SEO

Google, AMP avantajlarını gelecekteki açık web standartlarına entegre etmek için çalışıyor


Google, web'deki performansın ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesine yönelik büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu öncelikle 2015 yılında başlatılan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) çerçevesi ile olmuştur ve o zamandan beri agresif olarak geliştirilmiş, tanıtılmış ve yayın platformlarına entegre edilmiştir.

Başlangıçta başka bir tescilli format olarak görülmüştür. açık kaynak kodlu), sadece başlangıçta sınırlı bir özellik sunmanın yanı sıra, AMP çerçevesi de yaygın bir şekilde benimsenerek mücadele etti. Tüm web'deki AMP desteği şu anda% .1'den daha azdır.

Ancak, AMP'yi benimseyen siteler, site performansında ve dönüşümlerinde (daha iyi bir site kullanıcısı deneyimini ilişkilendiren) teşvik edici kazanımlar gördüler. Bu ve diğer önemli faydalar, Google'ın AMP'nin kullandığı teknolojileri kullanmaya ve onları açık web standartlarına katmaya yönelmeye başlamasını sağladı.

Duyurudan günümüze:

“AMP tarafından motive edilen standardizasyon çalışması, çeşitli WICG projeleri. Google’ın amacı, En İyi Hikayeler karuseli gibi özelliklerde (1) bir dizi performans ve kullanıcı deneyimi ölçütünü karşılayan ve (2) bir dizi yeni web standardı uygulayan AMP benzeri içeriklere yönelik desteği genişletmektir. Kritik yoldaki önerilen standartlardan bazıları, Özellik Politikası, Web Paketleme, iframe tanıtımı, Performans Zaman Çizelgesi ve Boya Zamanlamasıdır. Aynı şekilde önemli olan, Chrome ekibi geçen yıl Chrome Kullanıcı Deneyimi raporunu yayınladı. Temel verileri, ilk kez, performans ve kullanıcı deneyimi için web çapında gerçek dünya ölçümleri sağlar. ”

Google'ın AMP projesi için teknoloji lideri olan Malte Ubl, yayınladığı notta, Google'ın desteklemeye devam edeceği yönündedir. AMP projesini tanıtmak ve geliştirmek. AMP özelliklerinin açık web standartlarında çalıştırılması hedefi, Google’ın daha güçlü, daha iyi ve daha hızlı bir web deneyimi için genel misyonuna uygundur. Bu özelliklerin standartlaştırılması, geliştiricilerin AMP çerçevesini tam olarak benimsemeye gerek kalmadan bunları kullanmalarına izin verecektir. Ayrıca, sitelerin Google Arama'daki En Çok Okunan Haberler'de görünmesine de olanak tanır.

Yayından:

“AMP'den öğrendiklerimizi alıyoruz ve anında izin verecek web standartları üzerinde çalışıyoruz. AMP olmayan web içeriği için yükleme. Bu çalışmanın, Google Arama özelliklerinin En İyi Öyküler karuseli gibi kullanılmasına olanak tanıyan AMP benzeri yerleştirilebilirlik özelliğini de açacağını umuyoruz. ”

Bu özelliklerin AMP'nin dışında ne zaman kullanıma sunulacağı için verilen zaman çizelgesi yoktu, ancak yakından takip edeceğiz.


Об авторе

Michelle Robbins, SVP İçerik ve Pazarlama Teknolojisi, Third Door Media'nın dijital yayınları, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today'in Genel Yayın Yönetmeni olarak editörlük yönünü denetliyor, tam zamanlı bir kadroyu yönetiyor katkıda bulunan içeriği yöneten muhabirler ve editörler. İçerik stratejisini tüm özelliklerde geliştirmek ve bu girişimleri, Third Door Media'nın iki lider pazarlama konferans dizisi olan Search Marketing Expo ve The MarTech Conference'ın programlama ve hedef kitle hedefleriyle uyumlu hale getirmekten sorumludur. Ayrıca Michelle, bilgi teknolojisi operasyonlarını yönetiyor ve pazarlama teknolojisi departmanını yönetiyor.

Deneyimli bir yurtiçi ve uluslararası açılış konuşmacısı ve konuşmacı olarak SMX, MarTech ve diğer sektörel etkinliklerde topluluğa bağlanmaktan hoşlanıyor. Twitter'da Michelle ile Twitter'a bağlanın @MichelleRobbins ve Linkedin ,