SEO

SEO için Sayfa Başlık Etiketini Bilmeniz Gereken 5 Şey

1. Sayfa başlığı etiketi, sayfadaki en önemli SEO faktörüdür.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), doğal arama yoluyla hedeflenen web sitesi ziyaretçilerini ve işlerini artırmayı amaçlamaktadır. SEO, sayfa optimizasyonu ve sayfa dışı optimizasyon içerir. Sayfa içi optimizasyon, ziyaretçilerin göreceği sayfa içeriğini ve alttaki kodu içerir. Sayfa dışı optimizasyon, diğer web sitelerinin bağlantıları ile ilgilidir.

Sayfa başlığı, Firefox veya Internet Explorer gibi bir web tarayıcısı ve ayrıca web sayfası girişlerinin üst satırında arama motoru sonuç sayfalarında web sayfasının en üstünde görünür. SERPs). Etiket, aşağıdaki örnekte olduğu gibi kodlanan web sayfasının başlık bölümüne yerleştirilmiştir.

2009 yılında, SEOMoz, arama motoru konumlandırmasında en önemli sıralama faktörleri hakkında fikir vermek üzere dünyanın önde gelen SEO uzmanlarından 72'sini davet etti. algoritmaları. Başlık etiketinin dördüncü en önemli faktör olduğu ve ilk beşteki tek sayfa faktörü olduğu kanaatindeydiler; diğer dördü sayfa dışı faktörlerdir.

2. Arama motorları tarafından izin verilen 65 karakterin tümünü veya en az bir kısmını kullanın.

Arama motorları, dizininde sayfa başlığında yaklaşık 65 karakter içerir. Eğer 80 karakter kullanmış olsaydınız, son 15 karakterin SEO faydası olmayacak ve SERP'lerdeki girişinizde gösterilmeyecek. Web uzmanları, tahsis edilen 65 karakterden çoğunu kullanma eğilimindedir. Google.com'daki 'web sitesi tasarımcısı' ve 'arama motoru optimizasyonu' anahtar kelimelerinin en iyi 10 SERP'sinin gözden geçirilmesi üzerine, 200 başlığın 173'ü 50'den fazla karakter kullandı.

Başlık etiketi en değerli emlaktır. Web sayfanız – özellikle de Ana Sayfa sayfasının sayfa başlığı – ve her karakter en büyük özenle kullanılmalıdır.

3. Adınızı veya markanızı sayfa başlığına eklemenin cazibesinden kaçının.

Muhtemelen azınlıkta olmasına rağmen, sayfanın başlığında isimleri dahil etmenin bir yararı olduğuna inanmıyorum. Çoğu zaman, şirket hakkında bilgi sahibi olanların, bir Google aramasının en üstünde bulabilmeyi bekledikleri ve bu durumun adil bir yorum olduğu iddia edilir. Ancak, adın grafik alt etiketinde, H1 etiketinde ve gövde metninde yerleştirilmesi sizi yine de en üste getirecektir. Ayrıca, SEO'daki başlıca amaç, bir web sitesine olabildiğince çok yeni ziyaretçi çekmektir. Potansiyel yeni ziyaretçiler alan adınızı kullanarak arama yapmayacaktır.

Alan adınız ayrıca META-description etiketinin başına veya onun başına yerleştirilmelidir. Çoğu arama motoru için, bu etiket doğrudan konumlandırmayı etkilemez. Bununla birlikte, Google gibi arama motorları, giriş sayfanızı, üst satırdaki sayfa başlığı ve arama isteğiyle ilgili iki veya üç satırlık 'snippet' ile sonuç sayfalarına yerleştirme eğilimindedir: META açıklaması genellikle kaynaktır. pasajı. Bu, sayfa başlığındaki adınız olmasa bile, SERP'lerdeki girişinizin adınızı içereceği ve aranan anahtar kelime ise embolize edileceği anlamına gelir. Bu nedenle hala SERP'nin en üstünde olacaksınız ve sayfa başlığında yeni ziyaretçiler çekmek için kullanabileceğiniz değerli karakterler koruyacaksınız.

