SEO

Google birkaç arama algoritmik güncellemesi yaptı; güncelleme söylentilerini onaylayan

Salı sabahı bültenimizde yer aldığımız gibi, hafta sonu boyunca bir Google arama sıralaması güncellemesiyle ilgili birçok spekülasyon yapıldı. Google şimdi bir güncellemeyi onayladı, ancak “Düzenli olarak herhangi bir haftada birkaç güncelleme yaptığımız gibi, aslında birkaç güncelleme yaptık” dedi.

Güncelleme. Arama Motoru Yuvarlak Tablosunda yer aldığım gibi, tüm hafta sonu boyunca 7 Kasım gibi erken bir tarihte başlayan teyit edilmemiş bir güncelleme hakkında çok tartışma yapıldı. Bu güncelleme Google tarafından, temel Arama algoritması güncellemelerinde olduğu gibi önceden duyurulmamıştır.

Ancak, bu güncellemeden etkilenenler Google organik yerleşimi ve trafiği açısından% 30-50 oranında yukarı veya aşağı etkilendiğini belirtiyordu. İşin garibi, SEMRush, Mozcast, RankRanger, vs. gibi şirketlerin takip araçlarının çok az değişkenlik göstermesi. Yani, araçlar Google’ın arama sonuçlarındaki büyük sıralama değişikliklerini yakalamamıştı.

Google’dan daha fazlası. Google’dan bu daha küçük, duyurulmamış güncellemeler hakkında daha fazla şey var:

Bir şeyi düzeltebilir misiniz? Google yukarıda, genellikle düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını belirtti, ancak daha sonra Google, çekirdek bir güncellemeden etkilendiğiniz takdirde ne üzerinde çalışacağınız konusunda tavsiyelerde bulundu. Öyleyse belki bunu okuyun ama aklınızda bulundurun, Google burada özel bir tavsiye vermedi. Açıkça görülüyor ki, arama topluluğu büyük değişiklikler görüyordu ve Google, şirketin geçen hafta ya da öylesine bir süre içinde birkaç güncelleme yaptığını doğruladı. Bir artış görürseniz sıralamalarınızı ve arama trafiğinizi Google’dan kontrol edin – daha sonra büyük, bir düşüş gördüyseniz – belki de web sitenizde ve içeriğinizde iyileştirmeler yapmak için yukarıda verilen önerileri okuyun.


Yazar

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibidir. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor. !