SEO

İlk Google'da Sıralamanıza Yardımcı Olacak 4 İpucu

İlk olarak Google’daki sıralama, önemli miktarda organik trafik elde etmenize olanak tanır ve başarılı bir site ile başarısız olan arasındaki fark olabilir. Bir blog veya e-ticaret sitesi çalıştırıyor olsanız da, bu ilk Google noktası için çaba göstermelisiniz. Ancak bu, yapılandan daha kolay ve arama motorunun yıllardır yaydığı güncellemelerin sayısıyla, bu ilk etapta ulaşılması giderek zorlaşıyor. Peki 2018'de bunu nasıl başarırsınız? Bu makalede, Google'da ilk sırada yer almanızı sağlayacak 4 ipucu paylaşacağız.

İçerik

Kaliteli içerik şarttır. Google'da bazı eğriltilmiş içeriklerle kaçabileceğiniz ve yüksek puan alabileceğiniz günler geride kaldı. Arama motoru, düşük kaliteli içeriği tespit etme konusunda giderek daha iyi hale geldi ve yalnızca yetkili ve iyi yazılmış olanları ödüllendirecek.

İçeriğin yararlı olduğundan ve kitlenize değer kattığından emin olun. Çoğu zaman yazarlar sadece birkaç makale yazıp belirli sayıda kelimeye ulaşmak için her türlü dolgu içeriğini içerirler. Bu, kitle için gerçekten yararlı değildir ve Google tarafından cezalandırılabilir.

Dolayısıyla, Google'daki ilk noktaya ulaşmak istiyorsanız içeriğinize dikkat edin ve en yüksek kalitede olduklarından emin olun. izleyici

Yerinde optimizasyon

Yerinde optimizasyon söz konusu olduğunda sitenizin iyi bir SEO uygulamasına uyması önemlidir. Örneğin, birincil anahtar kelimelerinizin ve ikincil anahtar kelimelerinizin sitenize yayılmış olması gerekir. Google çok fazla anahtar kelime için sizi cezalandıracağından aşırıya kaçmayın.

Her zaman makalelerinizin bir insan kitlesi için yazıldığından emin olun ve yalnızca anahtar kelimeleri doğal olarak buraya yerleştirin.

Backlinks

Linkler temeldir herhangi bir sıralama stratejisinin parçası. Google’da ilk sırada yer almak istiyorsanız, sitenizi gösteren bir takım bağlantıların olması önemlidir. Aynı zamanda, bu bağlantıların yetki alanlarından geldiğinden emin olmanız gerekir.

Bağlantı çiftliklerinden bağlantı almak her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Bağlantıların gerçek trafiğe sahip sitelerden geldiğinden ve bağlantı satmadığından emin olun.

Google, bugünlerde Özel Blog Ağları'nı nasıl keşfedeceğinizi ve bu tür ağlardan bağlantıların nasıl alınacağını oldukça riskli hale getirebilir.

Anahtar Kelimeler [19659002] Makalelerinizi yazmaya başlamadan önce anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz önemlidir. En iyi anahtar kelimeyi seçmenize izin verecek çeşitli araçlar vardır. Kolayca sıralayabileceğiniz ve çok rekabetçi olmayan bir şey için gittiğinizden emin olun. Onlara karşı rekabet edebileceğinizden emin olmak için rakibinizin anahtar kelimelerinin eksiksiz bir analizini yapın.

Google'da ilk sıralarda yer almak bugünlerde zorlaştı. Sitenizin Google’da ilk sırada yer almasını istiyorsanız çok çalışmanız ve sabırlı olmanız gerekir.