SEO

 SEO Maliyetini Etkileyen Faktörler

Arama Motoru Optimizasyonu büyümeye devam ederken, dışarıdan SEO Hizmetleri için doğru fiyatlandırma türü konusunda çok fazla tartışma var. SEO maliyeti uzmanlar tarafından ücretsiz hizmetlerden SEO ajansları tarafından tahsil edilen yüksek fiyatlara kadar değişmektedir. Peki, SEO'nun dış kaynak kullanımı maliyet açısından uygun olup olmadığını nasıl biliyor?

Arama Motoru Optimizasyonu bir hizmettir ve bir ürün değildir. Burada, SEO hizmetlerinin maliyeti, ajansların kendileri için ne kadar karlı olduğunu düşündüğüne bağlıdır. Bazı SEO uzmanları ve ajansları araç tabanlı SEO sağlar. Diğerleri, müşterinin web sitesinin özelleştirilmiş ihtiyaçlarına göre SEO hizmetleri sunmaktadır. Dolayısıyla, bir sitenin SEO'sunun gerektirdiği zaman, çaba ve kişisel ilgi hizmetin maliyetini belirler.

Sağlanan hizmet türü boyunca, işinizin doğası da SEO maliyetini etkileyecektir. İşletmenizin SEO maliyetini belirleyebilecek birçok faktörü vardır:

1. İnternette pazarınız ne kadar rekabetçi: Rekabetçi olmayan bir ortamda bir niş işletmesinin sıralamasını arttırmak daha kolay. Eğer işiniz bir niş ise o zaman sıralamayı arttırmak için harcanan zaman ve çaba azalır, daha sonra SEO maliyetini düşürür. Ancak, işletmeniz veya pazarınız internette çok iyi bilinmiyorsa, o zaman işin tanınması için diğer reklam ve pazarlama biçimleri gerekli olacaktır. Öte yandan, eğer piyasanız rekabetçi bir şeyse, o zaman sıralaması almak için daha fazla çaba gerektirebilir. Bu SEO maliyetini etkileyebilir.

2. Kullanmak istediğiniz anahtar kelimelerin popülerliği: Çok yaygın ve popüler olan anahtar kelimeler yüksek rekabete sahiptir. Birçok kişi belirli bir anahtar kelime için arama yapıyorsa, o zaman birçok kişi belirli ürün veya hizmeti satıyor. Bu tür anahtar kelimeler için sıralama, ajansın daha fazla zaman ve çaba harcamasını gerektirir. Bu SEO hizmetlerinin maliyetini etkileyebilir.

3. Kuruluşunuzun yaşı: Arama motorları, piyasada eski ve iyi kurulmuş web sitelerini tercih eder. Burada, bu tür web sitelerini daha iyi sıralamak daha kolaydır. Bu SEO maliyetini azaltabilir.

4. Web sitenizin boyutu: Normalde, büyük bir web sitesi daha fazla içerik anlamına gelir. Bu, web sitenizin arama sonuçlarında sıralamasını kolaylaştırır. Bununla birlikte, daha fazla sayfa, optimize etmek için daha fazla içerik anlamına da gelir. Bu da daha fazla zaman, çaba ve kişisel dikkat gerektirir. Bu, arama motoru optimizasyonu hizmetlerinin maliyetini artırabilir. Ayrıca, arama motorları yalnızca tek bir şeye odaklanan sitelere uygundur. Tek bir şey sunan büyük bir site, arama sonuçlarında, çok fazla şey sunan büyük bir siteden daha iyi bir konuma sahip olacaktır.

5. Web sitenizin sadeliği: Basit HTML web siteleri gibi arama motorları. Birçok kişi sitelerini çekici hale getirmek için karmaşık web teknolojilerini kullanır. Bu, arama motorlarının siteleri endekslemesini zorlaştırır. Arama motoru dostu olmayan bir web sitesinin SEO'su çok zaman ve çaba harcayabilir ve hizmet maliyetini artırabilir.

6. İhtiyacınız olan arama pazarlama hizmetlerinin türü: Farklı ajanslar, arama motoru optimizasyonunun kapsamını farklı şekilde tanımlar. SEO, arama motorlarında web sitesi sıralamasını yapmak için web sitesi, bağlantı kurma, sosyal yer imi, blog yorumu ve diğer çevrimiçi pazarlama türlerini optimize etmek gibi çok çaba gerektirir. İstediğin işin kapsamı ve ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin kapsamı da dış kaynak kullanımı maliyetini etkilemektedir. Hizmetler.