SEO

SEO'yu göz ardı etmenin 5 yolu alt satırınızı etkileyebilir

Arama Motoru Optimizasyonu'na bir müşteri, patron veya iş arkadaşına yatırım yapmak için dava açmaya çalışan herkes, ortak itirazlara çok aşina olacak: çok öngörülemez, PPC daha iyi, çok uzun sürüyor, vb.

SEO'nun finansal faydalarının, sosyal medya veya PPC gibi net olmadığı konusunda yaygın bir yanlış anlama var. Ancak SEO'yu bilen herkes, yüksek oranda ölçülebilir olduğunu ve çoğu durumda hem sosyal medyadan (19459005) hem de PPC'den

daha fazla para için daha iyi bir değer olduğunu biliyor ve pek çok işletme bunu fark etmiş gibi görünüyor: 2016'da, Borrell ve Associates, SEO endüstrisinin 2020 yılına kadar yılda 80 milyar dolara ulaşacağını tahmin etti.

İyi düşünülmüş bir SEO stratejisi, web sitenize daha nitelikli trafik getirecektir. Müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş kaliteli içerik daha yüksek bir dönüşüm oranı getirecektir. Bu şeyler iyi bilinir. Ancak SEO'yu tamamen görmezden gelmek, sadece burada birkaç satış kaybetmek anlamına gelmez: finansal olarak riskli veya potansiyel olarak felaket olabilir.

Burada, alt çizginizi etkileyebilecek beş yol var…

1. SEO için PPC kullanma

Birçok kişi, her ikisi için kesin bir dönüşüm oranı hesaplamaya çalışarak SEO ve PPC tartışmasını çözmeyi denedi. Bu çalışmaların çoğu hem ücretli hem de organik trafiğe ilişkin değerli bilgiler sunarken, basit bir yüzdeyle yakalanamayacak bir dizi değişken vardır.

Örneğin, SEO için optimize edilmiş bir sitenin anahtar kelimeleri hedefleyebileceği gerçeği. eğitim materyallerinden ürün sayfalarına kadar satış hunisinin farklı aşamalarındaki insanlar. Öte yandan, TBM kampanyaları doğrudan satış sayfasına yönlendiriyor.

PPC ile dönüşüm gerçekleştiren kişilerin birçoğu organik olarak eriştikleri içeriğe göre hazırlanmış olabilir: Ipsos'a göre çevrimiçi alışveriş yapanların% 44'ü bir arama motoru kullanıyor. Aynı durum telefon ya da tuğla ve harç müşterileri için de geçerli olabilir: Acquisio'ya göre, 2018'in sonuna kadar yalnızca mobil arama tarafından üretilen 73 milyon telefon görüşmesi olacaktır.

PPC genellikle SEO'dan daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir. dar bir ağ oluşturur. SEO, bu ağı genişletmenizi ve satın alma araştırmasının en başında potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar. Bu olmadan, olası satışları ve satışları masada bırakıyor ve markanızın yetkisini oluşturma fırsatını kaçırıyorsunuz.

2. Eksik ya da yanlış anlama, kazançlı nişler

Nişinizde birkaç yüksek trafik koşulunu optimize etmenin yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, SEO'nun en değerli parçalarından biri, müşterilerinizin düşünce süreçlerine erişim kazanıyor.

Son zamanlarda, bir meslektaşım Oregon'daki bir RV bayiliği için bir siteyi optimize etti. Başlangıçta, bayilik Portland'daki RV'leri arayan insanlar için bir sayfa oluşturmak istedi. Bazı temel anahtar kelime araştırmaları, Portland'a özgü terimlerin çevresinde çok az trafik bulunmadığını ortaya çıkardı. Bunun yerine, yüksek trafikli terimlerin tümü devlet temelliydi.

Küçük bir ayrım gibi görünüyor, ancak bu küçük ama değerli bilgiler olmadan şirket potansiyel olarak çok büyük bir gelir potunu kaçırıyor olurdu.

3 . Google güncellemeleri için hazırlıksız olmak

Google, Ağustos 2018'de (“Medic” güncellemesi olarak bilinir) temel algoritmasını güncelledikten sonra, özellikle sağlık ve sağlık sektöründe, yıkıcı trafik kayıplarına dair yaygın raporlar vardı. Bazı web yöneticileri, güncellemenin işletmelerini yok ettiğini bile iddia ediyorlardı.

