SEO

Работники сферы обслуживания и SEO: Разработчики должны знать

 Geliştiriciler için SEO. Detlef'in arama pazarlamacıları ve programcıları için ipuçları.

Yerel uygulamalara kıyasla web sitelerinde çalışan geliştiriciler, dezavantajlıydı çünkü HTML, CSS ve JavaScript gibi web teknolojilerini kullanmakla sınırlı kalıyorlardı. Ancak, bu teknolojiler daha fazla uygulama benzeri deneyim sunmak için adapte edildikçe değişmektedir. Bu sütunda, servis çalışanlarına bakacağım ve SEO açısından en iyi sonuç için nasıl kullanılması gerektiğini açıklayacağım.

Servis çalışanları için orijinal fikir, programcılara yalnızca yerel uygulamalar kullanarak yerel uygulamalar oluşturma olanağı sağlamaktır. Web teknolojisi Bu JavaScript API, Chrome geliştiricileri ve (Firefox) Mozilla'nın katkılarıyla standart hale getiriliyor. Etkin bir şekilde yetkili olan taslak spesifikasyonu şimdi W3C'de (World Wide Web Consortium) yayınlanmıştır, bu yüzden Edge, Opera ve Apple Safari de destek eklemiştir.

Yerel uygulama UX

Önceden, yerel bir uygulama oluşturmak için masaüstünde çalışan programcılar Windows'ta C ++ veya Mac'te Objective C kullanabilirler. Bunlar gerçekten Web teknolojileri değil. Web’de, HTML, CSS ve JavaScript’i kullanmakla sınırlandırılmışsınız, ancak web dünyası o kadar hızlı bir şekilde ilerliyor ki UX (Kullanıcı Deneyimi) çoktan uygulama benzeri hale geldi. Tarayıcı üreticilerinin yeni web teknolojilerini yeni kullanıcı cihazlarına genişletmek istemeleri yalnızca doğaldır.

Statik ve dinamik

Masaüstünde bir tarayıcı açmak için zaten temel bir web sitesi yazabilseniz ve hatta dosyalarınızı aktarabilirsiniz. bir telefon, sonuç her zaman çok statik olmuştur.

Örneğin, temel siteniz bir tarayıcıda açık durumdayken bir bildirim yazabilirsiniz. Ancak web sitesini bir tarayıcıda açmazsanız, çalışmaz. Uzak bir web sitesinin, yerel web siteniz bir tarayıcıda çalışmadığında bir bildirimi tetiklemesi için, bir servis çalışanına ihtiyacınız vardır. Servis çalışanları bunu yapmanıza izin verir, ki bu çok güçlüdür.

Büyülü özellikler

Servis çalışanını, SEO meraklısı geliştiricisinin bir uygulamayı "yükleyen" kullanıcılarla iletişim kuran özelliklere sahip bir web sitesi oluşturmasını sağlayan sihir olarak düşünün. . Kullanıcılar, en az bir PWA (Progressive Web App) veya en azından web sitesinin bilgisayarlarına, tabletlerine ve telefonlarına sunumunu yapabilirler. İletişim yetenekleri daha sonra cihazdaki push bildirimleri ve dinamik içerik gibi özelliklerle artırılır.

Amaç

Geliştiricilerinizden bu gibi bir şeyi uygulamalarını istemeden önce, inşa etmek istediğiniz her şeyin doğru olmasını sağladığınızdan emin olun nedenler. Karar ağacı şu şekilde başlar: Hangi web sitesine servis çalışanı yetenekleri eklemeyi düşünüyorsunuz ve neden? Sadece basit bir bildirim hizmeti yeterli mi yoksa gerçekten indirilebilir bir web uygulaması mı oluşturmalısınız? Hangi cihazları hedefliyorsunuz ve hangi UX'i bekliyorsunuz? Spor puanları veya hisse senedi fiyatları gibi zamana duyarlı bilgileri almak ister misiniz?

Kişisel olarak, bir PWA'dan yararlanacak kitleyi göz önünde bulundurduğumda aklımda biri var. Sık sık, hücre servisi olmayan yerlerde yükseklere çıkar ve çevrimdışı çalışan bir uygulama ister. Yukarıda açıklandığı gibi, temel bir web sitesi için servis çalışanlarına ihtiyacı olmayacaktı. Bunun için dosyaları yazıp cihazına aktarabilirdim. Ancak bu, herhangi bir güncellemeye veya daha dinamik özelliklere izin vermez. Hizmet çalışanları, hem çevrimiçi hem de kapalı çalışacak bir PWA oluşturulmasını sağlamak için açıkça tasarlanmıştır. Siteyi cihazında güncellemek için güncellemeleri dosyalarına elle aktarmak zorunda mıyım? Brilliant.

