цифровой маркетинг

Yeni Dijital Pazarlama Eğilimleri

Fırtınalı ekonomik koşullar devam ederken ve durgunluk ısırdığı için, tüketiciler en iyi fırsatları ve pazarlıklarını bulmayı umuyorlar. Bugün, geleneksel medyadaki önemsizliğin azalmasıyla şirketler, çevrimiçi pazarlama araçlarına pazarlama stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak bakıyorlar. Dijital pazarlama, 2009 yılında ve önümüzdeki yıllarda hızlı büyümesini sürdürecek gibi görünüyor. Ne yazık ki, medya ve pazarlama ortamı, temel ve uzun ömürlü şekillerde değişti.

Çevrimiçi Pazarlamada En Çok Kullanılan Araçlar

Çevrimiçi pazarlama araçlarından en iyi şekilde yararlanabilmek için, şirketlerin müşteri değer önerisini ve genel rekabet gücünü arttırmak için en yeni dijital pazarlama araçlarını ve tekniklerini kullanmaları zorunludur. İşte birkaç popüler ve hızlı büyüyen çevrimiçi pazarlama araçları.

Bir blog başlatmak, yeni ürün tekliflerini tanıtmanın ve duyurmanın en ucuz ve hızlı yoludur. Bloglama platformları, tüketiciyle etkili bir diyalog kurmak için kullanılabilir.

Müşterileri, açık ve müşteri odaklı bir yaklaşımla marka savunucuları haline getirmek en iyi şekilde sosyal ağlar tarafından sağlanır. Sosyal ağ siteleri, günümüzde popüler bir pazarlama aracı haline gelen ürünleri ve hizmetleri tanıtmak için giderek daha fazla kullanılıyor.

Blog yorumları, video yorumları ve ürün incelemelerinde Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik daha iyi Marka algısına, Marka diyaloğuna ve Marka katılımına yol açar. Çevrimiçi kullanıcıların ürün / hizmetlerinizi incelemesine ve incelemesine izin verdiğinizde, marka güveni ve geliştirdiği sözlü pazarlama deneyimini geliştirirsiniz.

Affiliate marketing programları, performans esasına göre ödeme yaparak ürün ve hizmetleri tanıtmak için güçlü bağlı kuruluş pazarlama web siteleriyle ortaklaşa eşsiz bir fırsat sunuyor.

Müşteri Yanıtlarını Artırmak için Görsel Pazarlama Yardımları

Hedef müşterilerinizi Video Akışı aracılığıyla size daha yakına getirin. Videolar anında göz alıcıdır ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için web sitelerine yayınlanmış pazarlama videoları eklenebilir. En uygun maliyetli dijital pazarlama eğilimi. YouTube, mod, moda ve teknoloji meraklısı müşterileri tarafından erişilen en hızlı büyüyen sitelerden biridir.

Universal McCann'a göre:
"Kullanıcıların% 73'ü blogları okuyor
"% 36'sı bloglar tarafından güçlendirilen markalar hakkında daha olumlu düşünüyor
"% 57'si sosyal bir ağa katıldı
" 83 Kullanıcıların yüzdesi video klip izledi
"% 49 podcast'i indirdi
"% 38 bir RSS kaynağına abone oldu

Bütün bunlar açıkça, sosyal medyanın iyi ve gerçekten ulaşmış olduğu gerçeğini vurgular. Bunu kendi yararınıza kullanmazsanız büyük bir fırsatı kaçırıyorsunuz.

Dijital Pazarlamanın Kayda Değer Yararları

"Etkili bir şekilde günde 24 saat, günde 365 gün piyasalar
" Hızla değişen arazilere yanıt veriyor
"Nispeten düşük yatırım
" Sonuçlar izlenebilir daha doğru bir şekilde
"Değişiklikler çok daha hızlı bir şekilde ayarlanabiliyor

Hayati Sonrası Kurşun Çalışabilir: Web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileri takip etmek, sorularınızı takip etmek ve potansiyel müşterileri satışlara dönüştürmek de önemlidir. Çok değerli bir liderlik yönetim programına yatırım yapmak, ilk temas noktasından satış sonrası hizmetlere kadar tüm potansiyel müşterileri takip etmenize ve takip etmenize yardımcı olacak, tarihsel olarak pazarlama çabalarınızın yatırım getirisini hızlandıracaktır. ve daha alakalı mesajlaşma, pazarlama harcaması için daha iyi bir getiri yaratma. CRM araçları, günümüzde üretilen müşteri verilerini depolamaya yardımcı olan ve zamanla birleştiren her işletme kuruluşunun ayrılmaz bir parçasıdır. l satış liderleri ve mevcut müşteri verileri.

Önümüzdeki Yol

Pazarlama, geçtiğimiz onyıl boyunca temellerinin ötesine geçerek, rekabet avantajı elde etmek ve anlamlı bir ölçek elde etmek için SEO, sosyal medya, blog ve video araçlarını kullanmak ve entegre etmek için hızla gelişti. Pazarlama bütçelerinin daha da büyük bütçelere tabi olduğu ve şirketlerin daha uygun maliyetli pazarlama kanalları bulmaya çalıştığı bir çağda, nihayetinde nihai tüketicileri neyin birleştireceği doğru kopya, doğru tasarım ve doğru mesajdır. Çevrimiçi görünürlük için en alt satır, kaliteye, alaka düzeyine ve müşteri bağlılığına dayanmaktadır.

Günümüzde çoğu pazarlama kampanyası, daha uygun fiyat etiketi ve gösterilebilir sonuçları nedeniyle dijital rotayı alıyor. Yerleşik parça kayıtları ile dijital pazarlama şirketleri ile bağlantı kurun, sadece SEO hizmetleri ve web tasarımı değil, aynı zamanda dijital pazarlama sunan ve şirket yönetiminin tüm önemli görevlerinde yardımcı olan bir şirket arayın.