SEO

Nasıl Arama Motoru Yerleşimi Daha İyi Olur – Arama Motoru Sıralamasını Artırmak İçin 5 Kolay Yol

daha iyi bir arama motoru yerleşimi nasıl elde edileceğini anlamaya çalışıyorsunuz ? Ben kesinlikle seni suçlamıyorum. Sonuçta, Google’ın ilk sayfadaki ilk üç listesinin trafiğin yaklaşık% 98’ini yakaladığını biliyor muydunuz? Ve tabii ki, # 1 pozisyonunda oturan site,% 98'inin çoğunu kapıyor. Ohhh, ilk pozisyonda olmayı seviyorum.

Ben de senin de nerede olmak istediğini tahmin ediyorum. Peki, öğrenmenize yardımcı olması için bilmeniz gereken bazı şeyler var daha iyi arama motoru yerleşimi nasıl elde edilir ,

Sayfa optimizasyonunda – sayfada optimizasyon, web sitenizdeki belirli verileri ve bilgileri belirli bir şekilde görüntülemekten ibarettir. Bunu yaparak, Google’ı ve diğer arama motorlarını, sitenizi tahmin etmekten ziyade sitenin neyle ilgili olduğunu ve neyle ilgili olduğuna dair bazı "analitik" varsayımlar yaptıklarını söylediniz.

Bu hedefe ulaşmak için yapılması gereken bazı özel şeyler var. Ve bu eylemlerin birçoğu, Google tarafından bir siteye nasıl göz attığını ve okuduğunu doğrudan doğruladığı şekilde doğrulandı. Aşağıdaki liste, daha iyi bir arama motoru yerleşimi elde etmenize yardımcı olacak öğelerin bazılarını kapsar.

Alan adı – Siteniz için anahtar kelimenizi içeren bir alan adı seçin. Anahtar kelimenizin tam bir eşleşmesi genellikle en iyisidir, ancak varyasyonların da etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Başlık etiketleri – Anahtar kelimenizi başlık etiketinize ekleyin. Arama motorlarına sitenizin ne hakkında olduğunu söylemek, sitenin başlığındaki anahtar kelimeyi içerir? Aslında, başlığınızda olabildiğince çok anahtar kelime kullanmanız gerekirken, başlığın hala arama motorlarına ve okuyucularınıza anlamlı olması gerekir

Meta description – Meta anahtar kelimelerinizle aynı teoriyi meta dosyanıza uygulayın başlık etiketi yaptığınız gibi. Açık fark, sitenizin başlığının esasen, açıklamanın sitenizin neyle ilgili olduğunu bildirdiği tek satırlık bir ifadedir. Yine, bu açıklama, arama motorlarına ve okuyucular için geçerli olmasına rağmen mümkün olduğunca çok anahtar kelime içermelidir.

Alt resim etiketleri – Bu etiketler temel olarak görüntü ile ilişkili metinlerdir. Arama motoru örümcekleri bir görüntünün neyle ilgili olduğunu okuyamaz. Ancak, metni bir alt görüntü etiketinde okuyabilirler. Bunu yaparken sitenin neyle ilgili olduğunu söyleyebilirler. Bu yüzden anahtar kelimenizi alt resim etiketinizde kullanmak istersiniz.

Ankraj bağlantıları – Anchor bağlantıları, anahtar kelimenizi web sitenize bağlantıya bağlamak için kullanabileceğiniz, alt resim etiketlerine çok benziyor. Google, Yahoo, Bing ve diğer motorlar korelasyonu görür ve anahtar kelimeyi bağlantıya bağlar.

Sayfa optimizasyonunu anlamak, daha iyi bir arama motoru yerleşimi elde etmeyi öğrenmede önemli bir diğer konudur. Bu makalenin amacı dışında sayfa optimizasyonu, web sayfanızın dışında, arama motorlarında yerleşimi yükseltmenize yardımcı olan şeylerdir. Sayfa dışı optimizasyonun çoğu, geri bağlantıların oluşturulmasını içerir.

Basit bir açıklama için, backlink'ler başka web sitelerine veya sayfalarına sitenizde veya web sayfalarından birinde sitenize bir link taşırlar. Backlinkler çeşitli tekniklerle sağlanabilir. Bu tekniklerin bazı örnekleri şunlardır:

1. sosyal yer imi

2. blog yorumları

3. seri ilanlar

4. web dizinleri

5. makale dizinleri

6. ve daha fazlası …

Tüm geri hatların değil, eşit yaratıldığını belirtmek önemlidir. Backlink paranızın karşılığını en yüksek seviyeye çıkarmak için, yüksek PR derecesine sahip sitelerde, sitenizin konusuyla ilgili linkleri almayı ve "takip et" özelliğini taşımayı deneyin.

Bu tekniklerin uygulanması, arama motoru sıralamalarınızı iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Ve bu yöntemler kesinlikle daha iyi bir arama motoru yerleşimi elde etmek için en iyi tavsiyedir.