цифровой маркетинг

Videoya Ses Ekleme

Dijital medya, aradığınız heryerde. Müzik ve video prodüksiyonu, güçlü bilgisayarların ekonomik kullanımı ve yaygın kullanımı sayesinde onu köklü seviyeye getirdi.

Ucuz dijital video kameralar yaygın olarak kullanılabilir ve eski analog video kameralar bir bilgisayara bir video kartı aracılığıyla bilgisayar üzerinden video indirmek, depolamak ve internete arkadaşlarınızla ve akrabalarınıza dağıtmak için bilgisayara bağlanabilir.

Kendi videolarınızı düzenlemek oldukça kolay hale geldi ve amatörlere yönelik birçok yazılım paketi mevcut. Windows işletim sistemi, profesyonel görünümlü videolar oluşturmanıza olanak sağlayan Windows Movie Maker adlı kendi video düzenleme paketine sahiptir.

Bu heyecan verici yeni dünyayı keşfederken, kaçınılmaz olarak video dosyanızın ses bölümünü düzenlemeye ihtiyaç duyacaksınız. Çoğu video kameranın ses kalitesi mükemmel değildir, bu yüzden sesi işleyebilir veya müzik veya sesli mesajlarla birlikte değiştirebilirsiniz.

Sesi videodan ayırmak çok kolay. Bu görevi yapan ücretsiz yazılım paketleri Microsoft'tan Windows Media Encoder (WMV video dosyalarıyla çalışıyorsanız) ve VirtualDub (AVI dosyaları ile çalışıyorsanız) içerir. Bu programlardan herhangi biri (ve diğerleri) video dosyasının ses bölümünü hızlı ve kolay bir şekilde kaydetmenizi sağlar.
Ses dosyanızı aldıktan sonra, sesi azaltmak, sesi açmak, müzik eklemek veya istediğiniz herhangi bir dijital büyü yapmak için işleyebilirsiniz.

Birçok video düzenleme paketiyle birlikte, sesin ayrı bir dosyaya bölünmesi gerekli değildir. Windows Movie Maker gibi basit paketler bile temel ses düzenleme işlevlerine sahiptir ve ayrı müzik veya ses parçaları ekleyebilir ve hepsini bir araya getirebilirsiniz.

Videonuzda kullanmak istediğiniz belirli bir ses dosyanız varsa (belki de özel bir efekt veya ayrı olarak kaydettiğiniz bir ses), bu dosyayı videoya eklenecek medya listesine eklemeniz yeterlidir. Diğer medya formatları ayrı video dosyaları, resim dosyaları veya grafikler olabilir.

Ses dosyası, zaman çizgisinde herhangi bir yere yerleştirilebilir ve aynı dosyayı bilgisayarınızda herhangi bir ek depolama alanı gerektirmeden birçok kez kullanabilirsiniz. Kesin yerleştirme için, zaman çizelgenize kadar zum yapın ve sesi tam olarak videoyla senkronize olarak yerleştirin. Bu o! Profesyonel görünümlü videolar çekerken yolundasınız!