SEO

Sigorta Acenteliği Web Pazarlama için Sosyal Bookmarking

Basit bir sosyal yer imi tanımıyla başlayalım, daha sonra bunun sigorta acentenizin web pazarlama planlarının bir parçası olarak nasıl kullanılabileceğini tartışalım , Sosyal yer imi, İnternet kullanıcılarının (ve sigorta acentelerinin) çevrimiçi kaynakların organize edilmesine, depolanmasına ve yönetilmesine, daha sonraki bir tarihte kullanmak üzere bir kitaptaki sayfaların işaretlenmesine benzer şekilde izin verir. Eski yer imlerinin aksine ve İnternet'teki her şeyde olduğu gibi, bu yer imleri kolayca paylaşılabilir ve dağıtılabilir. Açıklamalar yer imlerine eklenebilir, böylece kullanıcılar içeriğe (kısa açıklamalardan) indirme gerektirmeden erişebilirler. Bu açıklamalar oy (iyi veya kötü), yorum veya etiket (meta veri) içerebilir. Etiketleri anahtar kelimeler açısından düşünün, hedef kitlenize almanca kısa ifadeler almanca.

Kullan

Sosyal yer imi kullanıcıları, paylaşmak istedikleri web sayfası bağlantılarını kaydedebilir. Bu bağlantılar genellikle geneldir ve kronolojik olarak kategorilere veya etiketlere veya bir arama motoruna göre görüntülenebilir. Kullanıcıların bir kategoriye, projeye vb. Göre konuları paylaşmalarına olanak tanıyan eşzamansız işbirliği çözümlerinin bazı öğelerine sosyal yer imi benzetmesini seviyorum. İşbirliği sistemleri, kullanıcıların web beslemeleri sağlayan sosyal yer imi hizmetleriyle çok benzer bir şekilde, bir bilgi akışına abone olmalarını sağlar. etiketleri tarafından düzenlenen yer imleri ve listeleri listeler. Tartışmalı olarak, sosyal yer imi, basit bir asenkron işbirliği türüdür. Yayınlar veya abonelik işlevi, kullanıcıların yeni yer işaretlerinden haberdar olmalarına, diğer kullanıcılar tarafından kaydedilmelerine, paylaşılmaları ve etiketlenmelerine olanak tanır. Bu etiketlerin işlenmesi ve yönetilmesi “folksonomy” olarak adlandırılabilir.

Folksonomy nedir

Folksonomi, bir kullanıcı görüş birliğinden türetilen içeriği kategorilere ayırmak için etiketleri yöneten bir sınıflandırma sistemidir. Sigorta acenteleri, sigorta acentesi web sitesinde kullanılan meta veriler ve etiketler ve sigorta acenteleri blogunda kullanılabilecek etiket bulutları açısından folksonomiyi düşünebilirler. Basitçe belirtmek gerekirse, etiketleme, kullanıcıların toplu olarak bilgileri sınıflandırmasına ve bulmasına olanak tanır. Örneğin, bloglarda genellikle bir folksonomide etiketlerin görselleştirilmesine yardımcı olacak şekilde etiketler ve ilişkili etiket bulutları bulunur. Folksonomi de başka şekillerde bize yardımcı olur. Sosyal imi işaretlemenin doğal avantajlarından biri, aynı süreci otomatikleştiren arama motoru botlarına ertelemenin aksine, kullanıcıların içerik alaka düzeyini belirlemelerine olanak tanıyan insan faktörüdür. İçeriği paylaşarak, etiketleyerek, oylayarak ve tanımlayarak, kullanıcılar içeriğin gerçekten gereksinimlerine uygun olup olmadığını daha iyi belirleyebilir ve bilgisayar hatası veya yanlış sınıflandırma formülünden kaldırılabilir.

En Popüler Siteler

En çok ziyaret edilen sosyal siteler eBizMBA tarafından sıralananlar (aylık ziyaretçi sayısı):

  1. Twitter: 200,000,000 Aylık Aylık Ziyaretçiler, Alexa Sıralaması 9.
  2. digg: ​​25,100,000 Aylık Ziyaretçiler – Alexa Sıralaması 139.
  3. StumbleUpon: 17.500.000 Benzersiz Aylık Ziyaretçiler – Alexa Sıralaması 112.
  4. reddit: 16,000,000 Benzersiz Aylık Ziyaretçiler – Alexa Sıralaması 135.
  5. lezzetli: 5.500.000 Benzersiz Aylık Ziyaretçi – Alexa Sıralaması 342.

Diğerleri tweetmeme, FARK, Slashdot, friendfeed, küçük resimler, newsvine ve diigo içerir.

Sigorta Acentesi Web Pazarlama için Pratik Kullanım

19659003] İşletmeniz neden Social Bookmarking ile ilgilenmeli? Sosyal yer imi, işletmeler için çeşitli web pazarlama fırsatları sunar:

  1. İlgili içeriğinizi düzenleyin ve dağıtın
  2. Trafik sigortanızı web sitenize yönlendirin
  3. İnternet'teki varlığınızı artırın
  4. Sigorta Kurumunu İyileştirir SEO
  5. Gelen bağlantı popülerliğini artırır (Backlinks)

Sonuç

En önemli ajans web pazarlama girişimlerinizi düşündüğünüz için, bir Web 2.0 web sitesinin oluşturulması ve bakımı, blog oluşturma, ePublishing, ePazarlama dahil olmak üzere, işinizin yapılması için daha yüksek öncelikler olabilir. ve sosyal medya pazarlaması (LinkedIn, Facebook, YouTube, Twitter). Bununla birlikte, sosyal medya pazarlama girişimini düşündüğünüzde, ajans web pazarlama planlarınız için ek bir bileşen olarak sosyal yer işareti eklemek hızlı ve kolaydır.