SEO

Думайте об этом как поиск маркетолога, чтобы обеспечить рост на YouTube

Bugünün tüketicileri kanallar ve cihazlar arasında sürekli hareket ediyor ve video yolculuklarının giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Aslında, Google’da yaptığımız bir çalışmada, alışveriş yapanların yüzde sekseni, satın almak için ürünler araştırırken arama ve video arasında geçiş yaptıklarını söyledi. Bir arama pazarlamacısı olarak, soruna kim sebep oluyor? Stratejinize nasıl etkili bir şekilde video eklersiniz?

Özel amaçlı hedef kitle cevaptır. Faydalı bir sinyal alırlar (insanların aradığı şey) ve onları farklı medyalara bağlamanıza izin verir. Bu izleyiciler, marjlarda birkaç farkla karşılaştığınız arama becerisi setiyle çalışmak üzere tasarlanmıştır. (Bugün için videoya odaklanıyorum, ancak bu izleyicileri ekranda ve Gmail'de de oluşturabileceğinizi unutmayın.)

Özel niyet kitleleri nelerdir?

Özel niyet kitleleri, şartlara göre YouTube’da müşterilere ulaşmanıza yardımcı olur Google.com’da ürün veya hizmet aramak için kullanıyorlar. Bir anahtar kelime kümesi seçtiniz, ardından video reklamlarınız, YouTube’u izlerken geçmiş sorguları anahtar kelimelerinizle eşleşen kişilere gösterilecek. Özel amaçlı hedef kitlelerle çalışırken, geleneksel arama kampanyalarına karşı birçok benzerlik ve farklılık vardır. Benzerliklerle başlayalım.

Bir arama pazarlamacısı gibi düşünün

Birçok yönden, özel amaçlı hedef kitlelerle video kampanyalarını yönetmenin oldukça aşina olması gerekir:

  • Doğru anahtar kelimeleri seçin. Genel olarak, bu zaten başarılı olan anahtar kelime listelerini oluşturmanın harika bir yoludur. En iyi dönüşüm sağlayan anahtar kelimelerinizle başlayın. Ardından, tüm dönüşüm sağlayan anahtar kelimelere gidin. Ardından, daha fazla birim istiyorsanız, tüm yardımcı anahtar kelimelere gidin. Aramada olduğu gibi, ses seviyesini kabul edilebilir bir EBM veya YGŞ'de kullanmak istiyorsunuz. Yeterince geniş bir net yayınlayıp yayınlamadığınızı görmek için anahtar kelimelerinizi Anahtar Kelime Planlayıcı ile çalıştırın.
  • Segment marka ve genel trafik. Aramada olduğu gibi, belirli bir markayı arayanlar için daha az belirgin aramalarla karşılaştırıldığında performans farklılıklarını görmeyi bekleyebilirsiniz. Segmentasyonunuzla ilgili neredeyse kesinleşmenize gerek kalmayacak (dürüst olursam muhtemelen arama malzemelerinizde çok spesifiksiniz). Genel olarak, bir marka ve bir diğerinin genel реклама grubu sizin için işin yapılmasını sağlayabilir.
  • Dönüşümleri izleyin. Bu bariz bir ifadedir, ancak bu izleyicilerin doğrudan tepki vermek için tasarlandıklarının altını çizer. Dönüşümleri izlemek önemlidir, böylece bir kullanıcı video reklamınızı izlediğinde ve sitenizi kapladığında izleyebilirsiniz.
  • Performansa teklif verin. Dönüşümleri izlemenizin nedeni, doğru teklifleri belirlemenizdir. Hedef EBM teklifi, video reklamlarda çalışır. İhale teklifinize ne kadar agresif bir karar vereceğinize karar vermek için dönüşüm sütunlarınızı kullanın.
  • Sıklık sınırlandırmasını kolaylaştırın. Arama kampanyalarında sıklık sınırlaması bile mümkün değildir. Videoda bu seçeneğiniz var, ancak daha hafif bir yaklaşım izlemenin iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu listeler, anahtar kelimelerinizi son yedi gün içinde arayan kişiler tarafından doldurulur; bu nedenle, kampanyalar bir video kampanyasından beklediğinizden daha muhafazakâr davranır.

