цифровой маркетинг

İlanlar Reklamcılık – En İyi Uygulamalar

Çevrimiçi reklamcılık artık bir fad değil; kalmak için burada. Sadece bu değil, internet promosyonu çok çeşitli seçeneklere ayrılmıştır. Arama pazarlaması (PPC), afiş reklamcılığı, video pazarlama, sosyal medya ve çevrimiçi seri ilanlar.

İlanlar siteleri farklı bir pazarlama türü oluşturuyor. İlginçtir, onlar popüler online bit pazarları oldukları için popülerlik kazanmıştır. Ama esas olarak bir sosyal medya biçimi olarak cazibe nedeniyle. Kullanıcıların çevrelerinde sosyalleşmeyi sevdikleri çevrimiçi topluluklar oluşturmayı başardılar. Az sayıda kişi, ilan sitelerini merak ettiğimizden daha fazla merak ettiğimizi fark eder. Onlardan hoşlanırız çünkü komşularının реклама gönderme, satma ve satın alma yoluyla neleri yaptıklarını bilmek isteriz. Satış reklamlarını taşımak, kimin hareket ettiğini yerel haberlerimiz haline getirdi. Sonra bunun "anlaşma" cazibe parçası var. Çevrimiçi seri ilan sitesinden yapılan herhangi bir satın alma işleminin bir "anlaşma" olduğuna inanmıyoruz. Ve birçok kez, öyle. Ama bunun için "Sears" fiyatını ödeyebilirsek bile, anlaşmaya varıldığına ikna olacağız.

Çevrimiçi seri ilanlar giderek web pazarlamasında lider bir vagon haline geliyor. İnternet üzerinden insan etkileşimi oranının tüm zamanların rekorunu kırmasıyla daha da popüler olması bekleniyor. Ancak, işe yönelik ilanlar için belirli adımlar izlenmelidir. İlk Öncelikler

Bir planınız var

Başlamadan önce bir plan hazırlamak önemlidir. Gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerin bir listesi kadar temel olabilir. Örneğin, web sitenize her ay 100'den fazla ziyaretçiyi seri ilan sitelerinden veya belirli bir sınıflandırılmış siteden sürmek. Böyle bir plan, nelerin başarıldığını, nelerin işe yaradığını ve nelerin yapılmadığını gözden geçirip değerlendirmenizi sağlayacaktır. Bu değerlendirmenin sonuçları, reklamcılık stratejinizi ilerletmenizi sağlar.

Bir liste hazırla

Her ikisine de rastgele reklam yayınlamalarından kaçınmak ve kampanyanızın performansını izlemek için ihtiyaç duyacaksınız. Bazı siteler zamanınıza layıktır ve bazıları değildir. İşte bazı ipuçları:

 1. Ülkenin dışından ucuz reklamlara ve yayınlara izin veren istenmeyen posta sitelerini hariç tut.
 2. Sadece çevrelerinde çevrimiçi bir topluluk oluşturan yerel siteleri seçin. Bunlar genellikle yerel listelerde baskındır. Yerel en iyisidir. ABD’den gelen ziyaretçileri hedefliyorsanız, Hindistan’daki bir seri ilan sitesinde reklam yayınlamak söz konusu değildir.
 3. Site, sektörünüzdeki işletme girişlerini içeriyorsa, burada listelenecek kadar iyi bir yerdir. Sitenin popülaritesi veya listeleme sayısı üzerinde fazla durmayın. Daha küçük sitelerin de avantajları vardır. Bunlardan biri, reklamınız daha uzun görünürlükten keyif alacak. Sonuçta, bir veya iki müşteri bile işletmeniz için değerli bir kazanım olabilir.

Site kurallarına uyun

Hizmet Şartlarını (TOS) okuyun ve Sık sorulan sorular (SSS) iyi bir zaman yatırımdır. Kendinizi yanlışlıkla ihlal ettiğini fark edebilirsiniz. Akılda tutulması gereken bazı ortak kurallar:

 1. Yazıyı geçme. Her zaman doğru kategoriye ve yerel demografiye gönderin.
 2. Üstün yönlendirme yapmayın. Günde iki reklam güvenli bir bahistir.
 3. Aynı reklamı tekrar tekrar yayınlamayın (veya hafif bir varyasyon ile).

Reklam Yaratın ve Test Edin

] İlk kez reklamınızı gecenin geç saatlerinde CL'ye yolladıktan sonra yatağa gittiğini hatırlıyor musunuz? Ne düşünüyordun?

