SEO

SEO Link Building – Zenginliği Paylaşın

Tüm SEO bağlantı oluşturma faaliyetlerinizi ana sayfanızda mı yoğunlaştırıyorsunuz? Eğer öyleyse, okuyun.

Şanslı olanlardan biriyseniz, web sitenizin iç sayfalarının çoğunun arama motoru sonuç sayfalarında listelendiğini fark etmiş olabilirsiniz. Şanssız olanlardan biriyseniz, belirli anahtar kelimeler için sıralamada çok fazla yer kaybettiğinizi fark etmiş olabilirsiniz.

Bunu, Google’ın yaptığı bazı son değişikliklerden sorumlu tutabilirsiniz. Şimdi lütfen aklınızda bulundurun; Google asla doğru bir şekilde çıkmaz ve doğrudan algoritmalarının tam olarak ne olduğunu herkese söyler. Temel olarak SEO tekniklerimizi çeşitli Google sunumlarından, blog yazılarından ve konuşmalarından vb. Derlemeliyiz.

SEO bağlantı kurgusu hakkında paylaşmak istediğim fikir budur – benim düşüncem. Fakat çok fazla araştırma ve dinleme, okuma ve izleme temeli – oh evet ve biraz casusluk. Yani işte gidiyor …

Eğer genel olarak web sitenizin arama motoru konumlandırmasını geliştirmek istiyorsanız, SEO bağlantı binaları kadar servet paylaşmanız gerekir. Açıklayayım:

Çoğu web yöneticileri, özellikle de internette pazarlama konusunda güvenilir bir şekilde yeni olduklarında, ana sayfalarına bağlantı kurmaya odaklanıyorlar. Ve bu yapmak zor olabilir, çünkü herhangi bir web sitesinin ana sayfası genellikle çok fazla fonksiyona hizmet eder. Özellikle çok çeşitli ürün ve hizmetler sunuyorsanız, ana sayfayı çok özel bir konu üzerinde merkezi otoriteye dönüştürmek zordur; SEO bağlantı bina çok, aslında, boşa harcanıyor. Tüm SEO bağlantı yapı yumurtalarınızı tek bir sepete koymak kesinlikle avantajlı değil. Gelen tüm bağlantılarınızı sadece bir sayfaya odaklıyorsanız, algoritmalarda bir değişiklik olursa ne olacak? Sayfanız algoritma değişiklikleri nedeniyle sıralamalarını kaybederse, şimdi SERP listelerinizin% 100'ünü kaybettiniz.

Eğer bu anahtar kelime deyimi için rekabet aniden çok katılaşırsa – bu mevsimsel aramalar için veya belirli sektörlerde yılın belirli zamanlarında alışılmadık bir durum değildir. Yalnızca ana sayfanızı listelemeye konsantre olursanız, bir gün içinde tüm sıralamanızı (yalnızca bir tane olduğundan) görebileceğinizi düşünebilirsiniz.

Daha iyi bir taktik, iç sayfalarınızın arama motoru sonuç konumlarını da oluşturmaktır. Ayrıca, tamamlayıcı ve destekleyici anahtar kelime öbekleri kullanarak, Google’daki site genelinde bağlantı sonuçlarından seçim yapma şansınızı artırabilirsiniz.

** İç sayfalarınız için arama motoru sıralamalarını nasıl artırıyorsunuz?

İlk olarak, iç sayfalarınızda arama motoru optimizasyonunu dikkate almayın. Sadece ana sayfanızda değil, tüm web sayfalarınızda uygun başlık etiketlerini, başlık etiketlerini, gövde kopyasını vb. Kullanmanız önemlidir.

İkincisi, iç sayfalarınız için tamamlayıcı anahtar kelimeler bulmaya odaklanın. Yine, anahtar kelimeler yalnızca ana sayfada kullanılacak bir şey değildir. İç sayfalarınız için hangi anahtar kelimelerin kullanılması gerektiğini analiz etmeniz ve ardından bu anahtar kelimeleri sayfanızda ve sayfanızın arama motoru optimizasyonu çabalarında kullanmanız gerekir.

Tüm anahtar kelimeleriniz için blog yayınları yazın. Artık sıraladığınız çeşitli kelime öbeklerini ve destekleyici terimleri bildiğinize göre, bu anahtar kelimeler etrafında birkaç blog yayını oluşturun.

İç bağlantı çarkları oluşturun. Anahtar kelimelerinizi analiz ettikten ve onlar için içerik oluşturduktan sonra, anahtar tekerleği oluşturmak için bunları birbirine bağlamaya başlayın. Bir şampiyon sayfa seçmek ve bu sayfa için bağlantı suyu oluşturmaya odaklanmak faydalı olabilir. Ve tüm SEO bağlantı oluşturma aktiviteleriniz için anahtar sözcükleri çapa metniniz olarak kullanmayı unutmayın.

SSS sayfanızı, Bize Ulaşın sayfanızı ve Sipariş Bilgileri sayfanızı unutmayın. Bu sayfalar genellikle SEO bağlantı binası için kolayca yararlanılabilecek anahtar kelimeler altın madeni vardır. SEO bağlantı binasına yoğunlaşırken, tüm çabalarınızı ana sayfanıza odaklamayın. İç sayfalarınıza da bağlantılar oluşturmak önemlidir. SEO hakkınızı web sitenizdeki tüm sayfalara yaymanız gerekir.