SEO

Web için Etkili Arama Motoru Optimize Edilen Kopya Yazma

SEO kopyasını yazmak bir mayın tarlası gibi hissedebilir. Doğru yapın ve web siteniz yeni müşterilerle arama motorları çekecek ve satışları artıracaktır. Yanlış olsun ve yeni müşteriler sitenizi bulamayacaklar. İyi haber şu ki, tüm fark yaratacak bazı basit şeyler var.

Arama motorları söz konusu olduğunda, her kullanıcı için en alakalı içeriği bulmak istiyorlar. Bunu iki şeye bakarak yaparlar. Birincisi, arama motorlarına ne kadar önemli olduğunu söyleyen gelen bağlantılar. İkincisi, arama motorlarına ne yaptığınızı ve her bir arama için ne kadar alakalı olduğunuzu söyleyen içeriktir.

Web sayfalarını düşünün, Web siteleri değil
Google, web sitelerinizin her birine, sitenize bir bütün olarak bakmak yerine, kendi özelliklerine bakar. Dolayısıyla, web sitenizin yapısını planlarken, anahtar alanlarınızı düşünmeniz gerekir. Her alanın kendi sayfası olduğundan emin olun. Bu sayede, belirli bir ürün için her bir sayfayı optimize edebilir veya fayda sağlayabilirsiniz.

Örneğin, web siteniz elektrikli ürünler satıyorsa, siteyi mutfak aletleri gibi geniş alanlar için ayrı sayfalara ayırın, ardından çamaşır makineleri ve ütüler gibi ürünler için bu kategorilerdeki tek tek sayfalar oluşturun.

Anahtar Kelime Araştırması
Anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde elde etmeniz çok önemlidir, dolayısıyla tahmin etmek yerine, anahtar kelime araştırması kullanın. Tek anahtar kelimeler daha fazla rekabet gücüne sahip olma eğilimindedir, bu yüzden onlar için iyi bir organik arama sıralaması elde etmeyi zorlaştırır, dolayısıyla daha spesifik olmak ve anahtar kelime öbeklerini seçmek daha iyidir.

Örneğin, bir havayolu şirketi Malta'ya en ucuz uçuşları kullanmalıdır & # 39; & # 39; uçuşlar & # 39; yerine Bu ayrıca kaliteli trafik almanızı sağlamaya yardımcı olur. İnsanlar bu günlerde arama motorları hakkında daha fazla ipucu alıyorlar ve daha spesifik anahtar kelime öbeklerinin, aradıkları şeyi sunma olasılıklarının daha yüksek olduğunu biliyorlar.

USP'lerinizi vurgulayın
Satış kopyası yazarken USP'lerin önemli olduğu gibi, onlar da SEO kopyasıyla alakalı. Benzersiz bir şey sunuyorsanız, bunu anahtar kelime öbeklerinize dahil etmeye değer. Örneğin, havayolu şirketiniz, belirli bir şehre uçuş sunan yalnızca bir tanesidir.

Anahtar Kelimeleriniz İfadelerinizi Oluşturun
İçerik kraldır. Buldukları şey saçmalıksa, sayfanıza pek çok insanın ilgisini çekmenin bir anlamı yok. Hiç kimse, cümledeki veya her bir cümlenin ortasında uygun olmayan şekilde dökülmüş anahtar kelime öbekleri bulunan kopyaları okumayı sevmez. Dengeyi doğru bir şekilde almak ve anahtar kelime öbeklerinin sayfanın okunabilirliğine ulaşmadığından emin olmanız önemlidir.

Sayfanızın ilk taslağını yazarak, ne söylemek istediğinize odaklanarak başlayın. Ardından, içeriğin özünü kaybetmeden anahtar kelime öbeklerinizi nasıl ekleyebileceğinize bakın.

Örneğin, havayolunuzun çok çeşitli Avrupa uçuşları sunduğunu belirttiyseniz, bunun İtalya’daki uçuşları & # 39; ve & # 39; Fransa'ya uçuşlar. Ya da Avrupa uçuşlarını değiştirebilirsin & # 39; ucuz Avrupa uçuşları & # 39; Bu, anahtar kelime öbeklerinden biridir.

Sayfada iki veya üç anahtar kelime öbeğine odaklanın. Çok fazla varsa, onları sulandırırsınız ve daha az etkili olurlar. Birisinin kopyanızı kontrol etmesini hissetmeye değer. Yakında, anahtar kelime öbeklerinin okunabilirlik yolunda nereye gittiğini size anlatabilecekler.

Anahtar Kelime Doygunluğu
Her sayfa, seçtiğiniz anahtar kelime öbekleri ile bağlanmış, iyi yazılmış bir kopyadan oluşmalıdır. İçeriğinizin yaklaşık% 5'i anahtar kelimeler olmalıdır. Arama motorları spam olduğunu ve düşük bir sıralamayla sizi cezalandırabileceğini düşündüğünden,% 10'un üzerine çıkmamak önemlidir. Anahtar kelime yoğunluğunu ölçmek, anahtar kelime öbeklerinizin arama motorlarına belirgin bir şekilde görünmesini sağlamanın tek yoludur.

