SEO

Копирайтеры и Копирайтинг - основные виды

Если вы собираетесь использовать копирайтера (или, если вы станете один), более чем один тип шрифта и шрифта, важно понимать, что есть более чем один тип текста принтера.

Farklı yazı projeleri farklı beceriler gerektirir ve yazarlar farklı becerilerini, ya ayrı ayrı ya da iş deneyiminin doğal sonucu olarak geliştirirler. Yani şartlar & # 39; ve & # 39; metin yazarı & # 39 ;, basit bir şekilde, aslında bir dizi uzmanlık ve kapasiteleri kapsar. Bu gönderi, en yaygın yazım ve metin yazarları türlerini listeler.

Bu metin yazarlığı öğrencilerinin bir kısmının paralel iş başlıklarına / açıklamalarına sahip olduğunu ve diğerlerinin yapmadığını unutmayın. Örneğin, SEO yazarı & # 39; şimdi tanınan bir iş unvanıdır, hiç kimsenin kendilerini 'uzun soluklu bir metin yazarı olarak tanımladığını duymadım & # 39; Ayrıca, bu etiketlerden bazılarının esnek olduğunun farkında olun; metin yazarlığı içinde farklı bölümler olsa da, başlıklar benim ima ettiğim gibi her zaman çok net değildir ve insanlar bu terimleri farklı şekillerde kullanabilirler.

внештатный копирайтер

внештатный копирайтер запястье в любой среде, как правило, d для клиентов, работающих в качестве индивидуального предпринимателя или одной компании.

Предприятия и организации должны иметь доступ к широкому ассортименту вещей: веб-сайты, брошюры, тематические исследования, описание продуктов, руководства пользователя, пресс-релизы, презентация, внутренние документы и многие другие. Во время написания статьи, чтобы получить, что многие будут использовать только внутренние ресурсы, многие из них обращаются, чтобы освободить копирайтер, чтобы помочь им.

Serbest metin yazarlığı genellikle geçici, iş başı bazında yönetilir, ancak bazı müşteriler anlaşma düzenlemelerine karşı grev yaparlar veya uzun süreli sözleşmeler düzenlerler. Tipik olarak, serbest çalışan bir fiyat veya teklif sağlar, iş yapar, geri bildirime yanıt olarak kopyayı gözden geçirir ve faturalarını onayına sunar.

Serbest metin yazarlığı genellikle 'geniş ancak sığ & # 39; metin yazarlığı becerileri. Örneğin, bir kurumsal web sitesi yazarken, metin yazarı bilgi sayfaları için uzun kopya, yüksek profilli sayfalar için çırpınan satış kopyası ve haber sayfaları için gazetecilik kopyasını yazabilir. Aynı zamanda, bir şirket sloganı atar ve bazen bir ürün yelpazesi veya iki ismini verebilirler – bazı durumlarda, hatta sorulmadan bile, müşteriler bu şeylere bile ihtiyaç duyduklarını fark etmemiş olabilirler.

Birçok farklı müşteri için çalışmanın bir sonucu olarak, serbest metin yazarı aynı zamanda farklı iş sektörleri hakkında geniş bilgi birikimi ve bilgi birikimi geliştirmeyi ve yeni müşterileri ele geçirmelerini sağlıyor. gereksinimleri çok hızlı. Bu, eski serbest meslek sahiplerinin sürekli olarak daha genç meslektaşlarını geçebilecekleri bir alandır – tecrübe, numaralandırılamaz ve satın alınamaz.

С другой стороны, некоторые свободные ресурсы для конкретной отрасли или сектора - фармацевтические препараты и т.д. помощь. Они специализируются в письменной форме по вопросам. Причина заключается в том, что ранее, возможно, придется иметь оплачиваемую позицию в этом секторе. Это может быть осознанным выбором, или может возникнуть только в результате новых рабочих мест и маршрутизации.

Внештатный копирайтер, для которой очень мало или вообще не маркетингового опыта ведения бизнеса непосредственно с клиентами, а также управления проектами, консалтинг, и они нуждаются в некоторых навыках в дипломатии. такие как бизнес-информация, требуется время, чтобы получить эти навыки.

