SEO

Google, web aramada bir telaffuz özelliğini test ediyor

Google, Arama Motoru Arazi ile, bazı araştırmacıların kelimeleri telaffuz etmelerine yardımcı olmak için yeni bir özellik denediklerini onayladı. Bir Google sözcüsü, çalıştıkları “bu bir deney” dedi.

Bir Reddit iş parçacığında bunun bir ekran görüntüsü var. Bu bir mobil aramayı tetikleyen sorgu, Google Hindistan’da [how to pronounce compunction].

Bu telaffuz özelliği nedir? Google’a bir kelimeyi nasıl telaffuz edeceğini sorarken Google, izin vererek telaffuz etmenize yardımcı olabilir. başka birinin kelimeyi nasıl söylediğini dinlersiniz. Ek olarak, Google sayfadaki kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini fonetik olarak gösterecektir. “Yavaş” modda konuşulması için bile bir geçiş var.

Neye benziyor? Reddit ipliğinden bir ekran görüntüsü, büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz: [19659005] Benzer özellikler. Google’ın, Hindistan’daki Word Coach adlı benzer bir özelliği var ve bu bölgelerdeki arama yapanların yeni kelimeler öğrenmesine ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Google, Word Coach’a ilişkin olarak bize şunları söyledi:

Google Word Coach, genişletmek için tasarlanmış bir oyundur Eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde İngilizce kelime. Sözlüğümüzün altında görünüyor ve kutuları çevirirken ya da birileri “Google Kelime Koçu” için arama yaptığında

Neden umurunda olmalısınız? Bu sadece test edildiğinden, şu anda işaret edecek çok fazla dijital pazarlama uygulaması bulunmamaktadır. Ancak bunu gerçekten düşünürsek, bu en azından bazı markalar için faydalı olabilir. Poorsh? Zavallı-sha?


Об авторе

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick’in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.