цифровой маркетинг

İnternet Geleneksel Medyayı Nasıl Etkiliyor?

Geleneksel Yayıncılık, BARIŞTA REST

Geleneksel Medya'nın düşüşünü anmak için bir anıt olarak dikilmiş bir web sayfasına indiğinizde sizi selamlayan başlık budur. Sıkıntı içinde görünen ve muhtemelen işini kaybeden bir adamın fotoğrafı bu başlığa eşlik ediyor. Eğer bu durum kasvetli bir resim çizmiyorsa, aşağıdaki gibi aynı melodilere şarkı söyleyen 548 başlığını okuyun:

 • Kötü Günler: NYT Gelir Düştü% 13.9 Geçen Ay

  – Forbes.com

 • Erkekler için aylık dergisi Arena 22 yıl sonra baskıya son verecek

  – Guardian.co.uk

 • Cosmopolitan İngiltere yayıncısı 100 işten kesiyor

  – Guardian.co.uk

Gazete Ölüm İzle adlı bir internet sitesi bile kapanmakta olan tüm yayınları ve gazete evlerini içeren bir web sitesi bile var. Ölümcül Büyü

Ölümcül Büyü

Geleneksel Medya'ya ve Internet'in nasıl ölümcül büyüdüğüne hızlıca bakalım.

Eski günlerde, biz 500 yıldan bahsediyoruz. önce; Gutenberg издание makinesini icat ederek baskı endüstrisinde devrim yarattı. Bu, bibloların alıştığı zamanın bir bölümünde üretilebileceği anlamına geliyordu. Bu aynı zamanda daha kısa sürede daha fazla kopya anlamına geliyordu ve Tanrı'nın Sözü daha kısa sürede daha da gelişti. Gazete evleri ve Dergi yayıncıları bugün hâlâ bir matbaa basımı kullanıyorlar (iyi bir şekilde kaptan apaçık olana şükürler olsun) ,

Çok geçmeden, elektriğin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, dünya bir kaç medya atılımıyla kutsanmıştı, yani radyo sonra birkaç yıl sonra televizyon. Pazarlamacılar ve Reklam ajansları, Entegre Pazarlama Kampanyalarını astronomik bütçelerle tasarladıkları için her şeyi anladılar. Ah, eski güzel günler. Pekala, bu ajansların çoğunun can sıkıntısına kadar, bu medya ortamı değişmeye başladı.

Bakın! WWW'yi Girin

İlk başta bir web sitesi şirketinizin broşürünü internete koymanın hoş bir yolu olarak görülüyordu ve bunun üzerine de felaketle noktalanmış bomba dönemi internetin kötü bir medya ve iş kanalı olarak etiketlendiği şüphesini yarattı.

O zamandan beri İnternet olgunlaştı. Şimdi, genişbantın yüksek düzeyde ev nüfuzu elde ettiği ülkelerde, web tercih edilen tüketici ortamı haline geldi.

Neden? Çünkü insanlar araştırma yapabilir, çevrimiçi alışveriş yapabilir, video izleyebilir ve arkadaşlarıyla kendi evlerinin konforunda bağlantı kurabilir. İnsanlar hangi medyayı tüketmek istediklerini, nerede ve ne zaman seçtiklerini, özellikle de mobil bağlantı ile seçebilirler. Pazarlamacılar artık insanların maruz kaldığı реклама mesajlarını da dikte edemiyorlar.

Sosyal Medya, Yeni Siyah

Sonra Sosyal Medya olgusu var. Medya manzarasını sonsuza dek değiştirdi. Sosyal Medya web siteleri, tüketicilerin arkadaşlarıyla, aileleriyle, meslektaşlarıyla ve akranlarıyla birkaç yıl önce asla hayal edilemeyecek şekillerde iletişim kurmalarına izin vermiştir.

Teknoloji, tüketiciyi Prosum olarak yetkilendirmiştir. Ödüller, sosyal medya platformları aracılığıyla milyonlarca insan arasında anında dağıtılabilen ve paylaşılabilen videolar, fotoğraflar ve bloglar gibi içerik üreten tüketicilerdir. Bu, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik veya UCG olarak da bilinir.

Burada, Geleneksel Medyanın ve İnternet ve Sosyal Medya'nın kullanımına dair ilginç bir trivia var.

Yıllar 50 milyonluk bir pazar kitlesine ulaşmaya başladı. :

 • Radyo – 38 Yıl
 • TV – 13 Yıl
 • İnternet – 4 Yıl
 • The iPod – 3 Yıl
 • Facebook – 2 Yıl

Peki İnternet Nasıl Geleneksel Medyayı Etkiliyor?

İnternet, geleneksel medya ihtiyacını azaltmıştır, çünkü tüketiciler kendi ülkelerindeki sosyal toplumlara kendi ülkelerinde ve uluslararası çapta katılmalarını sağlamıştır. Onları arkadaşlarıyla 7/24 dinlenerek konuşmalarını sağlamıştır.

Tüm söylenenleri göz önünde bulundurarak, Geleneksel Medyanın ölümü büyük ölçüde aşağıdaki faktörlere bağlanabilir:

 1. Okur sayısında düşüş: İnternet'teki ücretsiz haber ve bilgilerin dağıtımı, geleneksel yayınlar için okur sayısında düşüşe neden oldu.
 2. Gelirlerde düşüş: Okurun azalması, reklamverenlerin paralarını başka bir yere harcayacağı ve bunun da reklam gelirlerinde düşüşe yol açacağı anlamına geliyor.
 3. Gerçek zamanlı güncellemeler: Geleneksel Medya, anında görülebilen, kullanıcı tarafından oluşturulan ve anında görülebilen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle rekabet edemez.
 4. UGC web sitelerinin yükselişi: Geleneksel Medya, statik ve tek yönlü bir iletişim aracı iken, insanlar içerik konusunda sınırsız gerçek zamanlı yorum yapma özgürlüğüne sahipler.
 5. Çevrimiçi Ses / Video kanalları: İnsanlar ne zaman ve ne zaman istediklerini ve nerede deneyimlerini kesintiye uğratmaksızın dinlemelerini ve dinlemelerini istediklerini seçebiliyorlar.

Basitçe koydu. İnternet, bugün yapılması gereken şeylerde devrim yarattı. İş yapış biçimimizde, iletişim kurduğumuzda ve Geleneksel Medya'nın duvarlarını yıktığımızda devrim yarattı.

Yakın tarihli bir örnek, Unilever İngiltere'nin Fire Lowe 15 'in lehine lehine – yani, marka yaratıcılığını, ajanslara ve temelde dünya çapında bir fikri düşünebilen herhangi bir kişiye attı. Bu elbette internette yapılıyor.

Geleneksel Medya bir süredir devam edecek, ancak İnternet günlük hayatımıza daha fazla entegre oluyor.

Bunu düşünün. Mail & Guardian veya MensHealth Mag olmadan uzunca bir süre yapabilirdiniz, belki de onsuz oldukça mutlu yaşayabilir misiniz? Ama sen sadece bu ADSL bağlantısını kesiyorsun …