Внештатный копирайтер входит в диапазон в прошлом. Некоторые бывшие авторы агентства, которые хотят изменить свой образ жизни; Некоторые из маркетинга, имеет опыт работы в смежных отраслях, таких как журналистика или вещания; Некоторые из них являются только людьми, имеющими писательский талант, что он решил выпустить его.

Агентства копировать писатель

Ajansın metin yazarları, grafik tasarım stüdyoları, tam hizmet pazarlama ajansları, dijital ajanslar, arama ajansları, PR ajansları ve ajanslar için sipariş vermek üzere metinler ürettikleri fotokopi ajansları için şirket içi olarak çalışırlar. Müşteriler Genellikle bir hesap işleyicisi veya belki bir tasarımcı tarafından bilgilendirilecekler ve müşterinin istediği her şeyi üretecekler. Bazı durumlarda, müşteriyle doğrudan ilgilenebilirler.

Внештатные копирайтеры тратить слишком много времени на гайках и болтах их бизнес - маркетинг, счета, новый бизнес - агентство копирайтер писать партии в течение всего дня. Некоторые авторы предпочитают, они рассматривают его как настоящий профессионал, творческих идей и высококачественного контента, в то время как другие, под давлением со стороны господствующих и управления, издание создание может не беспокоиться о давлении.

Özellikle de Londra'da veya başka bir medya merkezinde çalışmış olan ajans metin yazarları, genellikle kendi ülkelerinde etkileyici ulusal veya çok uluslu markaları sergileyebilecekler. Bununla birlikte, büyük şirketler bir dizi içerik türünü gerektirir ve ilgili projeler yüksek profilli pazarlama kampanyaları olmayabilir. Ayrıca, ajansın yazarı müşterilere ve projelerine bir plaka üzerinde verilirken, serbest meslek sahibi gerçek dünya şirketleri ile doğrudan kendi başına çıkıp yakın anlaşmalar yapmak zorunda. Muhtemelen, bu serbest çalışanlara ticari gerçekliklere daha iyi saygı gösterir.

В доме копирайтер

Внутренний реклама Авторы имеют свои собственные отделы маркетинга и используются писателем или большими организациями, которые нуждаются в услугах очного писателя.

внутренние институты копирайтер, очевидно, это работает только для клиента, вы можете купить эти различные продукты или ограничивают возможности в плане возможностей работы в различных средах. Тем не менее, тон голоса может иметь возможности для развития бренда углубленных, а также, вероятно, будет в тесной взаимосвязи с внутренними клиентами клиента. - использовать эти копии и резюме в соответствии с требованиями.

Реклама копирайтер

Bu, çoğu insanın basın, televizyon ve diğer reklam biçimlerinin içeriğini yazdığı zaman, 'yazı yazarlığı' kelimesini duyduklarında düşündüğü yazı türüdür. Reklam metin yazarlığı, insanların yayın ortamından hatırladıkları unutulmaz kafaların, sloganların ve sloganların oluşturulmasını içerir – ancak aynı zamanda Pazar eklerinde veya yeraltı (metro) trenlerinde bazen görülen uzun kopya reklamların hazırlanmasını da içerir.

Логотипы, является важной частью любой рекламной кампании, рекламный текст, принтер тратит много времени, чтобы пройти их правильно. слово в рекламном лозунге, вероятно, занятое время письма, которые можно найти в любом месте.

Короткая рабочая копия, фактические слова, наконец, появляться в рекламе может быть менее важным, чем центральная идея. Так реклама копирайтер иногда творческие концепции и # 39; или & # 39; область копирования и # 39; (Тезисы включают объявление о том, как короткое замыкание) в виде отдельных задач, которые определяют фактическое содержание.

Реклама, слова, рисунки и дизайн очень тесно довольно оживленные форматы, которые совместимы, реклама копирайтер, как правило, как словесные и развивать идеи, используя видеосвязь работает с режиссером дизайнера или арта.

На верхнем уровне сотрудника рекламного копирайтера, творческих и оригинальных идей, которые могут возникнуть с очень сильным под давлением, они должны думать, как хорошо. Реклама в последующих частях пищевой цепочки, работа может привести автор текста немного больше прагматизма и компромисса. Тем не менее, если он работает для того, кто, вы должны быть в состоянии предоставить идеи и содержание от продажи рекламы копирайтера.

