цифровой маркетинг

Matrix'i İzleyerek İnternet Pazarlama "Aksiyon Kahramanı" Olma

Dünyanın en iyi pazarlama dahileri (Eugene Schwartz ve David Ogilvy gibi) film endüstrisinden büyük ölçüde etkilendi. Ve, Schwartz'ın durumunda, gişe rekoru kıran tüm gişe rekorlarını izlemek zorunluydu. (Bir keresinde her ciddi pazarlamacının, yılda 100 milyon dolardan fazla brüt çıkardığı her filmi izlemesi gerektiğini söyledi). Filmlerden etkilenen başka bir pazarlamacı (daha çağdaş) İnternet pazarlamacı David Bullock.

Şimdi, (henüz) hiçbir ürününe sahip değilim.

Ve ben asla erkekle tanışmamıştım.

Ama bir keresinde Glenn Livingston ile yaptığı bir röportajı duydum. Ve bu röportaj sırasında o zamandan beri işimde BÜYÜK bir etkisi olan belirli bir film hakkında bir şeyler söyledi.

O ne dedi?

Her ay bir kez "The Matrx" filmini izlediğini söyledi ve izlediği her seferinde yaptığı test ve internet işiyle ilgili fikirler alıyor.

İlginç, değil mi? Mağaraya bir örnek, filmdeki Morpheus karakteri hakkındadır. Ve Morpheus'un (filmde başka bir karakter) Neo ile nasıl konuştuğuna dair kuralların olduğu durumlarda (pazarlama, test, yazılım, metin yazarlığı vb.), Düşüncelerinize bağlı olarak onları bükebilirsiniz. ve kendinize olan inancınızı başarılı bir şekilde bükmeniz mümkün.

Bu, aklımı başka hiçbir kitap ya da dersin olmadığı yollarla açtı.

Reklamlarımı pazarlamam ve yazma biçimimi tamamen değiştirdi.

Her neyse, mesaj açık:

Filmler müthiş "pazarlama ürünleri" olabilir.

Onları izleyin, onlardan keyif alın ve evet, onlardan kâr edin.