SEO

SEO – Sade ve Basit

İster kar amacıyla, ister eğlence ve eğlence için web siteleri oluşturuyor olun, göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir özellik var ve bu, web sitenizi her gün ziyaret eden trafik veya ziyaretçi sayısına göre artıyor. Ancak sorun şu ki, İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artınca, web sitenizle aynı tema ile ortaya çıkan web sitelerinin sayısı da artar. Bu nedenle, sitenizdeki trafiği her gün arttırma olasılığını nasıl artırıyorsunuz? Bu soru SEO tarafından cevaplandırıldı.

SEO'nun Doğası ve Tarihi

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, bir arama motoru sonuç sayfasında daha iyi sıralamak için bir web sitesinin kodlamasında değişiklik yapma işlemidir. Ve site, Google Arama motoru gibi bir arama motorunda daha iyi veya daha yüksek sıralarda yer aldığında, daha fazla ziyaretçi bu siteyi ziyaret edecektir. SEO, görüntülü arama ve tüm arama motorlarında bulunan yerel aramalar dahil olmak üzere farklı arama türlerini hedefleyebilir.

Google arama motorları gibi Arama Motorları, tüm internet sayfalarını bulmak için web tarayıcılarını kullanır. Web tarayıcıları, tüm internet sayfalarını bulmak için bir algoritma kullanır; Bu web tarayıcıları, belirli bir kriter için belirli bir web sitesini sıralarlar. Belli bir ölçütün örnekleri, alaka düzeyi, popülerliği ve etiketleriyle ilgili olabilir. Yahoo gibi bazı önde gelen arama motorları, belirli bir ücret karşılığında taramayı garanti eden ücretli bir gönderim hizmetine izin verir. Bu program veritabanına dahil edilmesine izin verir, ancak arama sonuçlarında belirli bir sıralamayı garanti etmez. Her web sayfası arama motorları tarafından endekslenmez. Sayfaların sunucunun kök dizininden uzaklığı, sayfalarınızın taranıp taranmayacağı konusunda bir faktör olabilir.

Arama Motoru Optimizasyonu, 1990'ların ortalarında başladı. Bu, web yöneticilerinin arama motorları sonuç sayfasında olmanın önemini fark ettikleri zamandı. Başlangıçta bir web yöneticisinin yapması gereken şey, çeşitli arama motorlarına bir URL göndermekti. Bu, sayfalarını taramak için bir örümcek gönderir. Örümcek daha sonra bir fotoğraf çeker veya web sitesinin belirli bir sayfasını indirir ve onu arama motorunun sunucusuna kaydeder. Burada, dizinleyici olarak bilinen başka bir program, sayfadaki tüm ilgili anahtar kelimeleri ve deyimleri almak için sayfadan bilgi çıkarır.

Web yöneticileri ve site sahipleri, bir arama motoru sonucunda daha üst sıralarda yer aldığınızda, daha fazla kullanıcının sayfanıza erişeceğinden, bu nedenle geliştiricilerin arama motoru sonuçlarının en üstünde dizine ekleme olasılığını artırmanın yollarını bulduklarını öğrendiler. Bugün arama motoru geliştiricileri, arama motorlarının arama sonuçlarının güvenilirliğini geliştirmenin yanı sıra kötüye kullanımı önlemek için bir tarayıcı örümcek ağı veya web tarayıcı programı algoritması geliştirmektedir.

Web Sitenizde Çalışmak İçin SEO Nasıl Kullanılır

Bu web tarayıcılarının bir ücret karşılığında web sitenize girmelerine nasıl izin verileceği konusunda ipuçları sunan birçok internet geliştiricisi var. Her ne kadar bu teklifler dolandırıcılık olarak görülmese de, internette özel ve gizli bir algoritmanın bulunmadığının bilinmesi önemlidir, sadece doğru deneyim olarak değerlendirilebilir ve sadece deneyimli ve deneyimli programcılardan bazı ipuçları size yardımcı olacaktır. Sitenizdeki bir arama motorunu optimize etmek.

Ama en önemlisi, web sitenizin içeriği konusunda kritik olmanız, bilgilerin sitenizde ne kadar güvenilir olduğuna, içeriğin içinde daha fazla kişinin okuyacağına ve arama motorlarının örümceklerinin sitenizde sürünmeye başlayacağı arama sonuçlarının en üstünde yer almak.