цифровой маркетинг

Resimler çekerken nasıl para kazanılır

Dijital fotoğraf makinenizle fotoğraf çekerken para kazanmaya başlamak için profesyonel bir fotoğrafçı olmanız gerekmiyor. Ancak, sağlam fotoğrafçılık becerileri, yaratıcılık ve onlardan iyi para kazanmak için temel iş becerilerine ihtiyacınız olacak.

Fotoğraflarınızı dergiler, kartpostal yazıcıları ve stok fotoğraf siteleri dahil olmak üzere satabileceğiniz pek çok yer var.

Başlamak için, potansiyel müşterilerin neleri aradığını öğrenmek için başka araştırmalar yapın ve diğer fotoğrafçılara neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair tavsiye isteyin.

Belirli bir derginin isteyebileceği fotoğraf türlerini öğrenmek için en kolay yol, arkadaki sorunları gözden geçirip kullandıkları fotoğrafları incelemektir. Bu derginin sık sık kullandığı fotoğraf stilini eşleştirebilirseniz, fotoğraf editörüne bazı örnekleri gönderin ve onlardan haber almak için bekleyin. Aynı anda farklı dergilerle iletişim kurarsanız, aynı fotoğrafları kullanarak farklı fotoğraflar kullandığınızdan emin olun.

Istock, fotolia ve fotomind gibi stok veya mikro fotoğrafçılık sitelerinin ortaya çıkması, fotoğrafçılar için para kazanmak için yeni kapılar açtı ve muhtemelen resimlerinizi satmanın en uygun yolu. Bu sitelerin çoğu, fotoğrafçıların ücretsiz olarak kayıt olmalarına ve fotoğraflarını satış için yüklemelerine izin veriyor. Ve dijital görüntü başına bir günde birden fazla indirme ile, iyi bir para öğrenme öğrenebilirsiniz. Garantili başarı için, fotoğraflarınızın mümkün olan en yüksek çözünürlükte olduğundan, çok yaratıcı olduğundan ve alıcıların arama yapabilecekleri anahtar kelimelerle etiketlendiğinden emin olun.

Daha fazla indirmeye ve mikro-fotoğrafçılık sitelerinden daha da fazlasını elde etmek için dijital fotoğraflarınızı Flickr gibi görüntü sitelerine gönderin – fotoğraflarınızı bu tür sitelere yüklemeden önce filigran etmeniz gerekir, böylece insanlar onları çalmaz ve kullanmaz. kendi gibi. Bunları yüklediğinizde, bunları fotoğraflarınızı sattığınız stok fotoğraf sitesindeki profilinize bağlayın. Bu, fotoğraflarınıza trafik almanızı sağlar.

Borç verme ve sigorta şirketleri bazen serbest fotoğrafçılara, ödünç verdikleri veya sigorta ettirdikleri mülklerin fotoğraflarını çekmek için talep edebilirler. Şirketlerin şu anda serbest çalışanlar aradığını öğrenmek için, "serbest fotoğrafçıların ihtiyaç duyduğu" için çevrimiçi arama yapın.

Fotoğrafçıları veya kaliteli dijital görüntüleri arayan şirketlerle iletişim kurmanın bir başka yolu da Craiglist gibi ilanlara реклама yayınlamaktır.

Hizmetlerinizi doğrudan herkese açık olarak pazarlamayı düşünüyorsanız, yeni hizmetinizle ilgili olarak insanların size nasıl bildireceğinizi düşünmeniz gerekir. Mahallenizde veya yerel marketlerde broşürler yayınlayabilir veya belki de sadece ağız kelimesine güvenebilirsiniz. Para kazanmanıza yardımcı olabilecek fotoğrafçılık fırsatları arasında evcil hayvan fotoğrafçılığı, çocuklar için spor etkinlikleri, çocuklara yönelik yaşam etkinlikleri, yetişkinlere yönelik etkinlikler (emeklilik partileri, yürüyüşler, vb.) Ve çevrimiçi açık arttırmalar (kullanıcıların internetten satış yapmayı düşündükleri öğelerin fotoğraflarını çekmek) yer alıyor.