oluştururken, Reklam Yöneticisi'nde “Facebook Arama Sonuçları” yerleşimini seçebilir. (Arama ağı reklamı reklamı bağımsız bir seçenek değildir – reklamverenlerin, reklamın arama sonuçlarında da gösterilmesi için bir Haber Kaynağı reklamı yayınlamaları gerekir.)

Aramada reklamları hedefleme, reklamverenin, kullanıcılara göre seçtiği insan tabanlı hedefleme seçeneklerini temel alır. alakalı arama terimi anahtar kelimelerine ek olarak. Anahtar kelimeler, reklamveren tarafından değil, Facebook tarafından belirlenir ve reklam özelliklerinin bir kombinasyonunu (reklam metni, ürün, kategori, başlık ve açıklama) dikkate alır.

Facebook’un arama reklamı yerleşiminin neden bir nimet olduğuna dikkat etmeliyiz

ürün satışı veya dönüşüm odaklı bir kampanya yürüten herhangi bir reklamveren için. Bu reklam yerleşimini daha fazla reklamverene açarak, Facebook pazarlamacılara platformda ürün veya hizmetlerini aktif olarak arayan kullanıcılara doğrudan erişim sağlıyor.

Facebook’un reklam envanteri daha da doygun hale geldiğinden, arama gibi yeni reklam yerleştirme seçenekleri, reklamverenlerini henüz reklamverenlerin reklamını yapmadıkları alanlarda platformda yayınlamalarına izin vererek reklamverenlere üstünlük sağlıyor.

Haber hakkında daha fazlası

  • Arama sonuçlarına dahil olan reklamlar, Haber Kaynağı reklamlarıyla aynı düzende – aynı başlık, resim, metin kopyala – ve tek resim, atlıkarınca, video veya koleksiyon reklamı biçimi olabilir.
  • Desteklenen kampanya hedefleri şunları içerir: Ürün Satışları, Dönüşümler ve Trafik Hedefleri.
  • Facebook ilk Aralık ayında aramada reklam yerleşimini test etmeye başladı ve Temmuz ayında daha fazla hesaba genişletti.

Об авторе

Amy Gesenhues, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today'in en son haberlerini ve güncellemelerini kapsayan, Üçüncü Kapı Medyası'nın kıdemli bir editörüdür. 2009'dan 2012'ye kadar New York'tan Teksas'a kadar bir dizi günlük gazete için ödüllü bir sendika yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi tecrübesiyle, MarketingProfs, SoftwareCEO ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulundu. Amy'nin makalelerini okuyun.