SEO

Yerel işletmeler için bir şema stratejisi geliştirmek: Schema Uygulaması Martha van Berkel ile bir röportaj

Jamie Pitman: Martha, benimle konuşmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler. Schema Uygulamasında yaptığınız şeylerin büyük bir hayranı oldum! Yerel işletmelerin kendi web sitelerini daha fazla şemaya kavuşturabilmeleri için beyninizi çeşitli şekillerde seçmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

İlk olarak, bize şemanın ne olduğu ve neden bu kadar önemli olduğuna dair hızlı bir genel bakış sağlayabilir misiniz?

Martha Van Berkel: Merhaba Jamie, mutlu! Şema işareti, dijital pazarlamacıların Google, Siri, Amazon ve diğer makinelerin sayfadaki içeriği açıkça anlamasına yardımcı olmak için web sitelerine ekleyebileceği bir koddur. Google, Yahoo, Bing (19459010) ve tarafından 2011 yılında oluşturulan schema.org adlı standart bir dile dayanmaktadır. Yandex.

Tüketici olarak, şema sonuçlarını deneyimliyoruz Arama sonuçlarında yıldız puanlarını veya fiyatlarını gördüğümüzde, sorgumuza çok özel sonuçlar aldığınızda veya bir Google Arama Asistanı veya Alexa'dan yanıt aldığımızda işaretleyin.

Bunu özellikle stratejik bir dijital strateji olarak görüyorum çünkü İçeriğini açık bir şekilde tanımlamak için pazarlamacıların kontrolünü eline geçirir, böylece anlaşılmasını nasıl istediğini anlar. Aynı zamanda, işlerinin bir öğesinin web sitelerinde veya internette başka şeylerle nasıl bağlantılı olduğunu açıklamasına da olanak tanır.

Jamie: Bence bunun önemli olduğunu düşünüyorum: Tüketiciler şemanın uygulanmasından deneyimliyorlar. Her şey çok iyi arama motorları uğruna uygular, ancak her şey SEO'da olduğu gibi, her zaman son kullanıcının deneyimini dikkate almalıyız. Ancak, şemaya sahip kırışıklık, arama motorlarının yalnızca aramada bazı zengin özellikleri belgelemesine rağmen, aramada görüntülenen özelliklerin listesini son derece yükselttik. Belki de ilk önce onları tatmin etmek mantıklıdır.

Martha: Arama motorlarını tatmin etmekten bahsedelim. Google, Yahoo, Bing и Yandex, 2011'de schema.org'u oluşturdu ve 800'den fazla sınıf oluşturdular. Sınıflar, “LocalBusiness”, “Event” ve “Person” gibi şema işaretlemeyle tanımlayabileceğiniz her şeydir.

Bugün, Google, aramada 26'dan fazla özelliği listelerken Bing, dokuz özelliği listeler . Neden sadece 26'sını kullanacaklarsa 800'den fazla dersi tanımlamak için zaman ve paraya neden yatırım yaparlar? Garip görünüyor, değil mi?

Şema işaretlemesi, arama motorlarının, dijital pazarlamacıların işlerini, arama motorlarının işlerini daha kolay hale getirmek için içeriğinin çevirisini yapması konusunda akıllıca davrandılar. Eğer işlerini kolaylaştıracaksa, muhtemelen kullanıyorlar, değil mi?

Jamie: Sitenizde yapabileceğiniz her şeye kesinlikle şema eklemenin mantıklı olduğunu söyleyebilir miydiniz? Arama motorları özellikteki daha ezoterik şema etiketlerinin bazılarını kullanmaya başlar mı yoksa daha önemli bir yaklaşımı öneriyor muydunuz, ilk önce anahtar etiketlere odaklanmaya başlıyorsunuz?

Martha: Şema markasının anlaşılmaya yardımcı olduğunu akılda tutarak, Şema işaretlemesini, doğru müşterilerin web sitenizde doğru içeriği bulmasına yardımcı olacak bir strateji olarak düşünmenizi öneririm. Bu nedenle, şema işaretleme stratejinizi aşağıdaki şekilde düşünmenizi öneririm:

“İşletmem hakkında stratejik veya önemli veya benzersiz olan nedir? Müşterilerimin işletmem hakkında hangi bilgileri bulması gerekiyor? ”Bu önemli konuların bir listesini yapın. Şirketiniz, iletişim bilgileriniz, hizmetleriniz, ürünleriniz, kurucularınız, beyaz kağıtlarınız veya belirli konulardaki makalelerinizi içerebilirler.

