SEO

 SEO İçerik Yazımı ve Makale Pazarlama

SEO içeriği yazmak, herhangi bir web sitesini tanıtmanın önemli bir yönüdür ve makale pazarlaması, bir web sitesinin veya blogun reklamını yapmak ve geri bağlantılar oluşturmak için iyi bir yoldur. Bununla birlikte, hem içerik yazımına hem de makale pazarlamasına eklenen hükümler vardır, bu nedenle, en yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

1. Anahtar Kelimeleri Kesin

Çok fazla insan içeriğinde çok fazla anahtar kelime kullanıyor. Google, anahtar kelime spam'ını ciddiye alır ve Google'ın webspam gurusu Matt Cutts, belirli bir anahtar kelime yoğunluğuna gitmekten ziyade doğal olarak yazmaya odaklanmayı önerir. Çoğu% 3'e kadar kullanır, ancak bu kesinlikle çok fazladır: bu bir 500 kelime makalesinde 15 örnektir!

Tek kelime veya iki kelimelik anahtar kelimeler için,% 0,8 -% 1,0, çok sayıda anahtar kelime, kelime sayısının en fazla% 1,5'ini almalıdır. Google'ın LSI algoritması, içeriğinizin anlamını, özellikle de anahtar kelimeyle semantik olarak ilişkili olan ilişkili metinden belirleyebilir.

Aslında, Matt Cutts'a göre, anahtar kelime yoğunluğunu göz ardı etmeli ve basitçe doğal olarak yazmalısınız. Google'ın algoritmaları, içerik kelimelerinizin belirli kelimelerin veya kelime öbeklerinin yapay tekrarı olmaksızın kullanılan kelime haznesinden alaka düzeyini belirlemek için yeterince karmaşıktır.

Sadece & quot; SEO & # 39; & # 39; içerik & # 39; ve & # 39; yazma & # 39; metinde herhangi bir sırada, sayfanızın & # 39; SEO içerik yazımı terimine göre sıralanmasını sağlar. & # 39;

2. SEO İçeriğinizi Yazın Peki

İçerik yazımı bir beceridir ve iyi bir dilbilgisine sahip olmanız önemlidir. Dilbilgisinin alakasız olduğu günler geçti. EzineArticles artık kötü yazılmış makaleleri kabul etmiyor ve dilbilgisi hem sayfa içi içeriğinizde hem de makale pazarlamasına yönelik herhangi bir içerik yazımında iyi olmalı.

Doğru yazım, dilbilgisi ve cümle yapımı ödüllendirilecek ve gün anlaşıldığı zaman is uzun zaman geçti. arama motorları için önemliydi. Kelime sayısı da önemlidir ve 500 kelimeyi Ezine Makaleleri için kabul edilirken, Matt Cutts en az 600-700 kelime önerir.

3. Makale Pazarlama ve Daha Fazlası

Makale pazarlama, web sitenizi veya blogunuzu tanıtmanın hala güçlü bir aracıdır. Panda, herhangi bir web aramasının göstermesi gerektiği için makale pazarlamasını gömülmemiştir. Ezine Makaleleri, Amazines, GoArticles ve daha fazlası ile ilgili olarak kaç sonuç görüyorsunuz? Gözlerini kullan ve okuduğun ya da duyduğun her şeye inanma.

Bununla birlikte, makalelerinizin sosyal medyadan yararlanarak geri bağlantılarınızda ve sıralamanızdaki etkisini artırabilirsiniz. Makalelerinizi Delicious, Reddit, StumbleUpon ve Digg gibi sosyal yer işaretleme sitelerine gönderin. Yayın sayfalarınızı tweetleyin ve Facebook sayfanızda yayınlayın.

Makale pazarlamasının, yinelenen içerik hakkında endişe duymadan kullanılabilmesinin birçok yolu vardır. Bunun sıralamalardan kaldırılması zaman alır – makalelerinizin nerede yayınlandığını kontrol etmek için Copyscape'i kullanın ve şaşırabilirsiniz.

Son olarak …

Son olarak, alabileceğiniz en iyi tavsiyeler SEO içeriklerinizi yazmanız için doğal olmalı ve sitenizi tanıtmak için makale pazarlamacılığını kullanmaktır. Yeni bir web sitesine veya bloga başladığınızda, konuyla ilgili bir makale yazın ve yayınlayın. Google ve diğer arama motorları, dizinlerin rutin taramalarını yaparken bağlantılarınızı bulacaktır. Makale pazarlaması ölü değil ve içerik yazmanızın kalitesi nihayet tanınıyor. Sonuç olarak, kötü yazma standartları cezalandırılıyor. Google'ın sizi sorduğu şeyi dinleyin!