SEO

SEO Dostu İçerik Oluşturmaya Yönelik İpuçları

Web siteniz için içerik yazıyorsanız, kesinlikle hedef kitleye ulaşmasını istiyorsanız. Bu yüzden içeriğinizin SEO dostu olmasının nedeni budur. İşte SEO dostu içerik oluşturmak için bazı ipuçları:

1) Bilgilendirici, ilginç içerik oluşturun

Yarattığınız içerik yüksek kalitede olmalı ve kitlenizi meşgul edecek kadar ilgi çekici olmalı. İçeriğiniz benzersiz değilse veya sadece anahtar kelimelerle doluysa, arama motorları web sitenizi bir yandan cezalandırır ve diğer kullanıcılarınız web sitenizden kesinlikle ayrılır, bir daha asla geri dönmez. Bu nedenle, ilk ipucu, içeriği benzersiz, ilginç ve kolay anlaşılır yaratmaktır. İçeriğinizin% 100 benzersiz olup olmadığını bulmak için, birkaç intihal aracı mevcuttur. Copyscape, içeriğinizin orijinalliğini kontrol edebileceğiniz bir araç. Sadece içerik benzersizse SERP'lerde daha iyi bir sıralama elde edebilirsiniz.

2) Büyüleyici Başlıklar ve Alt başlıklar

Büyüleyici bir başlık, ziyaretçilerin ilgisini çekebilir ve onları web sitenizde kalmaya ikna edebilir. Başlığınızı beyin fırtınasına getirin ve Google'ın SERP'de görüntülediği tam olarak 55 ila 60 karaktere sığmaya çalışın.

İlgili anahtar kelimelerle birlikte başlık ve alt başlıklara sahip içerik, arama motorları tarafından daha fazla ağırlık kazanır. Bu nedenle, Google bu tür içeriği daha üst sırada tutar ve web siteniz daha iyi sayfa sıralamasını beğenir. Başlıkların ve alt başlıkların kullanılmasının bir başka avantajı da kolay okunmasıdır. İnsanlar ne okuduklarını beğendiklerinde, sosyal medyada paylaşma olasılıkları daha yüksektir. Bunun için H1'in H6 yapısını kullanabilir veya H2 ve H3 başlıklarını makale gövdesindeki ilgili yerlere ekleyebilirsiniz.

3) Linkler

Web sitenizi bazı yetkili web siteleriyle ilişkilendirmek, web sitenizde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle, yetkili web siteleriyle giden bağlantılar oluşturun. Yetki web siteleriyle giden bağlantılar oluşturmak, yazdıklarınız hakkında iyi bir fikir sahibi olduğunuz ve içeriğinizi desteklemek için bir adım ileri gittiğiniz izlenimini verir. Ayrıca şeffaflığa ve güvene de katkıda bulunur. Ancak, web sitenizin sıralamasında herhangi bir yararı olmadığı için "burada" gibi çapa metinleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

4) Makale Uzunluğu

Google daha uzun makaleyi severken, okurun ilgisinin kapsamının oldukça sınırlı olduğu anlaşılmalıdır. Bu nedenle, içeriğinizde bir denge oluşturmalısınız. Ne çok kısa ne de çok uzun olmamalı. Makalenin asgari uzunluğu 300 kelime iken, üst sınır yoktur. Ancak, yaklaşık 700 ila 800 kelimelik bir yazı mükemmel olurdu.

5) Anahtar kelimeler ve Anahtar kelime yoğunluğu.

Web siteniz için bir makale yazmadan önce, hedeflemeniz gereken anahtar kelimeleri öğrenin. Anahtar kelimeler makale başlığınıza, başlıklara, alt başlıklara ve makalenizin ilk ve son paragraflarına yerleştirilmelidir. Buradaki anahtar, aşırıya kaçmamak. % 1 anahtar kelime yoğunluğunu korumak, arama motoru için iyidir. Ayrıca, en iyi sonuçlar için makaledeki anahtar kelimedeki varyasyonları kullanmayı deneyin.

6) Resimler birimlerden konuşur.

Ziyaretçilerinizi çekici hale getirmek için makalenize görseller ekleyin. Resmi optimize edin ve SEO için anahtar kelime ile etiketleyin. Anahtar, görüntüden ödün vermeden görüntüyü küçültmek olacaktır. Daha büyük dosya boyutlarına sahip resimler eklemek, sayfa yükleme hızınızı yavaşlatır ve ziyaretçilerinizi çekebilir. Ayrıca resminize alt metin veya başlık ekleyin. Görüntüleri isimlendirirken bir kullanıcının bakış açısından düşünün.

7) İçeriğinizi paylaşın

İnsanlar gerçekten hoşlandıkları bir şeyi okursak, sosyal medyada paylaşırlar. Bu yüzden, kullanıcıların içeriğinizi paylaşmasını sağlamak için onlara bunu yapma seçeneği verin. Sosyal medya düğmelerini web sitenize eklemek için "AddThis" veya "Sharethis" web sitesini kullanabilirsiniz. İçerik viral olursa, web siteniz otomatik olarak daha üst sıralarda yer alacaktır.

Bu basit tekniklerin yanı sıra, gelişmiş SEO Servisleri için bir SEO Şirketi kiralayabilir ve arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz.