SEO

Facebook, arama sonuçlarında reklamları test etmeye başlar

Facebook Salı günü yaptığı açıklamada, reklamların arama sonuçlarında test edildiğini duyurdu. Test, platformun birincil arama sonuçlarında ve Marketplace arama sonuçlarında çalışacaktır.

Neden dikkat etmelisiniz?

Arama, birçok reklamverenin daha fazla yönlendirdiği sosyal platformda kalan birkaç kullanılmamış envanter kaynağından biridir. bu yıl Instagram için bütçe. Arama sonuçlarındaki ilk реклама testi, otomotiv ve perakende reklamverenleri seçmekle sınırlıdır, ancak şirket gelecek vadeden bir yanıt görürse, arama sonuçları reklam envanterini daha geniş bir şekilde açacaktır.

“Reklam yerleştirmek için küçük bir test yapıyoruz. Facebook arama sonuçlarında, bu reklamları genişletip genişletmeyeceğine karar vermeden önce bu reklamların insanlar ve işletmeler için faydalı olup olmadığını değerlendireceğiz, ”dedi. Facebook ürün müdürü Zoheb Hajiyani.

Sınava katılan reklamverenler," Arama Sonuçları "nı seçebilir. Hem birincil arama hem de Marketplace arama envanterine uygulanacak ek bir yerleşim seçeneği. Mevcut beta-reklamveren grubuyla, reklamlar otomatik veya perakende konularla ilgili terimler için arama sonuçlarında görünebilir. Reklamverenler, hedeflemek için belirli anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini seçemez.

Facebook’un arama sonucuyla ilgili daha fazla test

  • Test, statik resim ve atlı karınca reklamları için kullanılabilir. Şu anda video reklamları desteklemiyor.
  • Bu beta sürümü sırasında arama sonuçlarına yerleştirilen reklamlar yalnızca ABD’de ve Kanada’da görünecektir. Reklamlar daha büyük bir kullanıma sunulduğunda, reklamlar daha fazla ülkeye açılabilir.
  • Reklamlar, "Neden Görüyorum?" Gibi kullanıcılar için açıkça etiketlenmiş "Sponsorlu" etiketi ve şeffaflık kontrollerini içerir. [19659010] Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazisinde yer aldı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


    Об авторе

    Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.