Ne zaman bir arama pazarlamacısı gibi düşünmeyin?

özel amaçlı hedef kitlelerin bir arama kampanyası gibi ve büyük bir şekilde başlamasıyla, aklınızda tutmanız gereken bazı önemli farklılıklar vardır.

  • Maç türleri hakkında endişelenmeyin. Özel amaçlı izleyicilerinize güç sağlayan yalnızca bir eşleme türü var: geniş. Anahtar kelimelerinizi yakın zamanda aramış olan veya semantik olarak bunlarla ilgili herhangi bir şey arayan herkes, özel amaçlı hedef kitlenizin içinde olmaya hak kazanacaktır.
  • Büyük reklam gruplarında (ve gerçekten çok büyük demek) iyi olun. Onları bile tercih etmelisin. Google Reklamları içindeki makine öğrenim modelleri, reklam grubu düzeyinde öğrenir ve daha fazla veri öğrenmenin daha hızlı gerçekleşeceği anlamına gelir. İsterseniz bölümlenmiş kitleler oluşturabilirsiniz, ancak hepsini aynı reklam grubuna uygulamak iyi bir fikirdir. İzleyicileriniz çok darsa, sistem ağın tamamındaki genelleştirilmiş görüşlere dayanır. Bunlar iyi olabilir, ancak daha özelleştirilmiş görüşler neredeyse her zaman daha iyidir. Bir arama pazarlamacısının özensiz bir reklam grubu olarak gördüğü şeyleri oluşturmak tamamdır. Bir kitlenin elli anahtar kelimesi gayet iyi. Bir reklam grubundaki üç yüz anahtar kelime de iyidir. Buradaki geleneksel arama kılavuzları hakkında endişelenmeyin.
  • Hangi YouTube formatının sizin için en uygun olduğuna karar verin (bu muhtemelen eylem için TrueView olacaktır). İşlem için TrueView, web sitesi tıklamaları, kaydolmalar ve satın almalar gibi çevrimiçi eylemleri yönlendirmek için optimize edilmiştir. Muhtemelen sizin için format budur. Genel hedeflerinize bağlı olarak, standart TrueView, tampon reklamlar veya ulaşmak için TrueView düşünebilirsiniz.
  • İnsanlar reklamlarınızı tıklatmadığında bile aramalardan yararlanın. Özel amaçlı hedef kitleler, reklamınızı tıklayıp tıklamadıklarına bakılmaksızın, birinin aramasına göre doldurulur. reklamınızı görüp görmediklerini bile bilmiyor. Özgün arama ve arkasındaki amaç bu. Rütbe veya bütçe nedeniyle kaybettiğiniz gösterimleri düşünün. Tıklamalara dönüşmeyen gösterimleri düşünün. Bu insanlara özel niyet kitleniz ile hala ulaşabilirsiniz. Bu potansiyel en heyecan verici buluyorum. Bir video reklamınız varsa, ilk reklamda arama reklamınızla bağlantısı olmayan bir kişiye ulaşma şansınız ikinci olur.

Sonuç

Arama pazarlamasını seviyorum. Özel amaçlı hedef kitlelerle, videoya honlanmış bir arama skillset'i uygulayabilirsiniz. Ayrıca, çit üzerindeyseniz, şunu göz önünde bulundurun: Ortalama olarak, Arama reklamlarına ek olarak YouTube video reklamlarını yayınlayan reklamverenler, yalnızca arama reklamları yayınlayan reklamverenlere karşı yüzde 3 daha yüksek arama dönüşüm oranlarını ve yüzde 4 daha düşük arama EBM'lerini görür. Video, şimdi iyi dengelenmiş bir performans kampanyasının ayrılmaz bir parçası.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konukların yazara ait olduğu ve mutlaka Arama Motoru Arazisi değil. Çalışanlar yazarları burada listelenmiştir.


Об авторе

Matt Lawson, Google Arama Reklamları Pazarlama Başkan Yardımcılığı olup, arama, alışveriş, görüntüleme ve analitik dahil olmak üzere geniş bir reklam ürünleri portföyünden sorumludur.