SEO

Reklamverenler bütçeyi aramadan Amazon'a taşıyor

NEW YORK – Amazon, sadece Facebook ve Google'ın arkasında üçüncü büyük dijital реклама satıcısı oldu. Ve Üçüncü Reklam Medyası (Arama Motoru Arazi ana şirketi) tarafından Perşembe günü yayınlanan Amazon Reklam Tahmini'nde anket yapılanların yüzde 30'undan fazlası, harcamalarını artırmak için bütçeden arama bütçelerini değiştirmeyi planladıklarını belirtti.

Ağustos sonunda yapılan anket Eylül 2018'in başlarında, Amazon reklam ürünlerinin sunduğu zorlukları ve fırsatları daha iyi anlayabilmek için 681 dijital pazarlamacıları ve reklamverenleri bir araya getirdi. Perşembe günü New York'taki SMX East konferansında sunuldu.

Sonuçlar gösteriyor ki, sadece bu uyku devi uyandırmıyor, ancak pazarlamacılar Amazon'da, özellikle de arama grubunda yer alan personel pozisyonlarına ve teknolojiye yatırım yapmayı planlıyorlar. , Amazon Pazarlama Hizmetleri (AMS).

Neden önemli? Geleneksel arama reklam bütçelerinden Amazon'a geçiş, çevrimiçi perakende deviyle doğrudan rekabetin artmasıyla Google ve Bing için potansiyel sonuçlar doğurabilir. Üçüncü Kapı Medya Genel Yayın Yönetmeni olarak Ginny Marvin, anket bulgularına dikkat çekiyor: “Amazon’un reklam işinin yıkıcı doğası göstermeye başlıyor, bu da şu soruya işaret ediyor: Google-Facebook duopolisi habere verildi mi? Belki de vardır. ”

Ayrıca, Amazon kampanyalarını yönetmek için ek yetenek alması gerekecek arama ajansları için de sonuçlar vardır. Şu anda, reklamverenlerin neredeyse üçte biri, Amazon reklamcılığını bir ajansa veya danışmana dış kaynak aktarmakta ve dörtte biri şirket içi Amazon pazarlamacı veya ekibine sahip olduğunu bildirmektedir. Yüzde 22'si kurum içi ücretli arama ekibine güvenirken, yüzde 14'ünde özel bir şirket içi e-ticaret pazarlamacı veya ekibi var.

Alt satır: Anket sonuçları; çevrimiçi reklam alanı. Her ne kadar bütçeler daha geleneksel reklam biçimlerinden farklı olsa da, genel eğilim, Amazon tarafından sunulanlar gibi yeni kanallar ortaya çıkmaya ve potansiyel müşterilere ve müşterilere ulaşmak için cazip yollar sunmaya devam ettikçe, büyümenin devam etmesidir.


Об авторе