SEO

 SEO – Anahtar Kelimelerin En İyi Şekilde Kullanılması

SEO'nuzda kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri seçtikten sonra, kopyalarınızın çekiciliğini hem okuyuculara hem de arama motorlarına akıllıca artırmak için kullanabileceğiniz yollar vardır.

Her şeyden önce, tüm başlıklar ve altyazılardaki anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini kullanmak çok önemlidir. Bununla birlikte, yalnızca anahtar kelime aslında sitenizin adını bozmaktan ziyade çoğalırsa bunu yapın. En iyi bahsiniz, bir veya iki iyi seçilmiş, yüksek sıralamada anahtar kelime kullanarak, oyunu yakalamak için aynı zamanda başlığın tam bir cümleyi iyi tutmaya çalışmaktır. Kopya yazarken, ilk cümle, son cümle ve her paragrafta en az bir kez anahtar kelimeleri kullanmayı deneyin. Bu, birçok profesyonel SEO metin yazarının, teknik yazı seslerini "doğal dil" gibi göstermeye çalıştıkları bir kuraldır. Hem insanlar hem de örümcekler robot dilinden hoşlanmazlar.

Anahtar kelimelerinizi kalın, altını çizen veya italik yapmaktan korkmayın. Ayrıca, toplu bağlantılarda veya fotoğraf veya resim başlıklarına dahil edilmişlerse dikkat çekerler. Bu tür tedavi, sadece okuyucunun değil, aynı zamanda arama motorunun sözlerini veya cümlelerini vurgulamaya yardımcı olabilir.

Geniş bir terim gerektiğinde odaklanmış anahtar kelime öbekleri kullanmaktan kaçının. Gördüğünüz her genel ifade, bir anahtar kelime öbeği eklemek için açık bir çağrıdır. Ayrıca, bir paragrafta aynı anahtar kelime öbeğini birkaç kez kullanmaktan kaçının. Buna anahtar kelime doldurma denir.

Sonuç olarak, anahtar kelime optimize edilmiş arama motoru dostu metin yazarlığınızı test etmenin tek yolu, çevrimiçi yayınlamak ve daha sonra bir motoru aramaktır. Anahtar kelime öbeğindeki yazı tipini yazıyorsa, SEO copywriting'da mükemmel bir iş çıkardınız.