Tahmin edeyim!

Çok sevindin ve ertesi sabah uyandığında müşterinin teklifine akın ettiğini bulmak için sabırsızlanıyordun. Ve en azından yüzlerce sıraya konan siparişler işlenmenizi bekliyordu.

Çok cömert değil!

Ürün veya hizmet ne kadar harika ve uygun fiyatlı olursa olsun, beklentilerin hala oldukça ikna edilmesi gerekiyor. Ekonomik durgunluk ve şiddetli rekabetin bu zamanında, teklifinizin ekstra çekici olması gerekiyor. Reklam metni yazımı devreye giriyor. İşte bazı reklam metni yazma temelleri.

 1. Reklamınızın demografisini daraltın.
 2. Reklamınızı sade bir şekilde ingilizce olarak yazın ve paylaşmaya devam edin. Reklamınız teklifinizi açık bir şekilde tanımlamalıdır.
 3. Reklamınızın başlığı öne çıksın. Çekici bir mesaj taşıyan kelimeler seçin. Sadece iyi haber başlıkları size bu iyi ve hedeflenmiş ziyaretçileri ulaştırabilir.
 4. Reklamınızı arama motoruna uygun hale getirin. Kullanıcıların benzer teklifleri aramak için kullandıkları kelimeleri veya kelime öbeklerini düşünün. En azından bir kısmını eklemelisiniz. Başarılı bir reklam, akılda kalıcı bir başlık ile aranabilir olan arasında bir denge oluşturan bir reklamdır.
 5. Reklamınızın gövdesinde, alıcıyı satın almaya teşvik edecek şeylerle ilgili olarak deneyin. Sahip oldukları motivasyon ne olursa olsun, onunla ilişki kurmaya çalışın. Bir sorun olup olmadığını ve nasıl çözdüğünü. Ya da bir hedef ve bunu nasıl başardınız. Hikaye anlatımı güçlü bir pazarlama tekniğidir.
 6. Reklamınızın test ederek çalıştığından emin olun. İlk taslağa karar verme. Çalışana kadar ince ayar yapmaya devam edin.

Ücretsiz bir çevrimiçi reklam, ücretli olanı (yani AdWords PPC'si) veya çevrimdışı bir reklamı (gazeteler) test etmenin etkili, hızlı ve ucuz bir yoludur. İnternette işe yarayan şey, basılı reklamlarda mükemmel bir şekilde çalışacaktır.

Bunu yapmaya devam edin.

Sınıflandırılmış reklamcılık uzun vadeli bir kampanya olarak daha iyi çalışıyor. Devam eden pozlama = Devamlı görünürlük. Tekrarlanan reklamlar da, mesajın kayıtsız beklentinizin zihninde kalmasına yardımcı olacaktır.

Senaryo 1:

Pazartesi akşamı satışa çıkardığınız eşyalarınız hakkında tutkuluyum. Ama sadece yerel ilanlar sitemi Cuma sabahı kontrol ettiğim için, reklamınızı görmedim. Düzenli olarak yayın yapmaya devam ederseniz, teklifinizi tespit etme şansınızı artırırsınız. Bu kadar basit

Senaryo 2:

Cuma sabahı teklifinizi gördüm ama umurumda değil. Aynı teklifi tekrar tekrar aynı bölümde görmek beni en sonunda merakla beklemeye başlayacaktır (en azından meraktan dolayı).

Track reklam performansı

Belli bir ürünü tanıtmanın hiçbir anlamı yok. satmadı (doğru şeyler yaptığınızı varsayarsak). Bir şeyin değiştirilmesi gerekiyor. Fiyat, ambalaj, servis garantileri, vb. Olabilir. Belli bir site, herhangi bir potansiyel müşteri getiremedi ve listeden çıkarılması gerekiyor. Bunu yalnızca bir zaman meselesi gibi bir sorun varsa bunu düşünün, performansta yükselen ve düşen dinamik varlıklar. Ayrıca, performansını değerlendirebilmek için yeterli zaman diliminde kullandığınızdan emin olun.

Fakat bunu nasıl izlersiniz?

Reklamlarınızın geri dönüşünü hesaplamak için kullanabileceğiniz çeşitli izleme yöntemleri vardır. Yayınlanan her bir ilana veya siteye özel bir özel kupon kodunu kullanarak izleyebilirsiniz. Ayrıca bir URL tanımlayıcısı da ekleyebilirsiniz.