Google'ın algoritmalarındaki güncellemelerin sıralamasında nasıl bir performans göstereceğini tam olarak tahmin etmek mümkün olmasa da, SEO'nun en iyi uygulamalarına bağlı kalmak, bir güncellemeden olumsuz etkilenme riskini azaltabilir.

Örneğin, Medic güncellemesinin ilk tahribatından duman temizlendikten sonra, en çok etkilenen sitelerin “EAT” de eksik olduğu aşikardı. uzmanlık, otorite ve güvenilirlikten yoksunlardı. Kaliteli içerik oluşturmaya ve izleyicileriyle güven ve otorite oluşturmaya odaklanarak, yerinde güçlü bir SEO stratejisine sahip siteler, trafik ve satış düşüşü risklerini en aza indirdi.

4. Kötü amaçlı site yeniden tasarlandı

2018'de şok edici olabilir, ancak birçok işletme, sitelerini yeniden tasarlamak için SEO hakkında çok az bilgiye sahip ya da hiç bilgisi olmayan ajansları ya da geliştiricileri işe alıyor.

Size kaç kez söylediğimi anlatamam. son bir dakika içinde, bir şirketin ileri gitmiş olduğunu ve sitelerini tamamen JavaScript’te oluşturduğunu veya neredeyse tamamen Google’ın indirgenmesiyle sonuçlanacak ciddi bir teknik hata yaptığını bulmak için yeniden tasarlandı. Daha sonra, birkaç anahtar kelimeyi kendi içeriklerine serpilmelerini ve hemen sıralamasını almamı bekliyorlar!

Sürecin başında deneyimli bir SEO danışmanı getirmeden bir yeniden tasarımla devam etmek, Google’ın sıralamanızı almasını istiyor. ve çevrimiçi gelir akışlarınız!

5. Güvenilirlik ve güven eksikliği

Açık bir şekilde organik trafik ve satış arasında doğrudan bir ilişki olsa da, SEO'yu görmezden geliyorsanız, diğer birçok faydadan da mahrum kalacaksınız. Örneğin, organik listelerin, tüketicilerle ücretli girişlerden çok daha fazla güvenilirliğe sahip olduğu iyi bilinmektedir. Google'ın ilk sayfasını sektörünüz genelinde yönetiyorsanız, bu mükemmel bir PR'dir ve şirketinizin otoriteye ve uzmanlığa sahip olduğu algısını pekiştirir.

SEO'yu göz ardı ederseniz ve siteniz organik listelemelerde nadiren görülür veya hiç görünmüyorsa, Tüketicilerin kimliğinizden daha şüpheli olmasını ve hatta TBM reklamlarınızın dönüşüm oranını etkilemesini sağlayın.

Sonuç

SEO stratejisi olmayan bir işletmeyi çalıştırmak kesinlikle mümkün ve hatta başarıya ulaşabilirsin. Ancak, SEO'yu görmezden gelerek, rakipleriniz için rakipleriniz için masa üstünde oturmuş fırsatları bırakarak kendinizi daha büyük satışlardan ve başarıdan geri götürüyorsunuz.

Katı bir SEO stratejisi, satışlardaki düşüş risklerini en aza indirmenize olanak tanır. Ayrıca, çevrimiçi ayak izinizi en üst düzeye çıkarırken ve avantajınız için en kârlı fırsatları değerlendirirken.

Bana inanın, alt satırınız size teşekkür edecek!


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazara aittir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. . Yazarlar burada listelenmiştir.


Об авторе

Stephan Spencer, 3 günlük sürükleyici SEO seminerinin Trafik Kontrolü'nün yaratıcısıdır; O’Reilly kitaplarının bir yazarı The Art of SEO Google Power Search и Social eCommerce ; SEO ajansı Netconcepts (2010 yılında satın alınan) kurucusu; SEO proxy teknolojisi GravityStream'in mucidi; ve iki podcast'in sunucusu Optimize Geek ve Pazarlama Konuşmasını gösteriyor.