цифровой маркетинг

İnce E-posta Pazarlama

Gündelik İnternet kullanıcıları, belirli ürünleri satın almalarını veya belirli web sitelerini ziyaret etmelerini söyleyen e-postalar alırlar. Bu e-postalar her gün şüphelenmeyen İnternet kullanıcılarının gelen kutularına ulaşırken, çoğu bu e-postalara çok az önem veriyor. Bunun nedeni, bariz ilanlar olan e-postaların genellikle spam olarak görülmesidir. Çoğu İnternet kullanıcısı spam için çok az toleransa sahiptir. Spam tepkileri, e-postaları basitçe göz ardı etmekten ve e-posta adreslerinin ilerideki soruşturma için e-postalarını İnternet servis sağlayıcısına bildirmekten engellenmesi için e-posta adreslerinin engellenmesinden kaynaklanır. Birçok İnternet pazarlamacısının, e-posta pazarlamasını süratli tutmada zorlandıklarını biliyoruz. Bu nedenle, bu makale e-posta pazarlamacılığının spam olarak görülemeyecek şekilde nasıl ince tutulabileceğine dair bazı yararlı bilgiler sağlayacaktır.

E-posta pazarlamacılığınızın sağlanması ve spam olarak görülmemesi için en önemli kriterlerden biri sağlamaktır. alıcılara kaliteli bir şey. Bu, hedef kitlenin üyelerinin yararlı bulması muhtemel, ayrıntılı makaleler, ilginç sınavlar veya diğer yararlı bilgileri içerebilir. E-posta alıcıları, aldıkları bir e-postayı, belirli bir niş konuyla ilgili bilgi veya bilgi gibi değerli bir şey sunduğunda, e-postayı spam olarak değerlendirmeyeceklerinden, e-postayı incelemek için biraz zaman geçirmeleri daha olasıdır. Alıcıların e-postanın spam olmadığını ikna etmek için bu kopyanın oluşturulmasını kullanmanın yanı sıra, işletme sahipleri de bu reklamdan ince reklamlar sunarak yararlanabilir. Bu, makalelerde ürün referanslarını veya e-postanızdaki web sitenize bağlantılar içerebilir.

Çirkin iddialar yapan dilden kaçınmak, reklamların oldukça ince tutulması için de yardımcı olabilir. Üstünlükler kullanmak ve belirli ürünlerin büyüklüğünü açıklamak, büyük çapta реклама olarak görülecektir. Bu olduğunda, web sitesi sahiplerinin, e-postada yer alan herhangi bir içeriğin geçerliliğine inanma olasılıkları yoktur, çünkü tüm e-postanın ürünleriniz veya hizmetleriniz için sadece büyük bir reklam olduğuna inanacaklardır.

Reklamı ince tutmak için başka bir yöntem. Bir e-posta pazarlama kampanyası yürütmek, yalnızca e-postanızı ürün ve hizmetlerinizle son derece yakından ilgilenen kullanıcılara göndermektir. Bu önemlidir, çünkü e-posta alıcıları kendi ilgi alanlarını yansıtmayan bir e-posta aldıklarında, e-postayı ciddi bir şekilde almazlar ve e-postayı açık bir reklam olarak görüntüleyebilirler. Ancak, e-posta yalnızca ortak ilgi alanlarını paylaşan kişilere gönderildiğinde, e-posta daha kişiselleştirilmiş görünmektedir. Bu durumda e-posta alıcıları, her ürün referansını bariz bir reklam olarak göremezler çünkü bazen ürünlerin veya hizmetlerin söz konusu olduğu bir ihtiyaç olduğunu anlarlar.

Son olarak e-posta pazarlaması, e-postanın içeriği sanki doğrudan işletme sahibinden gelmiyor. Kopya, ürün ve hizmetler hakkında üçüncü bir tarafça sunulmuş gibi konuşabilir. Bu, reklamın daha ince görünmesini sağlar çünkü doğrudan işletme sahibinden gelmiyormuş gibi görünmektedir.

Son olarak, işletme sahipleri e-posta pazarlama çabalarının kendi web sitenize referans vererek açık reklam olarak görülmemesini sağlamaya yardımcı olabilir. mutlak minimum. Çoğu İnternet kullanıcısı genellikle bir web sitesinden diğerine kesinlikle bir reklam olarak bağlantı gösterir. Bu nedenle linkleri asgari düzeyde tutmak için bir e-posta kampanyası yürüten işletme sahiplerine ve bu linkleri en iyi huylu kopyaya bile dikkatle çekmek faydalı olabilir. Bağlantılar, yalnızca ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için bir fırsat sunmak için dahil edilmiş gibi sunulmalı ve bu ürünleri satın almanızı teşvik etmenin bir yolu değildir. Kopyanın istenen mesajı iletmesini ve e-posta alıcıları üzerinde istenen etkiye sahip olmasını sağlamak için bu tip deneyimle bir yazar tutmayı düşünmek faydalı olabilir.