SEO

Her Startup Hakkında Bilmeniz Gereken SEO Teknikleri

Bir başlangıç ​​iseniz, SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu muhtemelen aklınızda bulunan son şey olabilir! Yeni iş ile ilgilenmek ve ilgilenmek için yeterli şeyiniz var. Marka ve pazarlama şu anda minimumda olabilir. Ama, eğer bu rotada iseniz, durma, mola verme ve düşünme zamanı! Müşterileriniz sizi online olarak bulamıyorsa, tüm çabalarınız ne kadar iyi? Eğer 'aranabilirlik' çevrimiçi hakkında bir şeyler yapmayacaksanız, devam etmek gerçekten zor olacak.

İşte başlangıç ​​için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile başlamak için yapabileceğiniz birkaç şey:

Hedef anahtar kelimeleri belirleyin

İlk adım, kullanıcıların işletmenizi İnternet'te arama yapmak için kullanabileceği en az birkaç arama terimini tanımlamaktır. Bunlar anahtar kelimeler olarak adlandırılır. Bu anahtar kelimelerin en az bir kısmını seçin ve bunları kullanmak için web sitenizi optimize edin. Kullanılan en yaygın arama terimlerini bulmak için kullanabileceğiniz birkaç anahtar kelime araştırma aracı vardır. Bu arama terimlerini web sitenizin içeriğine, HTML etiketlerine ve bağlantılara entegre edin. Bu, arama motorlarının web sitenizin neyle ilgili olduğunu anlamalarına yardımcı olacaktır.

Markalama çabalarını uygulayın

Kullanıcılar web sitenize arama sonuçları üzerinden ulaştığında, işletmeniz otantik ve güvenilir bir şey olarak görülmelidir. Bu nedenle, web sitenizin markalama yönlerine dikkat etmeniz gerekir. Logonuzu özenle tasarlayın. Güveni yansıtan renk paletini seçin ve bir etiket satırına ve web varlığınızın güvenilirliğini belirleyen diğer öğelere karar verin.

İçerik oluşturmaya odaklanın

İçerik oluşturma, sizin için görünürlük elde etmek için en popüler yöntemdir. Web sitesi. Fikir, sık sık yeni içerikler yayınlamaktır – bloglar şeklinde. İçeriğinizin alakalı aramalar için bulunmasını sağlamak için, bloglarınızın her birindeki hedeflenmiş anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun.

Sosyal ağa bağlanın

Sosyal medya bir pazarlama platformu olarak göz ardı edilemez. Aslında bugünün ve çağında en güçlü pazarlama platformudur. Herkes, dünyanın her yerinde sosyal medyada olduğunda, markanızın orada bir varlığı olması son derece önemlidir. Dahası, büyük bir hayran kitlesi oluşturduğunuzdan ve müşterilerinizle iletişim halinde olduğunuzdan emin olun.

Google Analytics'i yükleyin

Peki, herhangi bir pazarlama ile, ölçülebilir bir çıktınız olmadığı sürece nerede olduğunu asla bilemezsiniz. Google Analytics, web sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini anlamanıza yardımcı olur.

Rakip analizi

Rakipsiz bir iş yok! Rakiplerinize ve SEO stratejilerine yakından göz kulak olmanız da önemlidir. Bu kopyalamak değil, bizim için rekabet avantajı elde etmek için ayarlamalar yapmak ve değişiklikler yapmak!

Son olarak, bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Yetkili web sitelerinden çok sayıda bağlantı kurduğunuzdan emin olun. İşletmenizin büyüdüğü yolda fark yaratan tüm basit şeyleri dikkate alın.