SEO

Organik SEO Vs. Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı

Bu makaleyi yazıyorum çünkü arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme veya tıklama başı maliyet kampanyaları olarak bilinen sponsorlu arama kampanyaları arasındaki farkı bilmeyen birçok kişiyle tanıştım.

Arama motoru optimizasyonu analizleri içeriyor. İlk olarak, web sitesinin bir arama motoru dostu platform üzerinde oluşturulduğundan ve web sitesinin sahibi tarafından sunulan ürünleri ve hizmetleri bulmak için kullanacakları tüm anahtar kelimelerin başlığa, açıklamaya ve metnin gövdesinde. Sitede tam olarak optimize edilmiş bir web sitesi, optimize edilmemiş bir web sitesinden daha iyi arama sıralamasına sahip olacaktır. Bu tür bir arama motoru sıralaması organik arama sıralaması sonuçları olarak bilinir.

Diğer tür, tıklama başına ödeme, tıklama başına maliyet veya Google, Yahoo ve MSN gibi büyük arama motorlarında ücretli arama olarak bilinir. Ücretli arama kampanyaları, arama çubuğuna bir anahtar kelime yazdığınızda arama sonuçlarının solunda listelenen sonuçları gördüğünüz sonuçları oluşturur. Google’da sponsorlu bağlantılar ve Yahoo’daki sponsorlu sonuçlar olarak adlandırılırlar. Reklamverenin belirli bir sıralamaya göre anahtar kelimeler için teklif verdiği bir açık artırma gibi çalışır. Bir şirketin markalaştırılması ve görünürlüğün yüksek tutulması, organik optimizasyon sonuçlarının beklenmesi, anahtar kelimelerin ve ürünlerin ve hizmetlerin rekabet gücüne ve web sitesinin ne kadar sürdüğüne, ne kadar alakalı içeriğe bağlı olarak değişir. Her sayfada anahtar kelimeleri ve arama motorlarının hangi web sitelerinin en üst sıralarda yer aldığını belirlemek için kullandığı diğer yüzlerce kriteri bulunmaktadır. Genellikle bir web sitesi tam ve uygun şekilde optimize edilmişse, 3 ay içinde iyi sıralama sonuçları görebilir. Tıklama başına ödeme kampanyaları, görünürlüğü sağlar ve reklamlar ve anahtar kelimeler hedeflendikçe çok kârlı olabilir ve Google, Google ve yahoo'da organik ve ücretli kampanyalar için ücretsiz analizler sunar.

Çevrim içi YG'nizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, kesinlikle düşünün. Web sitenizi organik arama için optimize etmenin yanı sıra tıklama başına ödeme başına ödeme kampanyası. Ayrıca web sitenizi tüm büyük arama motorlarına ve bazı iyi niş dizinlere göndermek isteyeceksiniz. Bu size internet pazarlama doğru yönde bir başlangıç ​​verecektir. Dünya çapında web sadece bu-bu büyük ve online olarak en üst düzeye çıkarmak için çeşitli yollar vardır. Sadece nasıl ve ne zaman yapılacağına, zamana sahip ve nasıl olduğunu bilen bir başkasını bulmaya ihtiyacın var.