цифровой маркетинг

Teknoloji ve E-İş Genişletme

Birçok şirket, bir web sitesinin satışların artmasına neden olan çok güçlü bir satış aracı olduğunu kabul ediyor. Ancak, ayrıntılı bir Web Sitesi oluşturmak için önemli miktarda para yatırdıktan sonra, hayal kırıklığı, web sitelerinin umdukları sonuçları vermediklerini ve ihtiyaç ve beklentileriyle eşleşmediklerini fark ettikleri zaman yerleşirler. İnsanların fark etmediği şey, güzel bir Web Sitesine sahip olmanın satışlardaki artışı garanti etmemesi ve verimliliği veya müşteri ilişkileri yönetimi etkinliğini artırmamasıdır. Evet, çekici, profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olmanız gerektiğini kabul edeceğim, aksi takdirde potansiyel müşterilerinizle hemen güvenilirliğini kaybedersiniz. Ancak, web sitenizin de olması gerekir:

1. Bilgilendirici – Web siteniz, potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarını, isteklerini, isteklerini konuşmalı ve endişelerini ele almalıdır. Web siteniz bilgilendirici değilse ve potansiyel müşterilerinize satmıyorsa, satış kapanış şansınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

2. Trafik yönergesi – Web siteniz, müşterilere satış hunisinden kolayca ulaşabilmelidir. Kolay bir navigasyon sisteminiz yoksa ve satışlarınız kaybolursa – kolayca hayal kırıklığına uğrayacaktır. Hayal kırıklığına uğramış beklentiler mutlu müşteriler olmaz.

3. Mümkün – Satışlar, ister telefon, ister internet üzerinden olsun, ilk girişte nadiren tamamlanıyor. Potansiyelinizin ilgisini çekmeli ve dikkatlerini çekmelisin. Smcdata.com adresine giderseniz, sitemi sürekli olarak güncellediğimi ve web sitemi sık sık ziyaret etmeleri için yeni makaleler ve vaka incelemeleri eklediğimi fark edeceksiniz. Bir e-bülten veya özel bir rapor eklemek veya potansiyel bir e-Kitap ya da potansiyel müşterinizin iletişim bilgilerini ele geçirmek için bir potansiyel müşteri stratejisi sunmak isteyebilirsiniz. Bilgilerini aldıktan sonra, bunları e-postayla gönderebilir veya salyangoz postalarını gönderebilir ya da satışa son verecek olan telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Sık Görülmeyen Bir Dördüncü Faktör

Toplantı değil Yukarıdaki paragraflarda belirtilen hedefler, beklenen sonuçlara ulaşmamasına yol açabilir. Ancak, ciddi bir satış artışıyla sonuçlanan başarılı bir şekilde tasarlanmış ve pazarlanan bir web sitesi, e-ticaret sisteminin "arka ofis" sistemine "gerçek zamanlı" olarak entegre edilmemesi durumunda iş bozulmalarına neden olabilir.

Örneğin, kısa bir süre önce Bir popüler ticaret dergisinde yayınlanan "şirketiniz için doğru yazılımı nasıl seçeceğiniz" önceki makalemi okudu küçük bir sabitleme şirketinin başkanından ERP yazılım çözümü hakkında bir soruşturma. Onunla konuşurken, son zamanlarda önemli miktarda yeni satış üretmede son derece başarılı olmasına rağmen, web sitesini son zamanlarda “kapattığını” söyledi. Web sitesinin “kapanması” nedeni, “arka ofis” sisteminin uygun stok durumu bilgisini üretmemesiydi.

Bu verilere sahip olmamak, ciddi iş kesintilerine neden oldu. Müşterilerini ve şirketin yüksek reytingini web'de kaybedeceğinin farkına varan başkan, şirketi için uygun yeni “arka ofis” yazılımını bulana kadar web sitesini “kapatmaya” karar verdi. İş aksaklıklarının yarattığı yüksek stres düzeyinin bir sonucu olarak, çalışanlarının birçoğu işten ayrılmalarını artırarak şirketi terk etmeye karar verdiler.

Sözde Başarılı Bir Web Sitesinin Nasıl Yaratılabileceğinin Bir Diğer Örneği İş Bozuklukları:

Son zamanlarda, çok başarılı elektronik e-ticaret şirketlerinden üç başkan bana işlerini büyük ölçüde büyütmelerini sağlayan mükemmel e-ticaret perakende mağazalarına sahip olduklarını söyledi. Envanter kontrolünün depoda ne kadar iyi olduğunu sorduğumda, bunların hepsinin aşağıdaki gibi büyük bir gelişme gerektiren bir alan olduğunu kabul ettiler:

1. Yanlış yerleştirilmiş envanter "toz toplama" idi ve depoda bir sonraki fiziksel sayım gerçekleşene kadar bulunmadı. Sıklıkla, yanlış yerleştirilmiş envanter bulunduğunda, eskidi. Satışa konu olan envanter, yanlış yerleştirilirken yeni envanter sipariş edildiğinden fazla bir envanter oldu.

2. Yanlış sevkiyatlar yüksek oranda getiri ve çift navlun faturaları ile sonuçlanmıştır.

3. İade edilen envanter için verilen kredi, muhasebe departmanı için ek iş yükünün satıcı erken ödeme indirimlerinin kaybına yol açmasıyla sonuçlandı.

Web Sitenizi Entegre Bir Bilgisayar Sistemiyle Başarılı Hale Getirin

Web'de satış yaparken Gördüğünüz gibi, çok güçlü bir araç olabilir, aynı zamanda ciddi iş kesintileri ile sonuçlanan bir "çift kenarlı kılıç" olabilir. Entegre bir bilgisayar sistemi ile, Web, "arka ofis ve depo bilgileri, veri kaybı veya kaybolması riski olmadan" gerçek zamanlı "bir modda güncellenecektir.Otomatik bir depo, sevkiyat doğruluğunu garantileyecek, envanterin oluşmasını engelleyecektir. Web sitesi her zaman yanlış bir depo sayısında envanterin doğru bir sayımını yansıtacaktır. Bu, şirketin müşteri ilişkileri yönetimi etkinliğini ve müşterileri tekrarlayan müşteriler olmaya teşvik edecektir.

Siteniz çekici, bilgilendirici, pazarlanabilir ve Trafik yönüne ve entegre bir bilgisayar sistemine sahipse, şirketinizin "sonraki seviyeye" gitmesini sağlayacaktır. Ardından sadece hayal gücünüz ve bütçenizle sınırlı olacaksınız. Soru, "Hedefiniz nedir?" ? "