SEO

YouTube, hareket halindeki harekete geçirici mesaj yer paylaşımlarını yeni reklam uzantısı lehine devrediyor

Ocak ayından itibaren YouTube, 2009'dan bu yana gerçekleşen harekete geçirici mesaj yer paylaşımlarını sona erdirecek. Yerine yeni bir реклама uzantısı gelecek.

Fark nedir? Çok fazla değil, reklam uzantıları yeni ve mevcut reklamlara uygulanabileceğinden, yer paylaşımları bir reklamın parçası olarak oluşturulur. Harmanlamalar gibi, harekete geçirici mesaj uzantıları da görüntüleyenleri daha fazla işlem yapmak için reklamverenin web sitesine yönlendirmeyi hedefler. Düğme, "Şimdi Satın Al", "Teklif Al" veya "Kaydol" gibi uygun bir harekete geçirici mesajla özelleştirilebilir. Aşağıda, Yayın içi TrueView reklamında uzantının nasıl görünebileceğine ilişkin bir örnek verilmiştir.

Yayın içi TrueView reklamında görüntülenen bir harekete geçirici mesaj uzantısı. Resim: Google.

Hangi kampanya ve reklam türleri etkilenecek? Bu değişiklik, marka hedeflerine sahip kampanyalara uygulanacak. Yeni reklam uzantısı, yayın içi TrueView reklamları ve sonuç olarak tampon reklamları ve TrueView video keşfetme reklamları için ilk olarak kullanılabilir.

Bu reklam uzantısını neden kullanmalısınız? Neden bir reklamverenin Harekete geçirici mesaj reklam uzantısı yerine işlem reklamı biçimi için nispeten yeni TrueView? Dönüşüm kampanyalarına veya tıklama hedeflerine sahip performans kampanyaları için tasarlanan Aksiyon için TrueView, yerleşik harekete geçirici mesajlar içeriyor. Aksiyon reklamları için TrueView, yalnızca yayın içi biçiminde ve Leads veya Web sitesi trafik kampanyası hedeflerini kullanırken ve otomatik olarak kullanılıyor teklif verme ve hedefleme

Daha fazla teklif verme kontrolü veya birincil kampanya hedefiniz olan ürün veya marka değerlendirmesi veya marka bilinirliği ve erişim hedefini istiyorsanız, yeni reklam uzantısı reklamlarınızda göstermeyi test edebileceğiniz bir şey olacaktır.

Neden Dikkat etmeli. Bu değişiklik nispeten küçüktür. Ancak, halihazırda harekete geçirici mesaj yer paylaşımları kullanarak başarı elde edip buluyorsanız veya reklamları kendileri oluşturmak zorunda kalmanızla sınırlıysanız, bazı yeni harekete geçirici mesaj reklam uzantısının geçişi ve kullanılabilirliği için hazır olun. Gelecek ay gelin

Bu hikaye ilk olarak Pazarlama Arazisinde yer aldı. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. [19659909] Yazar Hakkında

Ginny Marvin, tüm yayınlarımız boyunca günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.