SEO

Новый платный поиск PPC-ориентированное общество, начал с особым акцентом на КПП

Sektörün dün resmen başlattığı yeni bir derneği var (Ücretli Arama Derneği). Kendisini “yalnızca ücretli arama endüstrisine odaklanan ilk dernek” olarak nitelendiriyor.

Olgun bir endüstri. İlk bakışta, pazarlamacıların gittikçe daha fazla organizasyonel siloların üstesinden gelmek ve kanallar arası kampanyaları koordine etmek istedikleri göz önüne alındığında biraz şaşırtıcı bir gelişme. Ayrıca, ücretli arama (mobil ve masaüstünde) gelire göre en başarılı dijital kanaldır ve diğer kanallara ve taktiklere kıyasla oldukça olgunlaşmıştır. Bu nedenle, kişi bu konuda eğitimin daha az gerekli olduğunu hatta tamamen gereksiz olduğunu düşünür.

PSA’nın açılış başkanı FMB Media’nın CEO’su David Szetela. Kurucu kurul üyeleri arasında Brad Geddes, Frederick Vallaeys, Amy Bishop, Navah Hopkins, Aaron Levy ve diğer önemli arama pazarlamacıları yer alıyor. Organizasyon hem bireylere hem de şirketlere açık olacak.

Diğer kaynaklar arasında, PSA şu anda teklif ediyor veya teklif etmeyi hedefliyor:

  • Ücretli arama haberleri ve etkinlik takvimi
  • Eğitim ve öğretim kaynakları
  • Araştırmaya erişim
  • Çevrimiçi tartışma ve iş forumları
  • Üye dizini

Filtreleme ve kalite kontrol. Szetela'ya, sektörün nispeten olgun hali göz önüne alındığında PSA'nın neden gerekli olduğunu düşündüğünü bir e-posta ile sordum. “Sanırım sektör, bireylerin artık çeşitli SEM uzmanlık alanlarını uygulayamayacakları bir noktaya geldiğini düşünüyorum. PSA, işi esasen veya yalnızca ücretli olan PPC reklamcılık yönetiminde çalışan insanlar içindir. ”

Ayrıca,“ PPC profesyonellerinin bilgili ve eğitimli kalmasının zor olduğunu düşündüğünü ”söyledi. Kaynaklar dağınıktır ve kalite çok değişkendir. ”

Bu duygu, e-postada“ web’de ücretli arama hakkında birçok bilgi kaynağı var ”diyen yönetim kurulu üyesi Brad Geddes tarafından yankılandı. Bazıları çok iyi, bazıları ise yaşlı ya da hatalı. Kullanıcıları harika eğitim, öğretim ve materyallere yönlendirecek merkezi bir yapıya sahip olmak PSA'nın iyi bir işlevi olacaktır. . . bilginin titiz olması, böylece pazarlamacıların kime güveneceğini bilmeleri [ ]birincil eğitim fonksiyonlarından biri olacak. PSA'nın, kullanıcıları eğitimlerini belgelendirmelerine yardımcı olacak yönlere yönlendirmek için OMCP gibi bir kuruluşla işbirliği yapabileceğini umuyorum. ”

Kariyer geliştirme odağı. Geddes, PSA'nın ücretli arama uzmanları için kariyer gelişimi için yararlı bir kaynak olacağını da vurguladı. “Birinin kariyerini geliştirmek PSA'nın başka bir hedefi. Kurum içi pazarlamacılar için bir ajanstakilere göre kariyer gelişimine baktığınızda, çok farklı kariyer fırsatları olabilir. Dijital pazarlama kariyeri ile ilgili mentorluk, kaynak ve bilgi konularında yardımcı olabilecek merkezi bir kaynağa sahip olmak sektöre hoş bir katkı sağlıyor ”dedi. . “SEMPO'nun geniş sorumluluk ve hizmet sunan bireylere ve şirketlere hizmet etmek için harika bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Üyelik çakışması olacağından eminim. ”

Neden umursayalım. Ücretli aramayı teşvik eden ve inceleyen tonlarca blog, konferans ve araştırma raporu var. Fakat Geddes ve Szetela'nın söyledikleri doğru; Orada çok fazla bilgi var ve çoğu dengesiz. Eğitim ve iş geliştirme kaynakları, kariyerlerinin çeşitli aşamalarındaki insanlar için de faydalı olacaktır.


Об авторе

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Dijital ve çevrimdışı ticaret arasındaki bağlantılar hakkında yazıyor. Daha önce LSA, The Kelsey Group ve TechTV'de liderlik görevlerinde bulundu. Onu takip et щебет veya onu LinkedIn'de bul.