SEO

Modern Çağda SEO Neden Olmalı?

SEO, her web sayfasını etkiler ve bir internet işiniz olduğunda, site için SEO'ya ihtiyacınız olacaktır.

SEO, 'arama motoru optimizasyonu' anlamına gelir. Bir internet sitesinin SEO'su, Google'da ve diğer arama motorlarında ne kadar iyi bir sıralama yapacağınızı belirlemenize yardımcı olur. Oldukça basit bir şekilde, sonuç sayfasının üst kısmına sitenizin köprüsünün belirli bir arama ifadesi için ne kadar yüksek olduğu gösterilecektir.

Site için Arama Motoru Optimizasyonu Gerçekten Önemli mi?

SE'nin temel nedeni Optimizasyon, sitenin etkili olması için etkili SEO'nun artan trafiğe dönüşmesi, satışların artmasına, daha fazla e-posta listesi aboneliğine, daha fazla рекламаın tıklanmasına vs. dönüşmesidir.

SEO daha küçük siteler için daha büyük bir öneme sahiptir. Muhtemelen reklamları kapsayacak kadar bütçeye sahip değilsiniz. Arama motorlarından gelen trafik tamamen ücretsizdir.

2 SEO Forms

İki ana alt bölüm veya SEO bölgesi var. Onlar sayfa SEO ve off-sayfa SEO vardır. Her ikisi de arama motorlarında daha iyi sıralar. Ama bunun dışında, oldukça farklıdılar. Site sıralamanızı oluşturmak için hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO'nun birleşimine ihtiyacınız olacaktır.

Tam olarak ne Web Üzerindeki SEO Nedir?

On-sayfa SEO, eylemlerle ilgilidir. SEO için optimize etmek için web sitenize katılın. Bu şunlardan oluşur:

İçerik : Web sitenizde yayınladığınız yazılı içeriğin tümü, kullanıcıların bu içeriği bulmak için kullanacakları anahtar kelimeleri içeren sayfa içi SEO'yu geliştirecektir. Anahtar kelimeler, arama motorlarına içeriğinizin tam olarak ne anlama geldiğini gösterir. Bu, sıralamanızdaki konumunuzu iyileştirir.

URL'ler : URL'nizde bir anahtar kelimeyi oluşturduktan sonra, URL'nizi optimize eder. sitenin sayfadaki SEO'sı.

Resimler : Sitenizdeki resimlerin alt metin olarak adlandırılan öğeleri var. Bu, site görüntüleyenleriniz için fark edilmez. Arama motorları nedeniyle alınacak alt metin içinde anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

Site optimizasyonu : Sitenizin hosting ve tasarımı SEO'nuz için önemlidir. Sitenizin mobil uyumlu olduğundan ve hızlı bir yükleme hızına sahip olduğundan emin olun.

Off-Page SEO

Bu, web sitenizdeki herhangi bir şeyi değiştirmeden web sitenizin sıralamasını geliştirebilecek çeşitli adımlar gerektirir. kendisi. Bağlantı kurma denir ve sitelerinize sitelerinize geri bağlantılar oluşturmanın bir tekniğidir.

Backlink'ler sitenizdeki içeriğin değerinin bir göstergesidir. Önemli olan şey, miktar sitelerinden geri bağlantılar bulmaktır. Ayrıca sosyal ağlardan sitenize bağlantılar paylaşmak, web sitenizin sonuçlarını iyileştirecektir, çünkü sosyal ağ bağlantıları, arama motorları nedeniyle geri bağlantılar olarak görülür.