Listeye girdiğinizde, “Web sitesinde nerede bu bilgi bulunur? listelenmiş? Bu konuda konuştuğumuz bir sayfa var mı? ”Eğer bir sayfa varsa (ve bu alıştırma sırasında çoğu zaman bir sayfa yoktur), o zaman şema biçimlendirmesiyle optimize etmen gereken sayfa budur [or create from scratch]. [19659002] Jamie: Bu, gerçekten bir tür iş ve içerik değerlendirme görevi olarak ikiye katlanan gerçekten ilginç bir alıştırma. İşletmelerinin ve onun yönünü değiştirmesi gereken yönün en önemli konularını tartışırken etrafındaki anahtar paydaşların ve şema işaretleme stratejisi için kullanmak üzere tüm notları aşağı çeken sinsi bir SEO hayal edebiliyorum.

Bu liste bir araya getirildiğinde Sonraki sayfa

Martha: Sonra, bahsettiğim Google Özelliklerinin uzun listesini gözden geçirin ve hangileri için uygun olabileceğinizi belirleyin. Bu içeriği hangi sayfalarda konuştuğunuzu veya bu içeriği eklemek için hangi sayfaları eklemeniz gerektiğine karar verin.

Örneğin, inceleme için zengin sonuç almak istiyorsanız sunduğunuz bir hizmet için, bu servis hakkında konuşulan bir sayfaya sahip olmanız ve sayfada görüntülenen servisle ilgili yorumları göstermeniz gerekir.

Bu yaklaşım, en önemli şeylerin işiniz anlaşılıyor, ve Google’ın arama özelliklerinden en fazla faydayı elde ediyorsunuz.

Jamie: Bu harika bir genel bakış; teşekkürler Martha. Dolayısıyla, ilgili sayfalarda etiketleme eklemeden önce, yalnızca "özellik avcılığı" ve plan olmadan aşırı etiketleme yapmaktan çok, aslında sahip olduğunuz snippet'leri araştırmanız önemlidir. Bu yaklaşım aynı zamanda etiketlemenin performansını daha titiz bir şekilde test etmenizi sağlar.

Şema işaretleme konusunda bilmeniz gereken diğer en iyi uygulamalar var mıdır?

Martha: Kısa bir süre önce Dan Brickley ile Google'da konuşuyordum ve sohbetimizde, müşterilere şema kodu değil, bilgi grafikleri oluşturmasında nasıl yardımcı olduğumuzu açıkladım. Bunun cevabı, daha fazla insanın bunu yapmasını istediğiydi. Benzer bir yorum, Microsoft'un schema.org için yönetici sponsoru Steve Macbeth tarafından yapıldı. Yapmanız gereken bir şey varsa, yapmanız gereken şemalarınızı anlamsallaştırmak veya birleştirmektir.

Google ve Microsoft’daki Şema uzmanları

İlk önce bir bilgi grafiği ile ne demek istediğimi tanımlayayım. Pek çok kişi, bilgi grafiğini, arama sonuçlarında görünen bilgi paneli olarak düşünmektedir. Bu aslında bir bilgi grafiğinin bir sonucu olarak öne çıkan bir pasajdır.

Bilgi grafiği, güçlerin aradığı şeydir; Bir şeyin ne olduğunu açıklayan bağ dokusu, aynı zamanda web'deki başka bir şeyle nasıl bağlantılı olduğunu da açıklıyor. Örneğin, şirketimizi Schema Uygulamasını tanımlamak istesem, Hunch Manifest'in (ana sayfasında tanımlanmış) sahip olduğunu söyleyebilirim, Guelph, Ontario, Kanada'da (Wikipedia'da tanımlanmıştır) bulunur ve kurucusu Martha van Berkel (aynı Martha van Berkel, LinkedIn'de olduğu gibi).

Aynı ifadeyi yapabilirim ve bu bilgi parçalarını birleştiremedim ve daha az açık ve dolayısıyla daha zor olurdu. açıkça anlamak. Google'ın, izlemeyi önereceğim bilgi grafikleriyle ilgili harika bir videosu var.

Jamie: Geniş arama kavramlarını anlamak gibi geliyor ( “şeylerin” birbirine bağlılığı, şema ile başarılı olmak için oldukça önemlidir. Detaylara inmeden önce uzun bir bakış açısına ihtiyacım var. Bu pratikte nasıl çalışır?

Martha: Peki, insanlar şema işaretlemelerini oluşturduklarında, diğer şeylere anlattıkları “şeyi” birbirine bağlamak isterler. kendi web sitesinde ve genel web'de. Buna bazı Yerel İşletme örneklerinden bakalım.