Başlıkların ve Bağlantıların Önemi
Arama motorları, başlıkları, başlıkları ve bağlantıları özellikle önemli olarak görür. Bu nedenle, anahtar kelime öbeklerinizi bunlara dahil etmeye çalışın. Anahtar sözcük öbeklerini başlığa ve bağlantılara dönüştürmek genellikle onları bir cümleye ayırmaya çalışmaktan daha kolaydır, bu yüzden iki kuş bir taşla öldürülür. Kalın harflerle yazılmış sözcükler arama motorları tarafından daha yüksek alakalı olarak kabul edilir, bu yüzden anahtar kelime öbeklerinizi kalın harflerle göstermeye değer. Ayrıca kullanıcıların ilgili noktaları seçmelerine yardımcı olur.

Meta Etiketlerinizi hatırlayın
Anahtar kelime öbeklerinizi kopyaya yerleştirmenin yanı sıra, sayfa başlıklarına ve meta etiketlerine dahil edilmeleri gerekir. Her ikisini de yapmadıysanız, siteniz bu anahtar kelimeler için dizine eklenmeyecektir.

Yanlış yazmak ya da yanlış yazmak
Bu zor bir şey. Anahtar kelime araştırmanızı yaptığınızda, insanların arama yaparken genellikle yanlış şeyler yazdığını fark edeceksiniz. Bütün olarak, kopyalarınızdan kaçınmak için en iyisi. Web siteniz şirketinizin bir yansımasıdır, bu nedenle yazım hataları gibi görünenleri karalamak, profesyonel imajınızı geliştirmenize yardımcı olmayacaktır. Bununla birlikte, bazen Amerikancılık daha popüler bir yazımdır (örneğin organizasyondan ziyade organizasyon), bu yüzden bunları dikkate almaya değer, fakat tutarlı olduğunuzdan emin olun, bu yüzden hataya benzemeyin.

Son fakat en önemlisi, bir kaç web metin yazarlığı ipucu:

– İzleyicilerinizi Tanıyın
Konuştuğunuz kişiyle ilgili net bir resminiz varsa, tonu ve yazımı yapmak çok daha kolay Doğru seviyede bilgi. Hedef müşterinizin zihinsel imajını yaratın, sonra doğrudan onlarla konuştuğunuzu hayal edin.

– Kısa ve Tatlı
İlk cümle çifti kritik. Bir web ortamında, hiç bitmeyen bir bilgi kaynağı ile rekabet ediyorsunuz, bu yüzden dışarıdan insanların ilgisini çekmeye başladınız. Onları gerçekten alakalı hale getirin, böylece okuyucunuz ne söylemek istediğinizi okumak için okudunuz. Sonra, dikkatlerini çekince, sende kalmalısın. Cümleleri ve paragrafları kısa tutunuz. Web seçmeleri ilgili bilgilere hızlı bir şekilde ihtiyaç duyar. Kitlenizin söyleyeceklerinizi duymak için sınırlı bir süreye sahip olduğunu varsayalım.

Unutmayın, siteniz hazır ve çalışır durumda olduğunda, performansını izlemek ve analiz etmek önemlidir, böylece gerektiğinde iyileştirmeler yapabilirsiniz. Arama motorları düzenli olarak güncellenmeyen sayfaları görmezden gelmeye başladıkça, içeriğinizi düzenli olarak güncellemek de önemlidir. Kullanıcılar sitenizin güncel kalmasını ve yeni, yenilikçi içerikler görmesini ister. Bu nedenle, geri gelmelerini sağlamak için bunları sağladığınızdan emin olun.

İyi dereceler elde etmek sadece savaşın yarısı. Web rekabetçi bir ortamdır, bu nedenle anahtar kelime öbekleriniz için iyi dereceler aldığınızda bunları sakladığınızdan emin olmanız gerekir.

Web için Etkili SEO Kopya Yazmanın 10 Basit Adımı

1. Site haritanızı, her bir ürünün veya avantajın kendi sayfasına sahip olduğundan emin olmak için dikkatlice planlayın.

2. Spesifik olun, anahtar kelimeler yerine anahtar kelime öbekleri kullanın.

3. Anahtar kelime öbeklerinizi doğru bir şekilde almak için bir anahtar kelime araştırma aracı kullanın.

4. Dengeyi doğru yap. Anahtar kelime öbeklerinizi söylemeye çalıştığınız şeyin önüne geçmesine izin vermeyin.

5. Anahtar kelime öbekleri kopyanızın yaklaşık% 5'ini oluşturmalı ve% 10'dan fazla olmamalıdır.

6. Anahtar kelime öbeklerinizi başlıklara, bağlantılara ve meta etiketlere oluşturun.

7. Anahtar kelime öbeklerini kalın olarak yazın.

8. İçeriğinizi yumruk ve noktaya taşıyın.

9. Başladıktan sonra, sitenizi izleyin ve analiz edin, ardından gerektiğinde iyileştirmeler yapın.

10. Kullanıcıların geri gelmesini sağlamak ve arama motorlarının sitenizi görmezden gelmesini sağlamak için içeriği düzenli olarak güncelleyin.