Долгосрочные исследования

Uzun kopya & # 39; Çok fazla kopya içeren herhangi bir reklama (veya başka bir ortama) işaret eder – ne olursa olsun bir çok & # 39; bağlamda demektir. Örneğin, uzun kopya satış mektubunun sadece bir sayfa yerine birkaç sayfa uzunluğunda olması gerekir; Uzun metrajlı bir basın reklamının, sadece bir taneden ziyade birkaç metin paragrafı olacaktır; uzun süreli bir web sitesinde, normal 100 veya 200 kelimelik web sayfalarından çok daha uzun makaleler (1000 kelime ve üstü) bulunabilir.

Uzun kopya metin yazarı & # 39; gibi bir şey yok. Uzun başlıklı çalışmayı, bir tüketici pazarlama sloganına dönüşen son derece yaratıcı, konsantre yazımlardan ayırmak için bu başlığı kullanıyorum – çünkü her biri için gerekli olan beceriler çok farklı.

Belirtildiği gibi, reklam metni yazarı muhtemelen tüm kampanya boyunca çalışabilecek, tutuklayan, orijinal ve unutulmaz üç kelimeli bir sloganla ortaya çıkan özgür bir yaratıcı ruhtur. Ancak, web sitesi, ambalaj kopyası, basın bültenleri ve diğer her şeyle ilgili olan tüm içeriği üretmek için doğru kişi olmayabilirler. Bunu yapmak, içeriği yapılandırmak ve planlamak, tekdüze bir ses tonu elde etmek ve yüksek bir dil standardını korumak – uzun kopya uzmanının temel yeteneklerini gerektirir.

Характеристика копирайтер, менее художник, чем в меньшей художника. Творческий интеллект, а не прыгать на вершину о доставке нужного качества их работа продолжалась на долгосрочном слове.

копирайтинг для издателей

Yayıncılar için reklam yazarlığı & # 39; Yayıncılar, metnini & # 39; reklam yazarları & # 39; ancak yazarları & # 39; veya gazeteciler & # 39; Bununla birlikte, birçok yazar, çevrimiçi ve çevrimdışı yayınlar için yazmak için gereken tüm becerilere sahiptir: gerçekleri araştırmak ve üçüncü bir tarafın belki de kâr için yayınladığı okunabilir düzene dönüştürmek.

Yayıncılar için yazı yazmak genellikle bir brifing için çalışıyor. Müşterinin belirli bir konuyla ilgili bir makaleye ya da kitaba ihtiyacı olacaktır ve bunu, sabit bir ücret ya da bir lisans karşılığında (kopya başına satılan ödeme) yazmanızı isteyecektir.

Ticari müşteriler için metin yazarlığı ve bir gazeteye yazılması arasındaki önemli farklardan biri, yayıncılarla ilgili ek yazım denetimi düzeyidir. Ticari bir müşteri, metin yazarlarının editoryal olarak doğru bir metin sunmasını beklerken (diğer bir deyişle, belgeyi yeniden belgelemek veya belgelemek için), muhabirler ve gazeteciler, işlerinin alt editörler tarafından titizlikle kontrol edildiği ve çoğu kez toptan yeniden yazılmalarını sağlamak için daha fazla akredite edilmişlerdir. Kopyayı çok daha hızlı bir şekilde, örneğin telefon üzerinden dikte ederek (& nbsp; kopyalarında & nbsp; telefon ederek) kopyalayabilirler. Bununla birlikte, içerik çevrimiçi olarak ilerledikçe, yayıncılar aynı zamanda yazarlarının doğruluğunu da yüklerken, aynı zamanda daha sonra her zaman aynı fikirde olabilecekleri şekilde, korunmasız içerik yayınlayarak şansa güveniyorlar. Так проходит слава мира ,

Сайт корреспонденция

написание web-сайтов, производит только текст для веб-сайтов. Тем не менее, навыки веб-текста принтера не заканчивается только производить копию. Конфигурация сайта, планирование опыта пользователя, задавать тон, чтобы обеспечить удобство использования и дизайн текста, вероятно, будет участвовать в содействии совместной работе. В результате, веб-копирайтера и хорошее знание веб-дизайна и HTML о наличии, необходимо усовершенствовать технические аспекты, такие как CSS и SEO (смотрите ниже).

