SEO

Google Dance Nedir?

Zaman zaman Google bir arama motoruna çok benzemiyor – kullanıcıların sorgularını işlemek için kullanılan cansız bir araç – ama daha çok hareketleri insanların nefeslerini tutmasına ve hayranlıkla seyretmesini sağlayan bir Terpsichore gibi. Aslında, Google 2000'den beri büyüleyici / düşünülemez / sorunlu (garip olanları) dansı gerçekleştirdi, ancak her ikisi de hem yükseltme hem de sonuçlarla ilgili olarak her zaman eşi görülmeyen ve öngörülemeyen bir şeydi.

Teknik arka plan, Matt gibi ilgi çekici konular. Cutts 'açıklamaları, Jagger ve PageRank atlama gibi kötü şöhretli güncellemeler zaten Web üzerinde çalışılmış, bu yüzden, sadece kelimeleri bir kenara bırakıp başka bir konu üzerinde yoğunlaşalım: her kullanıcı dansın Google'ın doğası olduğunu bilir, ama kimsenin ne dans ettiğini merak eder tam olarak mı çalışıyor?

İlgili forumlara baktığımda insanların fikirlerini dans stili kategorilerine göre sınıflandırdım.

Bu kez, World Wide Web sahnesinin onur sanatçısı Bay G., dans ediyor olabilir:

* baştan çıkarıcı tango. Birçok web yöneticisinin, Google Dance'ın PageRank'ın asil derin yeşil rengi olduğu ve sıralamasının daha cazip geldiği gibi Ocak güncellemesinin sonuçlarıyla hayrete düşmüş durumda:

"Bloglarımdan biri son 3 yıldır PR2 olmuştur. – şimdi 5'e kadar! Kendimi iyi hissediyorum, ta-da-b … "

* iyi düzenlenmiş minuet. Yeterince garip, ancak tüm Google’ın gecikmelerine rağmen (örneğin, Ekim 2007’de ve Ekim 2005’te, PageRank’ın altı aydan beri güncellenmediği zamanlarda), bazı web sitesi sahipleri Google’ın hareketlerinin sistematik karakterine hâlâ inanıyorlar:

"Google düzenli olarak güncelleniyor – yukarı ve aşağı. İç kaynaklardan bir sonraki değişikliklerin 14 Nisan 2008 olacağını öğrendim." Oops .. Onlar yanlış gibi görünüyor? ..

* kaotik rave. Bu arada, pek çok kullanıcı, Google’ın sahnede tuhaf bir davranış sergilediğini ve web yöneticilerinin fikirlerini karıştırdığını düşündüğü bir düzen görmüyor:

"Hey millet, Google’da gerçekten tuhaf şeyler oluyor. PR 0'dan 2'ye gitti. Bağlantılarımdan dolayı bunu bekledim – ama birkaç saat sonra tekrar kontrol ettim ve PR0'ı tekrar gördüm … Herkes neyin peşinde olduğunu bilen var mı? ”

* hızlı ve nefes kesici bir jig. Tüm seyirciler, Google'ın performansı için seçtiği çılgın ritim ile şok oldu. Aslında, çoğu insan "modrato" ve "dolce" tercihlerini veren "mezzo allegro" temposunu sevmiyor:

"Güncel güncelleme çok yakında geldi, ancak Google'dan ne bekleyeceğinizi asla bilemezsiniz."

* anlamsız tavuk dansı. Bazı web yöneticileri kendi PR çubuklarının rengini kızdırırken, diğerleri de felsefi olarak güncellemenin önemine dair fikrini reddediyor:

"Gerçekten insanlar, PageRank SEO'da önemli değil, bu yüzden endişelenmeyin. Sadece SEO'nuza odaklanın. ”

* diğer versiyonlar. Google'ın iyi olduğu başka danslar biliyor musunuz?