PWA ile, uygulamada "kabuk" dosyalarını (düzen dosyaları olarak düşünün) cihazda saklayabilirim ve genel bir önbellek nesnesi, yerel içeriği yüklememe veya koşullara bağlı olarak en yeni dinamik içeriği almama izin veriyor . Uygulamayı çevrimiçi veya kapalı olarak mümkün olan en hızlı şekilde yüklemek için hizmet çalışanları API'sini kullanarak mantık yazabilirim. Bu, çoğu yerel uygulamanın ne yaptığını tamamen değerlendiriyor ve bir mağazanın duvarlı bahçesi için onaylanmasını istemem gerekmiyor. Ben de kendi ödeme mekanizmamı kullanabilirim.

SEO uygulamaları

Servis çalışanları SEO’yu nasıl etkiler? Küçük, dolaylı bir şekilde yapıyorlar, ancak bazı görevlilerinizi tüm sıralamanızı yükseltmek için kesmek için kullanamayacaksınız.

Tarayıcı üreticilerinin güvenlik bilinci, API'yi yalnızca uygulamak için gerekli hayati yöntemleri kullanmakla kısıtlıyor TLS (SSL veya HTTPS olarak bildiğiniz şeyler) dahil olmak üzere istenen özellik özelliği. Genel SEO söz konusu olduğunda burada bilinecek çok fazla bir şey yok, ancak SEO geliştiricileri ve teknik SEO uygulayıcıları bazı faydalar elde edebilirler.

SEO geliştiricileri

Google’ın endekslemek için taradığı şey web siteleri ve böylelikle bir web sitesinin PWA teklifi sunduğunu fark edebilirsiniz. Belki de SERP'lerine doğrudan kurulum için bir simge koyarlar. Büyük güven meseleleri nedeniyle muhtemelen yakın zamanda gelmeyecek, ancak bir web sitesinin SERP'lerinde PWA teklifi sunduğunu belirtmeleri olasıdır. Ancak unutmayın, kaynak web sitesi için hala SEO yapmanız gerekir, böylece PWA'nız ilk etapta keşfedilebilir.

Teknik SEO

Servis çalışanlarını daha geniş bir SEO bağlamında kullanmanın bir yolu, bir iş ortamı oluşturmak için Web sitenizin içeriğini arama motoru sıralamalarına dinamik ve akıllı bir şekilde uyarlamak için JavaScript ekleme tekniklerini kullanın. Bu olasılığı bir düşünce deneyi olarak belirtiyorum, çünkü bunu yapmanın çok daha iyi yolları var. Ancak, bir fikrin ipucu, Cloudflare'da “arama ve değiştirme” konusunda hizmet çalışanlarına referansta bulunmaktır.

Kenara yakın

“Kenar SEO” – terimini belirleyen Dan Taylor tarafından tanımlanmıştır. yeni SEO uygulamaları, testler ve araştırma süreçleri oluşturmak için son bilgi işlem teknolojilerini kullanmak ”- Teknik SEO uygulayıcıları için ufukta heyecan verici bir olasılık, ancak sıralamayı değiştirmek için içeriği değiştirmek tehlikeli olabilir. Taylor'a göre, “Servis çalışanları ile DOM yanıtını değiştiriyorsunuz. Google, gördüğü HTML'deki değişiklikleri işler. ”

Bu nedenle, dikkatli bir şekilde ilerlemek ve denetimi elinizde tutmak önemlidir. Edge SEO, aksi halde çekirdeğinde onarılması gereken Teknik SEO'yu uygulayamadığınızda inanılmaz derecede güçlü bir yaklaşımdır.


Об авторе

Detlef Johnson, Third Door Media için Büyük Editör. Search Engine Land için "Geliştiriciler İçin Teknik SEO" başlıklı bir köşe yazısı yazdı. Detlef, 20 yıldan fazla bir süre önce profesyonel SEO alanını kuran öncü webmasterlardan oluşan orijinal gruplardan biri. O zamandan beri büyük arama motoru teknolojisi sağlayıcıları için çalıştı. Chicago Tribune için yönetilen programlama ve pazarlama ekipleri ve Fortune 500 şirketleri de dahil olmak üzere çok sayıda işletmeye danışmanlık yaptı.Tellef, teknik SEO konusunda güçlü bir anlayışa ve Web programlamaya tutkuyla sahipti .. SMX konferans serisinde dikkat çeken bir teknoloji yöneticisi olan Detlef, tanıtımını yapmaya devam edecek SEO-mükemmellik pazarlama-programcı özellikleri ve web yöneticisi ipuçları ile birlikte.