Некоторые авторы, хотя они проявляют себя в качестве эксперта веб-авторов, все они действительно сильны в соответствующих навыках и опыте, которые они должны написать много сайтов. основные навыки копирайтинга примерно одинаково, независимо от окружающей среды.

SEO копирайтинг

SEO копирайтинг создание веб-текста с двумя целями: для достижения привлекательным и важным для читателей в результатах, перечисленных в поисковых системах для конкретных результатов.

SEO metin yazarlığı ve onun & # 39; Metin yazarlığı çok farklı. Bazıları bunu tamamen farklı bir disiplin olarak görürken, diğerleri, kullanıcılara yönelik güçlü, iyi yapılandırılmış bir kopya yazmanın, SEO'nun kendisinin halledilmesini sağlayacağını düşünüyor.

Kendi görüşüm ortada bir yerdedir. SEO kopyasının, kopyaların her bir parçasının yapması gereken her şeyi yapması gerekirken – okuyucularla etkileşimde bulunun, faydaları iletin, bilgileri açıklayın, harekete geçin – ayrıca arama motorları ile alaka düzeyini gösteren çok özel bir şekilde yazılmalıdır. Özellikle de, bu, kelime öbeği ve ifade açısından bazı ödünler gerektirebilir – örneğin, bir reklam yazarı olarak normalde eşanlamlı olarak kullanımı ihlal etmekten çok, tekrar tekrar anahtar kelime kullanarak.

SEO yazarları, bazı estetik ve bazı teknik becerilere, geniş bir yelpazeye ihtiyaç duyarlar. Okuyuculara hitap eden ve satışlar üreten makul derecede iyi bir web kopyası yazabilmeleri gerekir. Ancak SEO büyük ölçüde bir web sayfasının kodlanmış olduğu gibi, aynı zamanda içerik, içerik, web tasarım ve web geliştirme içine SEO copywriting tonları bir işlevi olduğu için. SEO metin yazarları, meta etiketleri, başlık düzeyleri, çapa metni, kelime-stemming ve anahtar kelime yoğunluğu gibi teknik konuları anlamak gerekir. Bu kavramlar bir reklam metin yazarı için tamamen kapalı bir kitap olabilir.

Интернет копирайтинг статьи

Yüzünde, çevrimiçi makaleler yazmak, çevrimdışı medya için yazmayla aynı şeydir – kısa, bazen bir kelime sayısı vardır ve metin yazarı metni üretir. Ancak, bazı SEO stratejileri büyük miktarda konu üzerinde kopya oluşturulmasını gerektirdiğinden, makale sitelerinde yayınlanan veya arama eklemek için kullanılan kitlesel üretilen, nispeten düşük kaliteli makaleler ve web sayfaları için büyük bir pazar var. müşterilere yönelik samimi içerik & # 39; Siteler. Bazen, çevrimiçi basın bültenleri de arama profili oluşturmak için kullanılır ve bunlar da kalite yerine hız ve nicelikle göze çarpar.

Для удовлетворения этого спроса, содержание & # 39; Завод содержание & # 39; Copify и Demand Studios, как появились. Эти клиенты (в основном, SEO или цифровые агентства) и выступает в качестве посредника между внештатным копирайтером, ставка (как правило, основаны на словах) настройку и получать процент от сборов в качестве награды. Это большие объемы, быстрое преобразование бизнеса.

Интернет статьи, которые вы пишете копирайтинг 'da çalışmaya başlamak için iyi bir yol olabilir, ancak gözlerinizi açık tutmak önemlidir. İçerik, arama motorları için insan okuyuculardan daha fazla tasarlanabileceğinden, geniş bir şekilde okunmayacak veya oluşturularak kazanan bir portföy oluşturmayacaksınız. Ve oranlar düşük olduğundan, kopyaya çok fazla dikkat ve dikkat göstermeniz, etkili saatlik ücretinizi düşürür – İngiltere'nin asgari ücretinin potansiyelinin oldukça altında.