Ana sayfanız, bir anahtar kelime için rekabet ederken, etkin PageRank'ına bir destek sağlıyor – HomePage PageRank, Google konumlandırma algoritmasındaki en önemli faktördür. Marka adınız iyi bilinmediyse, diğer web sitelerinin bunu HomePage'e dahil etmesi olası değildir, bu da rekabetin az olacağı anlamına gelir. Web siteniz, Google tarafından, G-Factor-2 anahtar kelimesi için rekabet eden Ana Sayfalara ayrılan desteği alacaktır. Marka adınızı veya alan adınızı HomePage sayfanızın sayfa başlığından başka bir yere eklemiş olmanız koşuluyla, web siteniz, özellikle sizi aradığınız bir arama için hala SERP'lerin başında olmalıdır.

Şüpheniz varsa, sınava. Adınızın yukarıdaki gibi diğer yerlerde olduğundan emin olun. Bir süre için adınızı sayfa başlığının dışında bırakın ve web sitenizin arama için en üstte olup olmadığını görün. Bu, arama motoru 'kişisel arama' önyargısından kaçınmak için RankTracker veya kendi başına olmayan bir bilgisayar gibi bir sıralama kontrol programı ile yapılmalıdır: Arama motorları tercihlerinizi alır ve biraz farklı sonuçlar sayfası görürsünüz. Diğerleri.

Bir ana makine veya şirket adının sayfa başlığına eklenmesiyle ilgili kuralın bir istisnası, ana anahtar kelimelerinizi içerdiği zamandır. Kelimeler, websitedesign'dan ziyade web sitesi tasarımı ile doğru bir şekilde indekslenebilecek şekilde ayrılmalıdır.

İkinci istisna, John Smith gibi özel bir adınız varsa. Bu durumlarda, sizi arayanlar tarafından bulunma olasılığınızı arttırmak için sayfa başlığına eklemeniz uygun olacaktır.

4. En iyi niş anahtar kelimelerinizi Sayfa Başlığı olarak ekleyin

Sayfanızın başlığı, web sitenizin SEO altın tozudır. En iyi niş anahtar kelimelerinizi bulmanız gerekir. Bir niş anahtar kelimesi kabul edilebilir bir sayıda arama yapana sahip olacak ve web sayfanızın üst düzey bir konumlandırma desteğine sahip olması gerekir.

Eğer niş anahtar kelimeleriniz sayfa başlığına dahil edilmemişse, üst sayfa konumlandırma elde etme olasılığınız çok düşüktür. Seçtiğiniz herhangi bir anahtar kelime için arama yaparak ve tüm üst SERP girişlerinin en üst satırına (sayfa başlığı) bakarak sayfa başlığının önemini kontrol edebilirsiniz.

Kazanılması gereken önemli bir fayda yoktur. sayfa başlığınızda bir kereden fazla bir anahtar kelime dahil. Diğer anahtar kelimeleri ekleyerek daha iyi etki etmek için kullanılabilecek değerli karakterler kullanacaksınız.

5. Bir cümle yerine anahtar kelimeler kullanın.

Başarılı web uzmanları, sayfa başlıklarında cümle biçiminde olmayan anahtar kelimeleri kullanmayı tercih eder. Google.com'daki 'web sitesi tasarımcısı' ve 'arama motoru optimizasyonu' anahtar kelimelerinin ilk 100 sayfasının sayfa başlığı incelendiğinde, 200 web sayfasının yalnızca 18'inin sayfa başlığına bir cümle eklemeyi denediğini tespit ettim.

Sayfa başlığında gereksiz kelimeler üzerinde değerli karakterler harcamayın. Yalnızca kullanıcıların aramalarında kullanabilecekleri anahtar kelimeler kullanın. Genellikle bir aramada yer almadıkları için '' ve '' veya '' lider '' kullanmayın.