SEO

Tüketiciler incelemelere daha fazla yatırım yaptı, aynı zamanda orijinallik konusunda daha şüpheci – anket

Kullanıcılar, en son BrightLocal tüketici incelemeleri anketinin bulduğu yerel işletmeleri ararken arama ve incelemelere giderek daha fazla güveniyorlar. Bununla birlikte, gözden geçirme sahtekarlığı ile mücadelede gözden geçirme doğruluğu ve uyarlanabilir tüketici davranışı şüphesi de artar.

Anket Kasım ayında 1000'den fazla ABD yetişkisine anket yaptı.

Büyük çoğunluğu yerel arama yapıyor. Temel bir mesele olarak, anket yerel arama hakkında bilgi istedi. Daha fazla insanın (% 90) geçtiğimiz yıla göre daha sık olduğu yerel işletmeleri aradığı tespit edildi. Sıklık ve penetrasyon yaşla ilişkiliydi; genç kullanıcılar daha sık aradı.

Aynısı inceleme güvenine dayanıyordu. Genç kullanıcılar (18 – 34), eski topluluklardan daha fazla eleştiriye dayanıyordu. “Her zaman” ve “düzenli” yorumları okuyan gruplar 18 – 34 ve 35 – 54 yaş kategorileri için karşılaştırılabilir.

Şaşırtıcı bir şekilde, yerel inceleme tüketiminde en yaygın kullanılan aygıt masaüstü ve ardından mobil tarayıcıydı. Ancak bu bulgu yaş grubuna göre bozulmadı. Biri genç kullanıcıların daha mobil merkezli olmasını beklerdi.

İncelemeler neredeyse anında dönüşümler sağlıyor. İncelemeleri okuduktan sonra, en yaygın sonraki adım “işletmenin web sitesini ziyaret edin” ve ardından “seçiminizi doğrulamak için daha fazla inceleme arayın” ve “işi ziyaret edin” oldu. Web sitesini ziyaret edin veya söz konusu yeri fiziksel olarak ziyaret edin.

Yanıt verenlerin büyük çoğunluğu, olumlu ve olumsuz gözden geçirmelerin karar vermeyi etkilediği konusunda anlaştılar. İncelemeler, genç kullanıcılar tarafından genelleme olarak daha fazla güvenildi.

Yenilik ve genel yıldız derecelendirme değerlendirmeleri için en önemli iki özellikti. İncelemeler ne kadar yeni olmalı? Geçtiğimiz iki hafta içinde, neredeyse yarısı (% 48) önemli olduğu belirtildi ancak genel olarak,% 59'u bir aydan fazla olmalarını istedi. 55 yaşın altındakiler, inceleme içeriğinin tazeliğine daha duyarlıydı.

Güven oluşturmak için ortalama olarak en az 10 değerlendirme gerekiyor. Bu sayı 34 yaşın altındakiler için daha yüksekti (13). Ayrıca,% 70'i bir işletme seçmeden önce şimdi birden fazla inceleme sitesine baktığını söyledi. Bu, birden fazla inceleme sitesine bakmakla birleştirildiğinde,% 68'i düzenli olarak “incelemelerin gerçekliğini sorguladıklarını” söyleyerek yolsuzlukla mücadele stratejisidir.

Sahte incelemelerde farkındalık ya da deneyim artışı. Bu yıl sahte yorumları okuduğunu düşünenlerin sayısı, bu yıl 2018'e kıyasla önemli ölçüde arttı. Bu aynı zamanda sahte gerçek deneyimden ziyade sahte inceleme sorununun (yani haberlerde) daha fazla farkında olmasının bir fonksiyonu olabilir. yorumlar.

Ankete katılanların yaklaşık üçte ikisi (% 66), bir işletmeden yüz yüze ya da e-posta yoluyla ya da başka bir şekilde (örneğin, sohbetbotu) inceleme bırakmalarının istendiğini söyledi. Toplam nüfusun% 51'i sorulduğunda yorum bıraktıklarını,% 16'sının ise yapmadığını söyledi. 2018'de,% 46'sı bir inceleme bıraktıklarını ve% 20'sinin değerlendirme yapmadığını ve artan bir şekilde ayrılma isteğini gösterdiğini söyledi.

2019'da yazılmış ortalama değerlendirme sayısı 9 iken, 18 – 34 yaşları daha çok yazar (11) ve daha yaşlı kullanıcılar (55+) daha az yazar (5). Şu ana kadar bir inceleme bırakmak için en yaygın neden, işletmede veya işletmede olumlu bir deneyim oldu.

Tüketicilerin gözden geçirme talep etmelerinin en yaygın yolu “satış sırasında şahsen” dir. Ankete katılanların% 40'ı, bir işletme sahibinin veya yöneticinin “bıraktığım her inceleme için” bir yanıt bıraktığını belirtti. [19659014] Neden umursuyoruz. Anketin dersleri oldukça açık: Tüketiciler giderek daha fazla güveniyor, ancak aynı zamanda eleştirilere de dikkat ediyor ve eleştiriyorlar. İşletmeler, birden fazla sitede düzenli olarak bir inceleme akışına ihtiyaç duyar. Bu, söz konusu sektöre bağlı olarak Google, Yelp, TripAdvisor, Facebook ve potansiyel olarak diğer çevrimiçi dizinler anlamına gelir. Şahsen ve e-posta isteme en yaygın kullanılan ve etkili inceleme talep taktikleridir. Ancak, Yelp şartları doğrudan talep edilmesini yasaklarken, diğer sitelerde bulunulmamaktadır.

Çoğu incelemenin olumlu olduğu da açık. Yani, Yelp yeterliliğine rağmen, taktiksel paket şu şekildedir: tüm müşterilerinizden gözden geçirmelerini isteyin (etik bir şekilde) ve bunu sektörünüz için önemli olan birden fazla site için sürekli olarak yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, müşterilerinizin incelemelerine yanıt verin – özellikle olumsuzlarsa.


Об авторе

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et щебет veya onu LinkedIn'de bul. !