SEO

SEO Araçları Herkes Kullanıyor olmalı

Arama motoru optimizasyonu oyununda, kazananlar ve kaybedenler var. Aralarındaki fark onların sıralamasıdır. Stratejinizi planlamak bir faktördür; Arama motorlarındaki başarınızı izlemek başka bir şeydir. 2018'de oyun yine değişti.

Bazı girişimciler SEO stratejileri için bir dijital pazarlama firmasına danışmayı tercih ediyorlar. Ancak, sitenizin arama motorlarında ne kadar iyi durumda olduğunu görmek için kendinizi hazırlıyorsanız, kendinizi SEO için en iyi araçlarla tanıştırabilirsiniz.

Bazı araçlar ödenir ve bazıları ücretsizdir. Bununla birlikte, bu araçlar en iyi ve en iyi olanın en iyisidir, bu yüzden büyük olasılıkla yatırım yapmaya değerdir.

Searchmetrics

Searchmetrics, SEO, geri bağlantılar ve sosyal medya için analitik sağlar. Web sitesi başına bir dizi toplanmış veriye sahip olursunuz, geri dönüşler, SEO görünürlüğü ve benzerleri hakkında size bilgi ve eğilimler sunar.

Ayrıca, anahtar kelimelerin haftalık sıralamasını sağlarlar. Bu, web sitenizin hangi anahtar kelimeler için sıralanması gerektiğini ölçmek için iyidir. Searchmetrics genel arama trendleri hakkında bilgi verir.

Google Web Yöneticisi Araçları

Google Web Yöneticisi Araçları, web sitenizde neler olup bittiğini anlamanıza yardımcı olan ücretsiz bir araç takımıdır. Ayrıca, Google aramanın temellerini açıklar ve Google'ın sitenizi gördüğü şekli anlamanıza yardımcı olur.

Özelliklerinden biri, bir makaleyi Google'ın algıladığı şekilde taramanıza olanak tanır. Bu, özellikle kampanyanız kötü gidiyorsa SEO oyununuzu hızlandırmanıza olanak tanır. Bu özellikten topladığınız veriler, daha iyi sonuçlar için web sayfasını ayarlamanıza yardımcı olabilir.

SEMrush

SEMrush, anahtar kelime araştırması için ücretsiz bir araçtır. Web sitesi bir SEO araç seti dahil olmak üzere birçok araç sunuyor. En iyi özelliklerinden biri, hangi anahtar kelimeleri sıraladığını, bu sayfanın belirli bir anahtar kelime için nasıl sıraladığını, belirli anahtar kelimelerin aylık arama hacmini ve benzerlerini görmek için farklı web sayfalarını takmanıza olanak tanır.

Ayrıca, SEMrush Ayrıca, uygun anahtar kelimeleri araştırmanıza, sayfanızın performansını rakiplerinize göre karşılaştırmanıza, diğer web sitelerinden geri dönüşleri analiz etmenize ve benzer sayfalardaki SEO fırsatlarından yararlanmanıza olanak tanır.

UpCity SEO Rapor Kartı

Bu araç, web sitenizin rakiplerinize göre nasıl sıralandığını analiz etmenizi sağlar. Gerçek bir rapor kartı gibi, SEO Rapor Kartı da rütbeniz, bağlantı oluşturma, yerinde analiz (siteniz boyunca anahtar kelimelerinizi ne kadar kaynaştırdınız), web sitesi erişilebilirliği (sitenizin yükleme süresi ve tarayıcılar için erişilebilirlik kolaylığı) hakkında bir değerlendirme sağlar. , güven ölçütleri ve geçerli dizin oluşturma (dizinlenmiş site sayfalarınızın sayısı).

Bu araç ücretsizdir ve sağlamanız gereken tek şey adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve web siteniz gibi bazı iletişim bilgileridir.

Seobility

Seobility, web sitenizin SEO optimizasyonunun ne kadar iyi veya kötü performans gösterdiğini gösteriyor. Onlar SEO kontrolü (web sitenizi kontrol ve daha iyi SEO için ipuçları veren) gibi çeşitli özelliklere sahip, anahtar kelime kontrolü (sayfanızın anahtar kelimeleriniz için nasıl optimize edildiğini gösterir), SEO karşılaştırması (aynı anahtar kelime için sayfanızı ve başkalarını karşılaştırarak), ve sıralama kontrolü (herhangi bir anahtar kelime için sayfanızın sırasını kontrol ederek).

Seobility, web sitenizi tüm geri bağlantıları izleyerek kontrol eden, e-postalarınızı izleyen ve içeriğindeki hataları ve web sitenizin yapısını tespit eden otomatik web sitesi taraması yaptı.

SEO kampanyası internetteki en iyi SEO araçlarından bazılarıyla çok daha kolay. Bazı araçlar için ödeme yapmak, işe yaramayan ve işletmenizin nasıl kazanç sağlayabileceğini anlamayan optimizasyon uygulamalarına körü körüne dalmaktan daha iyidir. Kampanyanızla birlikte size yardımcı olması için bir dijital pazarlama şirketine danışabilirsiniz.