SEO

George Peabody Google, "Modern Filansalrın Babası" olarak adlandırılan ve onurlu bir hayırsever olan doodle doodle'ı

Bugünün Google doodle'ı, yaşamı boyunca 16 milyon dolarlık servetin yaklaşık yarısını vermiş olduğuna inanılan hayırsever George Peabody'ye övgüler yağdırıyor.

Google'a göre Peabody, Modern'in Babası olarak kabul edildi. Hayırseverlik ve çoğu zaman finansal hediyelerini eğitim girişimlerine odakladı. Google, Peabody'yi 16 Mart 1867'de kutlamak için seçti. Peabody'nin, eğitimin ilerlemesi için 2 milyon dolarlık bağış yapmak üzere Kongre Altın Madalyası aldığını belirtti.

“Cömertlik eylemi daha da etkileyici hale geldi. sol okulu 11 yaşında, ”diye yazıyor Google Doodle blogunda. Google, 1867'de bağışlanan 2 milyon dolarlık hediye olan Peabody'nin bugün 30 milyon dolar değerinde olacağını belirtiyor.

Doodle, “George Peabody hayırseverliği” arayışına giriyor ve Google'ın ABD ana sayfasında küçük bir uluslararası seçimle paylaşılıyor. ana sayfalar. Bu resim sadece bir Google doodle değil, aynı zamanda San Francisco'daki George Peabody İlköğretim Okulu'ndaki kafeterya duvarında bir duvar resmi olarak da yer alıyor. Google, sanat çalışmasının okuldaki bir Doodle ekibinin gönüllü projesinin sonucu olduğunu söyledi.

George Peabody İlkokul mural

George Peabody Google Doodle

1795'te Massachusetts'te doğdu, Peabody servetini kuru eşya işinde yaptı ve sonunda yerleşeceği Londra'daki uluslararası ticaret. Peabody, 1869 Kasım'ında ölümüne kadar Birleşik Krallık'ta kaldı.


Об авторе

Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri için en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Texas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.