Diyelim ki üç lokasyonu olan bir kayropraktik şirketimiz var. Main Street'teki lokasyon Genel Müdürlük ve diğer iki lokasyon Side Caddesi ve 2. Cadde üzerindedir. Öncelikle Ana Cadde'deki Genel Müdürlük hakkında konuştuğum sayfada, “LocalBusiness” için şema işaretlemesi ekleyeceğim ve Side Street ve Second Street'teki konumlarla ilişkiyi tanımlamak için “subOrganizasyon” özelliğini kullanacağımdan emin olacağım.

Ayrıca "areaServed" özelliğini de içerecek ve bu konumların hizmet verdiği Vikipedi'deki şehirlere, mahallelere ve ilçelere bağlantı kuracağım. Son olarak, bu masörün sunduğu belirli ürün veya hizmetler varsa, o zaman Hizmetlerimizin ve Ürün sayfalarımızın şema biçimlendirmesi ve teklifleri olduğundan ve uygun konumun sağlayıcı olarak listelendiğinden emin olmak isterim. [19659002] Jamie: Yerel işimizin bu gerçekleri veya unsurlarının nasıl güncel ve nasıl olması gerektiğini anlamamıza yardımcı olacak herhangi bir araç var mı?

Martha: Orada Şirketimizin, şeylerin nasıl ilişkilendirileceğini ve bağlanabileceğini anlamanıza yardımcı olabilecek Şema Yolları adı verilen kullanışlı bir ücretsiz araç. Bu araç Schema App, 'un yaratıcısı Mark van Berkel tarafından yaratıldı, çünkü schema.org'u okumaktan ve farklı sayfalar arasındaki ilişkileri anlamaya çalışmaktan çok yoruldu. Şema Yolları içinde, ilişkilendirmek istediğiniz iki şeyi seçebilir ve bu şeyleri ilişkilendirmek için hangi özelliklerin bulunduğunu size söyler.

Örneğin, yerel bir işletme ana sayfanız veya açılış sayfanız varsa Bunun üzerine bir video, ikisini bağlamak istersiniz. Aşağıda paylaştığım örnekte, her iki yolu da bağlayabiliyorsunuz: LocalBusiness, "konu" mülkündeki videoya bağlanır ve "VideoObject", mülkteki "Yerel İşletme" ye bağlanır. hakkında.

Eğlenmek istiyorsanız, bir benzin istasyonunu volkanla nasıl ilişkilendiriyorsunuz gibi komik sorular sorabilirsiniz. Bu kavramın, web'in belirli bölümlerine özgü olmayan ve dünyadaki her şeyi birleştirmek ve organize etmek için kullanılabileceğinin iyi bir örneği olduğunu düşünüyorum

Aslında, şemayı anlamaya çalışıyorsanız, şeylerin daha geniş bir seviyede nasıl bağlanabileceğini öğrenmek için rastgele “şeylerle” bu araçla oynamak için iyi bir şey yaparsınız.

Jamie: Haha! Bu yüzden öğrenebileceğiniz “Altı Derece Kevin Bacon”! Nice.

Sadece bitirmek için, bugün yerel bir işletme uygulaması şemasının en önemli avantajları nelerdir?

Martha: Şemalarınızı doğru bir şekilde hazırlayarak Şirketinizin içeriğiyle, içeriğinizin gerçekten nasıl anlaşıldığını ve tüm tüketiciler için açıkça tanımladığını kontrol etmenin yanı sıra, başka şekillerde yeniden kullanabileceğiniz bir veri katmanı oluşturuyorsunuz. Bu, bir sonraki tüketici için içeriğinizi ve verilerinizi ve Google ve Alexa'nın ardından gelenleri geleceğe hazırlamanıza yardımcı olur.

Jamie: Teşekkürler Martha, sizinle konuşmanın mutlak bir zevk oldu. Kesinlikle kendi web siteme geri döneceğim çok şey öğrendim ve yerel işletme sahipleri ve yerel SEO pazarlamacıları için çiğnemeye çok şey var.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşleridir. ve mutlaka Arama Motoru Arazi. Personel yazarları burada listelenmiştir.


Об авторе

Jamie Pitman, yerel SEO araç sağlayıcısı BrightLocal'da İçerik Yöneticisi. Yaklaşık on yıldır Dijital Pazarlama'da çalışıyor ve SEO, içerik pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşmış, müşteriler ve işverenler için başarılı pazarlama projelerini yönetiyor. Bu süre zarfında, çeşitli işletmeler ve yayınlar için çok çeşitli dijital pazarlama konularında 300'den fazla yazı yazarak kalbine blog yazdı.